Otázky na RNG

coccinelle13

Ahoj RNG,mam hned 2 otazky. Potrebovala by som poradit nejaky ucinny pripravok na unavene oci. Nosim okuliare a pracujem denne na PC, oci mam suche a cervene a mam tiez pocit ze sa mi zhorsuje zrak. Dalej by som potrebovala poradit s neprijemnym problemom. V poslednej dobe mam problem s travenim-neviem to velmi dobre opisat ale moj zaludok travi strasne nahlas.Neustale mi \"skvrka\" v bruchu (nie od hladu :-) ), je to neprijemne najma ked je niekde uplne ticho. Neda sa to ovplyvnit...skusala som brat Benefibru a jest viac zeleniny ale nic nezabera....Za rady vopred dakujem

senties 2

RNG
chcela by som sa opytat co je dobre na spravne vstrebavanie zeleza..dcera uzivala zelezo v tabletkach ale nema lepsie vysledky,podla mna je tam problem s vstrebavanim..prosim o vyjadrenie..

sariana

prosim ta RNG,
neviem sa rozhodnut, ktory horcik je lepsi, ked mas na vyber magnesium oxide 500 mg a chelated magnesium 30 mg. Ktory z nich ma vyssi cisty obsah horcika?
Dakujem.

baku

RNG
dakujem Ti za odpoved ale ja neviem kde tie veci zohnat, neviem ake mas obchody a kde.. mohl by si to napisat ? a ak nechces sem dam mail..

RNG

farmaceutka, mineralove zmesy na kosti obsahuju naraz vapnik aj horcik a su klinicky ucinne, na to je urobene hromada vyskumu.
Velmi totiz zalezi aj od vazby, nielen od samotneho mineralu. V mlieku je vapnik viazany na bielkoviny(kazein)ktorych travenie nastava az v crevach, kdezto laktaty sa vstrebavaju priamo do krvi.
To vzajomne vylucovanie plati len ked mas vapnik a horcik viazany podobne, napr zmes citratu vapenateho s citratom horecnatym sa nevstrebava dobre.
AQk o tom pochybujes, lebo si studovala rozne dogmy, staci si to overit 2-3 hodiny po zobrani jednotlivych doplnkov na zmene mineraloveho obsahu v krvi.
Tak to totiz jednoducho robili lekari-vyskumnici, ktori vyvijali najlepsie absorbovatelne zmesi mineralov na kosti. Tiez sledovali polcas rozpadu(zivotnost) jednotlivych vazieb, cim vyssia, tym je dlhsi cas na mozne zabudovanie do kosti alebo inde v tele.

RNG

baku, z nicoho nic nemoze byt telo oslabene. Musi mat nejaku nakazu.
Hliva ustricova obsahuje betaglukany, ktore podporuju vytvaranie bielych krviniek, nasej obrannej armady.
Spravna ucinna davka betaglukanov, klinicky ucinna, ale je 3x400 mg denne intenzivne a 2x200 mg udrzobne.
Firma Pleuran na Slovensku odporuca malo ucinne davky, zialbohu.
Ak este maju, skus v mojich obchodoch vytazok z huby Agaricus Blazei, tam je v jednej kapsuli 275 mg betaglukanov.
Inac by som mu odporucal pre istotu brat 3x750 mg extraktu z olivovych listov aspon pokial mu nenajdu co mu je.(viralne, bakterialne.....)
Extrakt z olivovych listov je ucinny na hromadu moznych nakaz, ako borelioza, chlamidie, mnohe virusy, mykoplazmy atd. Pripadne moze btar aj GSE a oreganovy olej. Toto trio vybojuje vacsinu nakaz moznych.
Rozhodne by som nevyckaval, kym lekari najdu pricinu, lebo nakaza medzitym nici telo.
A ako som casto povedal na fore, "najlepsia obrana je utok"
Mnoho nakaz sa da vyliecit aj bez toho, aby sme zistili ich mena.....

farmaceutka

Mineraly magnesium a kalcium by sa nemali uzivat naraz, pretoze ich vstrebavanie sa navzajom ovplyvnuje, jednoducho povedane navzajom sa vytesnuju z transportneho miesta, preto sa nema pozivat s magneziom dve hodiny pred a po mlieko (vzhladom na obsah vapnika).

RNG

misa, tzv mild silver protein(len ten dochadza v tak vysokych koncentraciach) som nikdy neodporucal.
Odporucena davka predajcom 30 ml x 150 miliontin(ppm)je 4.5 mg striebra denne. Na kratky cas mozes brat aj viac, ale telo vyluci 2 mg denne
takze to nemozes brat stale, aspon podla mojich vedomosti. Tiez ucinnost neutralneho koloidneho striebra je zlomok ucinnosti ionickeho, hoci silver protein prenika do celeho tela bez straty ucinnosti v zaludku.
Ale na ucinnost v tele pouzivaju aj o hodne vacsie koncentracie a davky, az 10 000 ppm, co je kontraverzne.
To rozhodne uz nepatri medzi doplnky.

RNG

elessar, to je len bububu, aby ludia, co slabo travia laktozu stravili tento doplnok. Stacia ti 2 tabletky denne.
Predavkovanie magneziom je od 1000 mg magnezia vys, v zmysle moznosti tvorenia ladvinovych kamenov.
Toxicke cislo na horcik ani nepoznam, asi musi byt ovela viac.