Otázky na RNG

porezana noha

RNG.. dakujem velmi pekne za rady, len bude asi problem GSE zohnat nie som z Blavy a zasielkovy obchod pravdepod. nie je ale nejake linky som nasla aj na tomto fore este raz vdaka a vsetko dobre... maria

RNG

josh,od urciteho veku je clovek coraz menej schopny travit mlieko(to je pochopitelne, lebo je navrhnute pre mladata)a po urcitom case nevie vytazit z neho vapnik, ale niektore bielkovinu a cukry ano. Takze ked vytazi cukry, a bielkoviny, tieto ho oberu o vapnik v tele(cukry sa menia na kyseliny kvasenim a bielkoviny sa skladaju z aminokyselin).
Takze pre starsich ludi je lepsi zdroj mineralov zelenina.

josh1

RNG...citam na nete teorie ze kravske mlieko odvapnuje kosti, vraj koli vysokemu obsahu bielkovin a fluoru...je to mozne???

RNG

porezana noha,
Ten infikovany noz(vacsina kuriat ma aspon jedno z bakterii pre nas skodlivych(salmonela, escheria coli a ine)ti definitivne zaniesol do tela infekciu/infekcie a ci si z nej vysla/y nie je az tak iste.
Takze pre istotu by som ti odporucil brat urcity cas nieco silne antimikrobialne, ako GSE(60 kvapiek do litra vody, pit kazdodenne, postupne cely den) a na noc si dat probiotika s jablkom. A samozrejme, ako kazdemu radim selen a zinok.
.....
Enzymaticke cistenie tela pomaha kazdemu co ma problemy(alebo im chce predist), lebo kazdy mame telo zamorene so urcitej miery roznymi "vyhodami" civilizacie, od priemyselnych exhalatov, cez chemicke pridavky do jedla, lieky, ockovania, zbytky z toxinov po chorobach az po zhluky nedostatocne rozlozenych bielkovin a inaksich materialov z nedokonaleho travenia v tele.
Toto vsetko je zdrojom zapalov a znizenej imunity tela.
Teda cistenie tela enzymami pomoze kazdemu.
Miesto stareho a slabeho wobenzymu(inac aj poriadne draheho...) odporucam radsej novsie a silnejsie zmesy, ako napr PANCRERATINE a SUPER MULTIENZYME z dovozu z USA, ktore najdes aj v mojich obchodoch.
Okrem toho odporucam aj brat extra jod, ci uz v morskych rastlinach(kelp, spirulina,kombu) alebo priamo transdermalne z nanesenych niekolko kvapiek jodovej tinktury na kozu(odporucam 10 kvapiek na brucho alebo pod pazuchu raz tyzdenne, ked sa to absorbuje, tj flak zmizne , za menej, ako 24 hodin, znamena ze telo dychtivo nasalo ten jod.

porezana noha

zdravim RNG... takze moj problem: niekedy v juli som sa porezala na nohe nozom spinavym nozom od suroveho masa (kurca) presnejsie noz mi spadol na nohu a dost hlboko ma porezal na prste pravej nohy, ranku som si umyla vodou zalepila, zrastla sa a bol pokoj. Asi po mesiaci som zacala pocitovat bolest v tom mieste a objavila som si tam nejaku hrcku, teraz ma uz boli cele chodidlo aj klby koleno + bedrovy, v nohe mi brni ide mi to aj do lavej nohy ale menej. bola som u neurologa ten tu prihodu s porezanim vypocul s usmevom vraj to nema s tym nic spolocne, bolesti su z prechladnutia dal mi lieky proti bolesti, po tyzdni som k nemu isla znovu ze to neprechadza, poslal ma na RTG krku, chrbtice(v naleze mam Dynamicky blok C chrbtice, Chondrosa diskov C3-4 a C6-7, Spondylosis cervicalis diff, naznacena lumbalizacia S1) caka ma CT a ak sa nic nenajde aj magnet. rez. Najhorsie je ze noha stale boli citim ju akoby tazku, v klboch mi praska proste myslim na najhorsie. Neviem na koho sa obratit, mam ist k nejakemu inemu lekarovi? chirurgovi, ortopedovi...? Viem si pomoct aj sama nejako brat napr. wobenzym alebo si to niecim natierat? dakujem pekne za odpoved.

anton

zdrawim Vas. RNG xcel by som sa ta spytat ci mozem brat na sjw dlpa extra , lebo posilujem a potrebujem energiu thx za odpoved

RNG

monica, Abilfy( aripiprazole , synteticky antidepresant uzivany hlavne pre bipolarnych poruchach, ma utlmujuce ucinky, tj v mojom zjednodusenom slovniku je to druh"oblbovak")
Ma hromadu bocnych ucinkov
www.drugs.com
Okrem alkoholu a roznych utisujucich drog sa musis vyhnut prave pitiu grapefruitovej stavy, ktora sposobi pri mnohych podobnych drogach predavkovanie, lebo zastavi docasne funkciu pecene ktora drogu odburava a tak sa nahromadi v tele privelka davka.
.....
Takze akykolvek doplnok s obsahom grapefruitoveho naranginu by som neodporucal v ziadnom pripade.
Droga samotna je dost neprijemna, netreba tu skodlivost zvysovat!

monica gazpio

Ahoj RNG, chcela by som sa spýtať, či môžem užívať výživový doplnok so zinkom a vitamínom C, len neviem presne ako sa tento doplnok volá s liekom Abilify ? Tento doplnok má asi grapefruitovú príchuť a stojí približne 80 Sk. Ďakujem za odpoveď.

RNG

Mrazenie zeleniny je lepsie, ako konzervacia teplom, tam sa totiz znicia mnohe vitaminy a vsetky enzymi.
Mrazenim sa znacna cast zachova.
Velky rozdiel je ale mrazenie pod minus 30 stupnov celzia a bezne domace mraznicky.