Otázky na RNG

RNG

kostne vyrastky maju zlozenie ako uhlicitany a fosfaty, tj zhruba to iste ako kosti.
Su to velmi slabo rozpustne materialy, ale pri zvyseni teploty na tom mieste sa mozu postupne rozpustit.
Je to dlhodoby proces tak isto ako ich postupne narastanie.
Kostne vyrastky sa tvoria hlavne vtedy, ked telo nema dostatocny prisun mineralov a zacne ich tazit pre nervovu spotrebu z vlastnych kosti.
Tak sa tato velmi slabo rozpustna forma dostane do obehu a kdekolvek, kde je znizena teplota v tele sa vylucuju(krystalizuju)
Obrana proti tvoreniu novych je doplnanie mineralov vo forme, ktora je vyborne rozpustna a absorbovatelna, takze nie je dovod na tazenie z kmosti a tym dostavanie do obehu tychto velmi slabo rozpustnych kostnych foriem

oli

RNG prosím ťa z čoho a prečo sa tvoria kostné výrastky? A dajú sa odstrániť aj inak ako chirurgicky? Ďakujem

RNG

eba, ja neodporucam kombinacie syntetickych antidepresiv s prirodnymi latkami, ale nahradu syntetik neskodnymi potravinovymi doplnkami.

RNG

Navi, pomer medzi omega 3 a omega 6 olejami v mozgu je 1:2 zhruba, ale v nasej potrave to je sotva 1:50, pre to je doplnovanie dolezite.
V skutocnosti je to ale podstatne komplikovanejsie, lebo aj omega 3 aj omega 6 je hromada roznych druhov a my si nevieme vyrobit ziadny z nich v dostatocnych mnozstvach(existuju extremne male mnozstva vyrobene velmi komplexnymi mnohostupnovymi telesnymi procesmi, ktore ale mozno nie kazdy clovek ma, zrejme), takze potrebujeme ich dostat z vonku v strave.
Pre to je rozmanitost stravy pre nas a tiez rozmanitost krmiva pre zvierata(ani oni si tieto nevytvaraju sami v tele) velmi dolezita.
Spirulina je vyborny zdroj hromady latok, ktore sa nam dnes nedostavaju v potrebnych mnozstvach.
Dufam, ze ti pomoze. A to nielen svojim obsahom roznych omega 3 olejov ale aj inymi, zatial velmi nezdoraznovanymi zlozkami.
Obsah olejov som nikde nenasiel v cislach, ale je plno vyskumu na pestovanie rias pre produkciu olejov, takze obsah olejov je dost vysoky v susine.

RNG

Radyk,drviva vacsina potravinovych doplnkov sa da vzajomne kombinovat.
Neodporuca sa kombinovat len take, ktorych ucinky su opacne a to nie pre to, ze by to bolo skodlive, ale hlavne pre to, ze by sa ich ucinky vzajomne rusili. Uvediem len jeden priklad:ked zoberies naraz probiotika a silne antimikrobialne prostriedky, tak ti znicia tie probiotika skor, nez sa usadia v crevach. Preto musis medzi ne dat aspon 3-4 hodiny pauzu.

eba

Ahoj RNG, rada by som sa opýtala. Som odhodlaná si zakúpiť 5 htp. Len by som sa rada spýtala, či ho je možné žívať aj so Seroxatom? Beriem 20mg denne. Raz si tuším spomínal, že je vhodné s 5 HTP užívať niektorý z B vitamínov. Ktorý?

Navy

Ahoj RNG. Tak som začal s detoxikáciou od ortuti, uvidíme, čo to prinesie. O mozgových bunkách sa píše, že sú z dvoch tretín zložené z omega 3 mastných kyselín(neviem, či si to správne pamätám). Ty si písal, že ich ryby získavajú z rias. Beriem pomerne veľké množstvo spiruliny (okolo 4gr denne), stačí to vzhľadom na EPA a DHA, alebo je ho v 4gr spiruliny podstatne menej, než trebárs v jednej tobolke rybieho oleja s obsahom EPA 180mg, DHA 120mg? Vôbec netuším, aká je ich zabudovatelnosť do buniek, vzhľadom na to, či ich užívam vo forme spiruliny, alebo olejových toboliek. Ak ti nerobí problém mi odpovedať, tak Ti ďakujem.

radyk

RNG,chcem sa ta opytat,ci mozem kombinovat vyrobok 5-HTP s inymi bylinnymi pripravkami,napr.s Eregmou,ktora obsahuje vytazky z Macy,Ginka a dalsich rastlin.Alebo to moze mat nejake kontraindikacie?Dakujem ra radu.

RNG

lizanka, prechladnutie hlavy alebo prievan je komplexna zalezitost.
Nie je to viralne ani bakterialne poskodenie, takze lieky na to velmi nepomahaju.
Vitamin C stimuluje cirkulaciu,
podobne aj infracervene svetlo a balenie si hlavy do ciapok-uterakov-turbanov.
Ester C je neutralna forma vitaminu C , tiez Buffered C(calcium ascorbate). Ale aj cista kyselina askorbova sa da pomerne dost brat, len treba zacat s nizsimi davkami(1/2 gramu) a postupne ich zvysovat az do crevnej tolerancie.
Ja dnes beriem v caji, ktory pijem pocas dna ako kyslidlo az 5 gramov kyseliny askorbovej bez problemu.
Takze nemusim brat ovela drahsie neutralne formy pokial nemam nejaky viralny utok, vtedy beriem jeden gram za hodinu a to musi byt neutralna forma, inac to telo neprijme(hnacka)

RNG

elesar, kokosak si davaj na vlhke telo len trosticku.
Normalne je v kremoch zhruba 15 % olejov, zvysok voda a primesy.
Nevidim dovod, preco by sa kokosak nemal dat vyprat, ved vacsina dobrych mydiel obsahuje zlozky z kokosoveho oleja(sodium laureat z laurickej kyseliny, ktora tvori az 50% obsahu kokosoveho oleja)