Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Otázky na RNG

RNG

Ja som cukrovkar tiez a na hojenie ran musim pouzivat zmes cukru, kokosoveho oleja a trochu GSE(lyzica kokosoveho oleja, 1.5 lyzice jemneho praskoveho cujru a 5-10 kvapiek GSE)
Tak sa mi rany zahoja do tyzdna, inac hnisaju mesiace.
....
Zazvorovy pakoren dobre umyjes, nakrajas na platky 3-4 mm hrube a povaris pomaly v silnom cukrovom roztoku.
Potom ich das na pocukrovany pergamentovy papier a nechas susit v trube pri 95-100 stupnoch celzia.
Takto vysusene maju trvanlivost aj niekolko rokov.
Syrup z varenia chlad a pouzivaj do napojov, tiez je dobry na roztraseny zaludok.

iris_

dobry vecer. RNG rada by som sa vas opytala, ocko spadol z bicykla. rana sa mu dlho hojila, je cukrovkar. chodil na prevazy k chirurgovi a bral antibiotika. po mesacnom lieceni ma ranu zahojenu, ale stale je koza citliva na dotyk. neviete nieco poradit? este niekde v diskusii ste daval recept na zazvorove cukriky, ako ste si ich sam vyrabal. napisal by ste to prosim znova? dakujem.

RNG

gynex ma zoznam bylin, z ktorych sa sklada, ale tam nie su uvedene koncentracie jednotlivych extraktov, takze neviem, s cim by som to porovnaval.
Obsahuje vytazky z uzitocnych bylin, ale silne pochybujem, ze v klinicky ucinnych mnozstvach.
Nikde som nevidel objektovne hodnotenie tohoto slovenskeho vyrobku, len reklamu vyrobcu.
Naviac sa mi vidi velmi podozrive spominanie principov (pseudovedeckych) ako Biorezonancia, Psychotronika,Kristaloterapia....

mirka 23

Ahaaa, Tak ďakujem RNG :) Ja nikdy neberiem doplnky na lačno, na letáku to aj píše. Tak si ich rozdelím na celý deň.

RNG

eba, navykovu drogu nemozes len jednoducho vynechat, zialbohu. Musis z nej pomalicky odchadzat a pridavat nieco na nahradu.
Seroxat(Paroxetine)je obzvlast tazke prestat brat.
Ale kedze je to droga s ucinkom SSRI,, mozno najlepsie by ju bolo postupne nahradzovat tak isto SSRI ucinkom SJW. Predpokladana postupna zamena -aspon 3 tyzdne.
Osobne nie som ale za pravidelne brane doplnky (az na vynimky) ale radsej brane podla potreby tela.
Telesna potreba sa totiz meni zo dna na den a doplnky maju v tom case doplnit rozne mozne schodky(nedostatky)
....
Potravinovy doplnok podla definicie nesmie mat skodlive ucinky v odporucenych davkach a tiez nesmie byt navykovy.
Inac pozri na temu Depresia, tam viaceri odisli zo syntetickych AD na prirodne doplnky a vedeli by ti osobne poradit.
Ja nemam vela skusenosti so syntetickymi AD, okrem niekolko priatelov, co im ich dali v nemocnici a postupne sa ich museli zbavit, lebo ich bocne ucinky im velmi skodili.

eba

RNG, ked chcem začať užívať 5 THP, musím prestať úplne s užívaním Seroxatu? Koľko tbl musím začať brať na OCD? Ďakujem.