Otázky na RNG

leli12

no teda, je to naozaj smutne...inak vela ludi vobec na seba nema cas a tak aj v pripade curkovky radsej do seba hadzu lieky...ja som sa rozhodla ze maminu z toho jednoducho dostanem

RNG

Nie, ja nepouzivam ziadne lieky na cukrovku, len nizkosacharidovu dietu a rozne potravinove doplnky na znizenie hladiny cukru a hlavne na regeneraciu tela, lebo zlepsena funkcia pankreasu, pecene, a ohybnejsie bunecne steny(nahradenie tvrdych tukov-lipidov v bunecnych stenach tekutymi umozni bunke sa otvarat na inzulinovy signal)vedu k zlepseniu stavu pri diabetes 2, ja som si to za 6 rokov podstatne zlepsil. Samozrejme si este stale musim davat pozor, lebo vacsina tych tvrdych tukov mi v tele este stale zostala, pre nedostatok casu nechodim dostatocne na prechadzky a do telocvicne, co by bolo najlepsia medicina na odstranenie tych tvrdych tukov zodpovednych za neotvaranie sa buniek na normalny inzulinovy signal(=inzulinova necitlivost, insuline insensitivity, ako to volaju lekari bez toho, aby rozumeli aka jednoducha pricina za tym vlastne je)

leli12

na potvoru mamina ma problem s nohou, lebo kedysi mala autonehodu, a tazko sa jej v posldnej dobe chodi, myslim ze aj to jej dost poskodilo:(...
RNG vy neuzivate vobec chem. lieky na cukrovku?

RNG

co sa tyka sioforu(metformin) je to chemikalia ktora brzdi vylucovanie cukru pecenou, co si nemyslim , ze je spravne, lebo pecen vylucuje cukor ako regulacia cukru v tele a bez jej funkcie moze dojst k hypoglykemii, ktora poskodi mozog.
Na znizovanie cukru v krvi je najdolezitejsie ho neprijimat v potrave, tj vylucit vacsinu sacharidov z potravy.A nie potlacat prirodzene procesy v tele roznymi skodlivymi chemikaliami.
A cvicit, tj v pripade starsich ludi chodit na dlhe prechadzky, ako obcas, ked si na to najdem cas robim aj ja, tiez diabetik 2.
To mi prinesie cukor okamzite dole!

RNG

leli 12, neviem o akych liekoch hovoris.
Potravinove doplnky sa az na celkom male vynimky mozu lubovolne kombinovat a nepoznam ziadne kontraindikacie, ktore by stali za spomenutie s Jiaogulanom.

leli12

mamina teraz uziva Siofor 500 mg, rano a vecer, na poslednej kontrole mala stva cukru nalacno 8,5...a po jedle 12,7(aspon co si ja pamatam)
chcem sa opytat ci ten cajik Jiaogulan, moze uzivat aj pri liekoch a potom pripadne lieky znizit, ked sa stav upravi, co uz zvazi doktor...teda zaujima ma, ci moze s tym cajom aj pri liekoch zacat, vdaka za odpoved:)

RNG

zlatino, neviem, kto s kum o com jedna, ale konatelka so mnou, co som bol zatial jediny dodavatel materialov(a tiez jediny majitel firmy) zatial nejedna o nicom, lebo sa mi neozyva.
Tam je ten cely koren problemov.

zlatino

dnes som volala do Lucenca este mali dost veci hoci hlavne yam nemali ale predavacka bola velmi mila a hovorila ze sa este jedna,tak dufam ze konatelka sa s vami RNG dohodne pozitivne ,bola by som velmi rada a myslim ze viac ludi bysa potesilo

RNG

sisina, krvacanie dasien je sposobene hlavne dlhodobym posobenim streptokokov na krckoch zubov.
Strieborna voda streptokoky zabije. Zialbohu po case sa znovu rozmnozia, takze si treba nejakymi antimikrobialnymi vyplachovat usta 2-3 krat za den a podrzatr v ustach aspon 1-2 minuty.
Koloidne striebro aj GSE roztok mozno po tom prehltnut, nemusi sa vyplut acho chemicke vyplachy na zuby.