Otázky na RNG

RNG

lienocka, tuk sa spaluje stale na vytvaranie tepla(termogeneracia)
Na vytvorenie mechanickej energie sa ale spaluje cukor, potom glykogen, ktory sa premiena spat na cukor a potom telo volky, nevolky siahne aj na tuky. Ale najprv ti da signal vycerpania, lebo tukov sa len tak lahko nevzda.
Lecitin uvolnuje ulozene tuky do obehu a tak sa mozu lahsie spalovat.
V tukovych bunkach, kde su normalne ulozene sa prakticky vobec nespaluju a do svalovych buniek sa mozu dostat len ked ich nieco uvolni do obehu(enzym lipaza alebo lecitin)

lienocka

dobry vecer RNG, chcem sa opytat 2 veci:

1. ci je podla teba v zime lepsie kupovat na konzumaciu mrazenu zeleninu alebo dovazanu. Nenicia sa mrazenim v zelenine vitaminy alebo ine latky?

2.pocas pohybu-ak pred nim vezmem lecitin-sa spaluju okamzite od zaciatku tuky? lebo vraj normalne trva prvych 30 min kym sa minie glykogen a az potom idu prec tukove zasoby

dikeees ;)

RNG

GAD antibody je zvysene aj u diabetes typu 1 bez symptomov SPS.Takze to nie je zrejme pricina.
Zatial to lekari oznacuju ako autoimunna choroba, postihujuca nervy a mozog, a bolo pri nej zistene velmi nzke hladiny GABA, takze doplnanie GABA alebo spomalenie zaniku(reuptake) GABA pomaha aspon docasne.
Moj nazor na autoimunne si mozes pozriet na
www.zdravie.sk
Ja som presveceny, ze hoci lekari ich dosial nenasli, za kazdou autoimunnou chorobou je nejaky "spustac" =pricina ina od "hluposti tela napadajuceho samo seba" a to treba adresovat.
Medzitym okrem priciny je tu odstranovanie nasledkov, tj vyhojenie nervovo a mozgu, odkial tie nervove "skraty" pochadzaju.
Na to je velmi ucinny rybaci olej, hlavne jeho zlozky EPA a DHA.
Takze radim doplnovanie GABA(2x750 mg), a rybacich olejov(3x3gramy, najlepsie MAX EPA koncentrat.
Ak chces mozes skusit astragalus, aloe vera a hlavne chaparal, ak je to viralneho povodu(virusov mame v tele habadej a mnohe skodia prave nervom), inac na bakterialne som spomenul hlavne Samento(2x10 kvapiek), to ked su "autoiminne" "spustene" boreliozou alebo chlamidiami(pravdepodobne v spolupraci s nasimi beznymi virusami.
No a samozrejme kazdemu radim selen, zinok, probiotika...
Imuran a prednison len znizuju imunitnu reakciu,adresuje zmiernenie symptomov, to ale nie je riesenie problemu ale oslabenie tela v boji s pravdepodobnymi patogennymi infekciami(spustacmi....)

dodo

Mily RNG mam 1,5roka styff man syndrom autoimune och.,zistili mi85krat zvyšene AntiGAD latky oproti norme.Prejavy:
svalove spazmy,tras,uzkost spazmy hlavne v drieku a hlavne brušne svalstvo,spazmy mizhoršuju lordozu.Liečia ma plazmoferezou,imuranom,prednizonom,nič nepomaha PORADĎ.DAKUJEM

josh1

vdaka RNG...teraz chapem preco vyrobcovia upozornuju ze vapnik vo vyssich davkach moze sposobit ladvinove kamene...prejdem na ten citrat

RNG

OK, uvediem ti priklad:
Ked mas slabsie travenie(a to asi mas, ked mas problemy s odvapnovaniom chrbtice)
Z 1500 mg uhlicitanu vapenateho absorbujes 4% tj 60 mg a ostatne ide von cez ladviny a moze vytvorit kamene.
Z citratu vapenateho absorbujes 50 %, tj z 350 mg(odporucena davka na Bone Essentials) absorbujes 175 mg do tela.
A to sme este nehovorili o zabudovani, lebo ciste uhlicitan vapenaty sa sam nezabuduje do kosti a tak ako sa absorboval, tak sa aj po case vyluci.
Zabudovanie totiz zavisi aj od inych mineralov, vitaminov a aminokyselin ktore musia byt v krvi pritomne spolu s tym vapnikom, aby sa zabudovali do kosti. Inac sa to vsetko, co sa nezabuduje postupne vyluci.
Male molekuly sa vylucuju v ladvinach ovela rychlejsie(kyslicniky, chloridy, sirany,uhlicitany), organicky viazane mineraly zostavaju v tele ovela dlhsie, takze maju sancu sa zabudovat ovela vacsiu.

RNG

josh, v spravnej forme staci aj niekolko sto miligramov, v nespravnej forme ti nepomozu ani tisice miligramov a znicis si ladviny.

josh1

RNG...ak ma bolia krize a chcem brat vapnik + mineraly, kolko mg vapnika denne mozem v tabletkovej forme prijat aby to nebolo riziko alebo predavkovanie?