Cipralex - skusenosti

lilin

Ahojky, vysazuji cipralex podruhe abych mohl uzivat aurorix. Uz vim co ocekavat pri vysazeni. Je to fakt neprijemne. Motani hlavy, spatne od zaludku, depersonalizace. Lilin

dasq

no ja beriem cipralex asi rok a pol, pribrala som odvtedy asi desat kil, a stravovanie som pritom nezmenila. stale zdravo, normalne. pecen je udajne namahana, ale pomaha brat lipovitan, v kazdej lekarni najdete. alebo nieoc ine pri zatazi liekmi, ved to vam povie kazdy schopny lekar, lekarnik. raz som skusila vysadit cipralex, a nikomu nezelam to co som zazivala. obcas mam strach ze mi to zostane uz navzdy.

bananas

Ale nie.Uzival som to dva mesiace,ale kym si na to clovek zvykne,tak som mal na mysli prvych 10 dni liecby.Neporozumela si tomu.Pecen mi to neodrovnalo totalne,ale ma cca na 75 percent zvysene pecenove testy-bilirubin a este .Lekari mi tvrdia ,ze mam pecen v momentalnom stave ako mierny alkoholik alebo rakovinar,tak si vies predstavit ako mi je.Jasne,ze nezomriem,lebo urcite trochu prikreslili,ale nemuselo to byt,lebo nepijem,nefajcim,a v podstate ani lieky som nikdy velmi neuzival.Ten cipralex som dostal na depky,prežil som dost neprijemne veci a to ma zlozilo.Nevedel som sa najst,preto hr,hr,hr,liecba cipralexom.A to ,ze kamoska sa smiala,je holy fakt,lebo o tomto lieku v USA ani chyru,tak tvrdila a ja jej verim.

bananas

pred dvoma mesiacmi mi lekarka predpisala tento"ZAZRACNY,MODERNY" liek novej generacie antidepresiv,ktoré vraj v USA ludia jedia ako lentilky a citia sa super.Ja blb som nabehol na tuto liecbu v nadeji ze zaberie,pretrpel som aj tych prvych 10 dni a veril a veril.Dnes?kamoska,zijuca v USA cumela ako puk,ze co to papkam.no predsa vase "lentilky".Vysmiala sa mi.Okamzite som to vyhodil.Teraz?Bojujem s regenerovanim pecienky,co nikomu nedoslo.Takze papkajte tieto cukricky...

sunnie

Brala som cipralex asi 3 roky a dost mi pomohol. Potom mi ho lekar vysadil, vyse roka som nic nebrala, vratilo sa mi to a teraz beriem cipralex+wellbutrin. Niekedy som trosku otapena, trpne mi jazyk a mam taku divnu chut v ustach. Okrem toho som z antidepresiv za tie roky co ich beriem dost pribrala. Stravujem sa zdravo az dietne, cvicim atd ale kila sa na mna lepia jak sialene. Doktorka hovori ze z liekov to nie je, ale nema to z coho ineho byt, ine vysetrenia mam ok.

janka479

beriem cipralex 1x denne už minimálne devať mesiacov.Pribrala som,ale neviem či od toho,lebo som prestala fajčiť.Cítim sa výborne,len na jar som mala trošku vačšie depresie,tak mi zvýšili dávky....

ida

Za tých 13 rokov čo sa liečim na úzkostnú depresívnu poruchu som zažila kadejaké stavy. Z mojich skúseností som prišla k záveru, že ak máte pri akýchkoľvek antidepresívach vedľajšie účinky alebo sa necítite úplne v pohode, a to počas celého dňa, je potrebné zmeniť liečbu (alebo dávkovanie)a nájsť liek, ktorý nebude robiť problémy. Myslím, že cieľom liečenia nie je znášať nežiadúce účinky vo forme ďalších nepríjemných stavov. Momentálne vysádzam cipralex, brala som 1 tbl.ráno. S ním som sa cítila veľmi dobre a nepribrala som ani deko. Okrem toho viackrát som užívala aj amitriptylin 1/2 tbl.(vraj je to starší druh antidepresív a má viacero vedľajších účinkov, údajne je potrebne sledovať kardio system).Lekárka mi povedala, že má s ním ale veľmi dobre výsledky a čo sa týka mňa osobne, tak mi nerobí žiadne problémy a aj keď mi predpíše niečo iné, stále sa vrátim k tomuto lieku, pretože ten mi vždy zaberie na 100%. Užívala som aj lieky od ktorých som pribrala za 2 mesiace 8 kíl ale tie mi lekárka práve kvôli tomu vysadila.(Ešte žeby som dostala depresiu aj z toho priberania:-). Takže ak nenájde človek správnu kombináciu, ktorá mu \\\\\\\\\\\\ \\\"sedí\\\\\\ \\\\\\\\\", je potrebné hľadať ďalej. Je to síce vyčerpávajúce, ale potom to stojí zato. Držím všetkým palce.

silvester

Uzivam cipralex uz treti mesiac a po mesiaci sa u mna prejavili problemy s esrekciou...Chcem sa spytat ci je tento problem dlhodoby alebo len docasny???Dakujem za odpoved