Otázky na RNG

loloo

skusal som aj predyxavacie cvicenia..ze vraj to moze byt aj niaky vnutorny stres a to fakt neviem co je. tie predyxavania funguju ale za 2 hodky som zas v pi..cax tak ak mate tiez niaky taky problem pls poradte.so sofialnou fobiou bojujem uz 10 rokov a asi vyhlasim game over.

loloo

RNG mohol by si mi pls poradit.skusal som sjw,5htp a bez niakeho ucinku.stale som v passe.moja diagnoza je socialna fobia (p.....svinstvo)jedine co ma ako tak da do pohody je oxazepam.ale ten nexcem dlhodobo brat. skusal som aj b-stress neviem preco ale bolo mi po nom divno.bral som aj dlpa ale to je fakt len taky placebo.ze by som skusil niaky rybacii olej alebo uz neviem co. ad som bral ale pomohlo mi len na zaciatku ziadne zvysovanie davky uz nepomohlo a ani ziadne ine ad. bral som ix asi 10 druhov.psyxos mi uz ide na nervy len by na mne skusal dalsie ad.

RNG

anne, inac aby som nezabudol, po antibiotikach treba vzdy brat okamzite probiotika, inac sa to zaplesnie/zacandiduje cely traviaci system a musis sa ich zbavit tyzdennou proticandidovou kurou, ktoru som na podobnuych temach spominal(ultranizke sacharidy, kokosovy olej niekolko lyzic denne, oreganovy olej 3x2 kapsule,pripadne aj GSE 60 kvapiek do litra vody,alebo caj z lapacha, vela zeleniny a na noc probiotika)

RNG

anne, radim ti brat s jedlom Betain HCl, 1 az 3 tabletky a Bromelain, alebo este lepsie Super Multienzyme, ktory ma uz Betain v sebe a viacero roznych enzymov tiez.
Naduvanie je vysledok NEDOSTATKU kyselin(tj na rozdiel od popularneho nazoru, ze je to prebytok kyselin, kvasenie, hnitie a natlacanie obsahu zaludka do pazeraku je mozne len ked silne zaludocne kyseliny neznicia bakterie v zaludku. Prostriedky proti kyselinam tu situaciu este hodne zhorsuju, lebo bez kyselin telo nevie travit a jedlo sa v tele len rozklada a otravuje cele telo, co vedie k podvyzive atd)

Anne

Dobrý deň RNG, môžem sa spýtať otázku ohľadom tých bielkovinných enzýmov? Myslím, že by som ich už konečne mala zaradiť do svojho jedálnička, ale neviem, ktoré presne a ako... Po zapálenom pažeráku, HP a dvoch mesiacoch na PPIs mám už mesiace rozhodené trávenie, nadúvanie, hnačkovitú stolicu, v ktorej mi po aj po antimykotickej liečbe nachádzajú plesne, celkový diskomfort... Momentálne sa k tomu pridružil aj nábeh na celiakiu, kde mi boli zistené protilátky v krvi - zaujímavé, že len IgA (aktívna forma), IgG (chronická) bola neg., čomu dosť neroumiem, ale to zas nie je až tak podstatne. Ešte čakám na biopsiu tenkého čreva a uvidíme... Zatiaľ mi z toho dosť jednoznačne vychádza, že by bol viac než vhodný prísun nejakých tých enzýmov. Aký je váš názor, rada si nechám podariť, ďakujem / aj za váš celkový prístup nielen na tomto fóre. Pekná deň.

RNG

Slow, skus vitamin B-15(calcium pangamate), stress-B, jest 5 x denne, brat Betain HCl a Multienzymy, Bromelain alebo Pancreatine s jedlom, alebo aspon "cukricky " papainove po jedle. Telo sa postupne
"rozbehne" do normalu. Nezabudaj na dostatok vlaknin, tie upravuju peristaltiku criev a tym zlepsuju posuv a skracuju traviaci cyklus. A samozrewjme obcas probiotika, aspon jedno dobre tyzdenne.

RNG

MIona, ak tym myslis kelp(morsku rastlinu) mozes ho brat niekolko denne. Na jeden miligram jodu ich musis zobrat zhruba sest-sedem.
Pilulky su miniaturne, lebo odporucena davka z roku 1948 , stale zotrvacne dodrzovana lekarskou komunitou odporuca 150 mcg jodu denne, preto nedovolia vyrabat tie tabletky vacsie.
Japonci jedia hlavne kombu, ktoreho si daju do polievok za hrst alebo do neho balia sushi takze dostavaju jodu v priemere 12.5 mg denne

RNG

baku, akm mas ubytok bielkovin, musis si ich dodat. Na zlepsenie treavenia bielkovin treba viac zaludocnych kyselin a bielkovinnych(proteolytickych) enzymov.
Skus Superm Multienzyme s kazdym bielkovinnym jedlom, alebo Bromelaine, alebo Pancreatine

miona

RNG vcera som si objednala jodové tablety dnes ich mam už doma,len neviem ako ich mám brať- nebol tam pri nich žiaden informativny leták.Ďakujem za odpoveď.