Otázky na RNG

RNG

miki, rozdiel je medzi liekmi a potravinovymi doplnkami.
Problem je, ze ten isty produkt moze byt predavany aj ako liek, aj ako potravinovy doplnok.
Aj lieky aj potravinove doplnky musia byt na dovoz v EU schvalene.
Niektore potravinove doplnky nechcu schvalit, lebo su schvalene ako lieky alebo konkuruju liekom.
Kedze liekov a potravinovych doplnkov su desiatky tisicov, nemozem tu vsetky menovat, ktore su na Slovensko dovolene dovazat, nakoniec neviem o ziadnom zozname, ktory by to obsahoval.
V USA je to jednoduchsie, tu jestvuje zoznam zakazanych potravinovych doplnkov FDA, ktory je pomerne velmi kratky.
A lieky na schvalenie prechadzaju 10 rocnym schvalovacim procesom, ktory je financne velmi narocny(dnes az 850 milion dolarov )

miky_1

RNG, prosimta nevedel by si mi poradit, kde sa da zistit, ktore dopnky su u nas zakazane a nesmu sa dovazat? Chcel som objednat z USA Pregenolone, no dozvedel som sa ze je u nas zakazany. Bojim sa, ze aj dalsie doplnky v mojej objednavke sa k nam nesmu dovazat. Nevies poradit kde by som to mohol zistit? Dakujem.

RNG

na sennu nadchu:
quercitin, 2x500 mg
Bromelain 2x600 GDU
vitamin C 3 gramy denne
......
Na zakladnu imunitu kazdemu radim minimum brat zinok(25 mg), selen(200 mcg) a obcas probiotika.
.....
Ak mas vacsie roblemy, su rozne posilovace imunity, osobne som za
betaglukany, ktore zvysia pocet aj aktivitu roznych bielych krviniek.

Intenzivna davka je 3x400 mg, udrzobna je 2x200 mg.
Alebo aloe vera, astragalus, baza(na viralne nakazy)
.....
Na liecenie roznych chorob odporucam najma velmi sirokospektralne prostriedky ako GSE(60 kvapiek), oreganovy olej(3x2 kapsulky), extrakt z olivovych listov(3x750 mg, 20% oleuropein) a specificky najucinnejsie na viralne je chaparal, 2x1 gram.

Je aj hromada inych(lapacho, graviola, vysoke davky vitaminu C, dlhodobe brana aloe vera, Samento/Vilcacora...)

poziarnicka

prepáč, nechcem byť otravná..ale čo by si mi poradil ešte na sennú nádchu a astmu, mám už tak slabú imunitu, že veľmi rýchlo ochoriem a mám vysoké horúčky, teraz ma to drží už týždeň

poziarnicka

na tej tvojej stránke som ten lecitin nevidela, zrejme musím pýtať od predavačky...škoda, že sa nedá objednať cez internet, nerozmýšľal si nad tým?

RNG

caralluma je pomerne nova v USA,klinicky ucinne davkovanie extraktu je 2x500 mg, pol hodiny pred jedlom(tak ako vsetky na potlacanie chuti do jedla sa beru pred jedlom.)
Pomaha to dost vysokemu percentu ludi, podobne ako silne preparaty hoodie gordonii.

RNG

Poziarnicka, su knizky a video disky na to.
Jedina ucinna forma lecitinu na cistenie tela od tukov su velke davky cisteho lecitinu, praskoveho. Je viacej zdrojov, najdes ho aj v mojich obchodoch.