Rady starých materí na akné

Súvisiaci obsah

you

mam perfektnu plet a moje odporucanie je nevytlacat vyrazky. ak je to bakterialneho povodu, tak sa to len takym sposobom rozsiri. cize dobra by bola aj dezinfekcia nejakymi bylinkami, co posobia antisepticky.
nikdy som nepouzivala kremy (je v nich plno pre mna nepochopitelnych - skodlivych- zlozek)

okrem toho radim zasadnu zmenu jedalnicka, lebo niektore z vas nikdy inym sposobom nenadobudnu dobru plet. podla mna ma isto cokolada vplyv, ale nie cokolada ako taka, ale cukor, lebo on naburava hormonalny system. takze je to na vas - mozete si nedostatok zivin (napr ten Zn, vit B) doplnovat umelo, ale lepsie a ovela efektivnejsie a lacnejsie by to bolo prirodzenym sposobom.

mojim surodencom pomahali tie repikove odvary - uvari sa repikovy caj v hrnci a tvar nad tym naparuje a hlava zakryje uterakom, urcite to vacsina pozna.

ohladne mocu

moc sa nachadza aj vo velmi drahych kremoch, pomaha. tie kremy su o to drahsie, ze mocovina/urea sa vyraba synteticky (co nie je lacne). aj ja mam taky krem (jediny, co vlastnim :D) ale pocula som, ze do roznych farmaceutickych pripravkov sa dava aj moc od zvierat, no hmmm.

UVZ

pepe, je normalne, ze v dvadsiatke sa ti uz akne strati. ved ak si si to robila dva roky a az potom to pomohlo, znamena, ze pokym hormony uciknovali, nepomahal ani zinok. ja uzivam b-vitaminy a zinok od sestnastich rokov, teraz mam 22 a akne mam stale. je to hormonalna zalezitost - teda aspon u niekoho, u inych mozno nieco ine. pol roka som uzivala hak a plet bola super, ale som to vysadila, lebo zacali krcove zily. a akne mam spat.

Pepep

Ak sa chcete zbavit akné, kazdy deň, jedzte 1 tabletu zinku a 1 tabletu B-komplex, ale kazdy den! v kuse rok, dva roky.. mne strasne pomohol ! akne som mala od 16 rokov az po 20 to znamena 4 roky som sa nemohla zbavit tych strasných hroznych vyraziek, kazde rano som vstavala opuchnuta,no hroza vytrpela som si to vela , hanbila som sa pozriet kazdemu do tvare... proste nic dobre na psychiku.. vsetko som robila pre to od vymyslu masticiek, a nejakych dobrych rad ze zemiaky na tvar, blbost... proste chybal mi zinok a b-komplex, a to mi pomohlo. vyskusaj a neolutujes... a este jedna vec, nedrbaj si do tvare.... lebo tak sa nikdy nezbavis akne! zonok b-komplex a nedrbat do tvare!!!!! pa

janeeee

domace lieky castokrat nepomozu,najlepsie bude,ked navstivis svoju koznu lekarku a ta ti predpise lieky,ktore ti pomozu zbavit sa akne:)

LucnyKvet

mám dobré skúsenosti s harmančekovou maskou... robila som to tak, že som z vrecúškového harm. čaju/aj keď lepší je normal sušený/ vysypala obsah vreciek a zaliala vriacou vodou aby sa z toho vytvorila kaša, počas pôsobenia masky si užijete kopu zábavy s vašim odrazom v zrkadle:D pleť je jemnučká a čistá, ale potom treba použiť hydratačný krém, lebo harmanček veľmi vysušuje. Tiež je dobrá podobne vytvorená majoránová maska, alebo pretieranie si pleti citrónovou vodou alebo aj nezriedeným citrónom a potom umyť. Maska z tuho vyslahaneho bielka a zltku je tiez fajn, ale zase potom treba pouzit krem. A aby som nezabudla- domace masky sa nechavaju posobit dlhsie ako drogerijne, vacsinou 15-25min:)