Otázky na RNG

silvus

Zdravím RNG, ešte som zabudla na 1 otázočku: je podľa Teba črevná sprcha prospešná? Mám termín a neviem, či to nebudú len zbytočne vyhodené peniaze alebo či mi to skôr neublíži ako pomôže...
Ďakujem veľmi pekne za ochotu odpovedať

sara13

RNG prosim ta nemozu sa nejako tieto doplnky od teba navzajom ovplyvnovat, ked beriem asi 7 rôznych druhov? v predajni v ba uz nebudes mat Yam?

silvus

Ahoj RNG, chcem sa spýtať, prečo sa jódová tinktúra Betadine nemôže používať pri hypertyreóze. Ja mám štítnu žľazu OK, ale aké následky by malo Betadine pri predávkovaní pre zdravého človeka? Mohla by sa u neho rozvinúť spomínaná hypertyreóza?
Vďaka za odpoveď a prajem krásny dník :-)

otazka

tie bolesti sa dostavia do 10 minut. Je to teda alergia na ovocie? doteraz som alergicku reakciu na ziadne jedlo nemala.

jancecka

ďakujem, a ešte som zabudla, môže sa lecitín dať aj do mlieka? Lebo švagriná polievku každý deň nejedáva a ten lecitín jej naozaj pomáha, a kakao má každý deň, ráno a večer. môže sa aj do mlieka dať prevariť?

RNG

janecka, znizena teplota moze byt
priznakom nejakej otravy(toxiny) ci uz v tele, alebo vysledok nejakej slabsej nakazy.
Ale moze byt sposobena aj hypoglykemiou, hormonalnymim poruchami a inymi pricinami v tele.
Hypoglykemia prejde po par minutach pri vypiti niecoho sladkeho,
hormonalne poruchy prejdu pri brani yamu,
nakaza v zaludku by mala reagovat na vypitie par glgov koloidnej striebornej vody,
Inde v tele po pouzivani napr GSE,oreganoveho oleja, extraktu z olivovych listov a podobne.

RNG

otazka,ako rychlo tie bolesti pridu?
Ked su hned,takmto,musi byt nejaka alergia, ked su neskor moze to byt zo zaludocneho kvasenia, ovocie obsahuje cukor.

jancecka

ďakujem za odpoveď :D som kľudná :D

mám ale ďaľšiu otázku, nevieš čoho príznakom môže byť zimnica ale taká mierna a studený pot na šiji a chrbte? Horúčka nie je zaznamenaná len ak o pol stupňa nižšie ako je zvyčajná teplota. Inak všetko je v poriadku, hlava nebolí, hrdlo ani kašel či sopel, nič. Normálne sa dá fungovať, len akurát pocit zimy a studený pot. Dúfam že to nie je nič vážne.

Ďakujem že máš so mnou a s nami všetkými toľko trpezlivosti a odpovedáš na všetky otázky.

Pekný deň

otazka

Prosim vas, vedeli by ste mi poradit? uz vyse mesiaca jedavam na ranajky len ovocie. Vcera aj dnes vsak uz pocitujem po zjedeni bolesti v zaludku. Nie krcovite, nie moc silne, ale urcite neprijemne. Chcela by som nadalej jest rano ovocie, neviem vsak, ci tie bolesti moze sposobovat ovocie. Je to pre zaludok nejaky sok alebo nieco podobne? Dakujem za odpoved