Otázky na RNG

lizanka

dobry vecer RNG, chcela by som sa opytat na vas nazor na to, ze bielkoviny (maso, ryby) a sacharidy (ryza, zemiaky, cestoviny,...) by sa nemali jest dokopy

RNG

spiorulina, znizena cinnost stitnej zlazy je zasto z nedostatku jodu. Spirulina ako morska riasa je ciastocne zdroj jodu, tj je obzvlast vhodna pre ludi so znizenou cinnostou stitnej zlazy.
Kedze je to jedlo, hoci aj superjedlo, mozes ju jest neobmedzene
Pre tych, co ju chcu pouzivat pri vyzivovych nedostatkoch alebo na cistenie tela(odmorovnie) odporucam ale podstatne vyssie davky, 5-10 gramov denne.

RNG

zezo145, soja obsahuje fytoestrogeny, tj latky, na ktore telo reaguje ako na estrogen. Takze va vacsich mnozstvach alebo pravidelne jedena soja meni hormonalnu rovnovahu tela.
Osobne nie som extra za soju.

spirulina

RNG, z Vasho obchodu som si kupila Sirulinu. Chcela by som sa spytat, ake odporucate davkovanie. Na obale je myslim napisane: 3 tablety pol hodinu pred hlavnym jedlom. Staci ju teda brat len pred obedom? Nebolo by lepsie rano?
Druha otazka tiez suvisi s touto riasou. Ak mam znizenu cinnost stitnej zlazy, nemoze mi uskodit, ak budem uzivat Spirulinu? Velmi pekne dakujem za odpoved.

zezo 145

RNG, moze jedenie soje zle vplyvat na stitnu zlazu alebo ine organy? A tiez by som sa Ta chcel spytat, ci je zuvanie zuvaciek po jedle nezdrave alebo zdrave. Dakujem.

RNG

cerstvy kaktus obsahuje az 95% vody, tj treba pit aspon 20 nasobok vody, ako je vaha kapsule.
12 gram v kapsuli sa tak rovna asi 20 gramom kaktusu. Osobne by som dal davku aspon na 100 gramov kaktusu, tj 5 gramov kaktusoveho prasku, a stym by som vypil minimum 2 deci vody(tede nie len deci na rehydratovanie susiny, ale extra .

xenax

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Hodinu pred jedlom je to najefektívnejšie. Skôr som potrebovala vedieť, akým množstvom zapiť- mám ho vo forme kapsule- vraj obsahuje vlákninu a je potrebné ho zapiť väčším množstvom vody, aby v žalúdku napuchla a tým sa znížil pocit hladu.

RNG

face of agony, ja som hovoril o lyzici lecitinu, cisteho granulatu(10 gramov), nie o tabletkach a kapsuliach so stovkami miligramov.
Lecitin v tele vydrzi viacej hodin , ba dokonca cast sa aj v mozgu zabuduje. Presny polcas neviem, zatial som ho nikde nenasiel