Otázky na RNG

Ivka 1

Madooza s oreganovym olejom v kapsuliach Ti mozem pomoct a aj s probiotikami. Su za celkom dobru cenu, tak ak chces napis na mail.

RNG

karolina, reumaticke bolesti a klbove problemy moze mat ako nasledok hromada mikroorganizmov. Mykoplazmy by bol asi prvy vyber a neviem ci ich mas "preliecene" dobre, lebo sa velmi tazko diagnozuju.
Podobne tazko diagnozovatelne su formy chlamidii pneumoniae aj boreliozy.
Viralne su menej pravdepodobne, tie obvykle napadaju sliznice a nervy, ale je to tiez mozne.
Pokial ti lekar nic nevie najst, odporucal by som ti brat nieco velmi sirokospektralne antimikrobialne, aby si zasiahla co najviac moznych pricin bez rizika skodlivych postrannych nasledkov, tj potravinove doplnky ako
GSE(60 kvapiek do litra vody)
oreganovy olej(3x2 kapsule=3x300 mg, 50%)
extrakt z olivovych listov, 3x750 mg, 20% oleuropein.
Na acne je dobre brat zinok, nakoniec zinok selen denne a probiotika obcas radim kazdemu, o to viac ludom s moznym helikobakterom.
Ak mas zmeny na klboch(malo klboveho mazu, vrzganie, vytencene chrupavky alebo puzdra) treba ba to brat materialy, polotovary na regeneraciu(glukosamin, cundroitin, bromelain, MSM, hyaluronicka kyselina, huspeniny, zivicisne zelatiny atd) na klbovy maz je najlepsie jest 2 avokada tyzdenne, to je lacnejsie a ucinnejsie ako velke davky hyaluronickej kyseliny, dokonca je to skoro tak dobre, ako branie CMO a inych cetylovanych mastnych kyselin.
No a na viralne mozne hlavne astragalus, extrakt z olivovych listov a najsilnejsie, co poznam je chaparal.
Na bolesti(poskodene nervy) zase rybaci olej, 3x3gramy

RNG

lilith, su rozne pouzitia na zivice a dechty, vacsina je na kozne problemy.Pridavaju sa do samponov na seborheu a psoriazu, na lupiny, na exemy a podobne.
O zivicovom kupeli som nepocul hoci z detstva si pamatam vonavu sol do kupela, ktora obsahovala zivice.
Mozna je to na tom istom principe, ale silnejsie.
Ja sam pouzivam do kupela vytazok z brezovej kory(alkoholicky, odhadom 3-4 % betulinu, inac je to velmi silny antiviralny prostriedok a da sa pouzivat aj oralne,
tiez z olivovych listov(ruske olivovniky, nie tie, co produkuju komercne olivy) a nie som si isty, ze by som to chcel brat aj oralne, ale mozno mam neopodstatnene obavy.

karolina

ahoj RNG,kedze na tejto stranke uz nie su dostupni skoro ziadni odbornici(myslim doktori),kt.by som sa mohla opytat na svoj problem,skusim to u teba:)
Takze moje problemy su taketo:uz asi polroka sa mi stale opakuju bolesti klbov(a chrbtice),ale akoby sa presuvali po celom tele..raz ma boli th chrbtica,inokedy (najma teraz)bedrove klby,inokedy trochu kolena alebo krize,dalej uz dost dlho trpim na akne,kt.sa neviem zbavit(liecim sa aj u koznej,kt.mi na to predpisala antibiotic.vodu a Eclaran)a na jej odporucanie som si dala v marci tento rok vybrat mandle(lebo mi hnisali)a ona videla hlav.pricinu v akne tieto hnis.mandle,zial v lete som bola u ORL odbornika,kt.zistil,ze mi ich nevybrali cele a mam tam z nich este reziduum.Obcas ma v posled.dobe zacal pobolievat aj zaludok.asi pred vyse rokom som bola liecena aj na mycoplazmy,ale teraz mi alergolog.na ne opakovala testy a boli negativne,no mam zvysene IgE.V com by mohol byt podla teba u mna hlavny problem tycho vsetkych tazkosti?Moze to akne este stale suvisiet s nevybratym zvyskom mandli a ten zaludok?..nemohol by to byt aj helicobakter?..ale najviac ma momentalne trapia bolesti tych klbov,pretoze mam 21r. a citim sa uz ako stara babicka niekedy...Vdaka za tvoje odborne rady:)alebo aspon nazor..

RNG

lilith, ked mas nedostatok vapnika, horcika a draslika, tak hlad skor na mineralove doplnky na kosti, lebo potrebujes toho hodne. Obsahy koloidnych vod su v ppm alebo mg na liter a ty potrebujes gramy mineralov denne.

madooza

RNG prosim Ta nevies kde by som zohnala kvalitny oreganovy oleja nejake tie probiotika? Snazila som sa dovolat do tvojho obchodu ale vsetky cisla mi vyhadzovalo ako neexistujuce :( a tu citam ze ani ty vlastne nevies ako to je.. :(
Vopred dakujem

RNG

Kedze neviem, o ktore sa jedna a ake maju zlozenie, mal by som sa zdrzat komentaru,. Ale viem, ze skoro vsetky obsahuju len malicko mineralov, hoci obvykle vo vybornej forme na vstrebanie.
Ak neobsahuju nic skodlive, tak ich mozes brat cely zivot, podobne ako jes chlieb cely zivot alebo pijes vodu.
To plati prakticky na vsetky potravinove doplnky, az na celkom male vynimky.
Samozrejme beries ich len ked ich potrebujes.Tak isto ako jes chlieb ked si hladny a nie ked mas napraskany zaludok-to som uviedol na priklad, hoci casto s doplnkami sa da predavkovat, ked nesledujes odporucene davky alebo signaly z tela.