Otázky na RNG

eba

RNG, ale ja chcem prejsť na 5 HTP, lebo Seroxat je návykový vraj. Na to, aby som to mohla začať užívať, musím Seroxat úplne vynechať? A koľko tbl musím denne z 5 HTP užívať na OCD?

RNG

mirka, vacsina doplnkov su silne koncentraty a potrebuju v tele rozriedit(voda, jedlo). Takze ich neber na prazdny zaludok podla moznosti a nie vsetky naraz.Rozloz si to na cely den podla moznosti.

elesar

JONY...nakolko 5-htp je prekurzor serotoninu, tvoja depresia potom pravdepodobne nie je z nedostatku serotoninu... ale toto je tema RNG, ak by si chcel viac pokecat o depkach, skus navstivit forum DEPRESIA.

mirka 23

RNG, beriem doplnky - Zinok, Selén, Probiotiká (na tvoje neustále odporúčanie) a Easy Iron. No a keď zjem tieto veci, zapijem vodou (po raňajkách), tak mám pocit akoby sa mi chcelo grcať. Nevadí to?
Jednoducho po tabletkách musím niečo zjesť, lebo mi je nedobre.

jony

Ale ja som zacal bral 5-HTP kvoli depresii a nie kvoli spanku.Pisalo sa vsak a aj predavacka mi tak radila,ze tento pripravok sa ma brat na noc a nie cez den.Na spanok mam ine bylinne pripravky,po ktorych spim ako zabity a nebudim sa v noci na desive sny.

RNG

joni, doplnky su presne to, co nazov hovori, DOPLNKY.
Tj dodaju ti to, co ti chyba.
Ak ti to nechyba, mozes sa predavkovat a preto treba pocuvat signaly tela a zistit vylucvanim, co ti robi dobre a co nie.
Hlavne tieto rozne neurotransmitery su citlive na hladiny v tele a lekari zatial nerobia podrobne rozbory na hladiny jednotlivych, tam by si jasne videl, co ti chyba alebo coho mas privela.
Takto musime zialbohu len skusat.
Mineraly su obvykle prvy vyber, potom serotonin a noradrenalin(SJW,5-HTP, L-tryptophan, SAM-e)potom dopamin, choliny, gaba,atd.

elesar

JONY...nie som RNG, ale vdaka nemu co-to viem o 5-htp, takye si dovolim zareagovat. ak nemozes dobre spavat a 5-htp ti nerobi dobre, tak si prisiel na jednu doleyitu vec. zly spanok u teba nesuvisi s melatoninom, ktory telo v noci produkuje prave z 5-htp. v tom pripade by som moyno na tvojom mieste na noc vyskusal doplnit mineraly, najma horcik a vapnik. problemy so spankom mozu byt aj pri nedostatku tychto mineralov.

jony

RNG,chcem sa opytat,preco ked zoberiem na noc 5-HTP,tak sa v noci casto budim,mam desive sny a strasne sa potim.Rano mam pocit,akoby som ani nespal,som dobity ako pes a hrozne ma boli hlava.Tym nechcem zatracovat 5-HTP,ale na mna ucinkuje takto,uz som to vyskusal viackrat,a stale s rovnakym efektom.