menzes

Príspevok v téme: menzes
peta

mam 15 rokov a este som nedostala kramy a ked som bola na preventivnej tak mi doktorka povedala ze ak nedostanem ked budem mat 15 tak mam ist ku gynekologovi ale yevraj dievcxa si vyvija do 18 aj mamina mi to povedala ye ona dostala v 16-tich A este co by mi tam robil gynekolog dakujem za odpoved

mercel

pozrite ja som chalan a mam poluciu a čo mam robiť. žena je to problem puberty a nic viac a ninuske odkazujem že by mala navstiviť gynekologa

Paťa

ak pojdes ku gynekológovi po prvýkrát s tým, že si ešte nedostala menštruáciu, je dosť možné, že ťa ani nebude vyšetrovať, len ti povie, aby si s tým ešte počkala. ak ti bude niečo robiť, tak to bude len obyčajné vyšetrenie ktoré bude trvať niekoľko minút, napríklad sono a tak, ničoho sa netreba báť. Záleží aj na tom, či si ešte panna. to, že si nedostala ešte krámy, nie je žiadna pohroma. Horšie bude, ak to nedostaneš o rok či dva, ale to je dosť nepravdepodobné. Nikam sa hlavne neponáhľaj, aj tak si ich potom užiješ dosť.

syma

peta - ja som ich dostala v osemnastich a nic sa nedialo, podla mojho gynekologa to bolo v poriadku,a mam ho pravidelny na den presne bud len rada ze ich este nemas
ak si panna gynekolog ta vysetri cez konecnik alebo ti spravi sono

Mišel

Myslím že gynekolog to myslel v dobrom a nič ti iné ani nemohol povedať.
Ja som ho dostala v 11.a teraz budem mať 18 v marci spočiatku som mala nepravidelne ale už sa my to upravilo tkže neboj sa a príroda všetko zariadi ešte jedno skús navštíviť iného gynekologa ahoj

ZUZANA7

Ahoj PEŤA.
Moja skúsenosť: Ja som dostala menzes v 16-tich. U gynekológa som ani nebola, prišiel v 16-tich úplne prirodzene. Teraz mám 25 a celých tých posledných 9 rokov mám najpravidelnejší a uplne bezproblémový menzes zo všetkých kamarátok.
A to že Tvoja mama dostala menzes tiež až v 16-tich, len svedčí o tom že to máš geneticky dané.
MOJA RADA: Do 16, 17, rokov čakať. Podľa mňa príde bez problémov. Príroda to tak zariadila. Ja osobne by som si nešl askôr robiť všeliaké zbytočné rozhodnutia.

Lasy

V decembri som prestala uzivat antikoncepciu (mala som problemy so zaludkom.Vtedy som este dostala menzes, ale tento mesiac nan cakam marne. Tehot. test bol negativny.Moze za to meskanie vysadenie tabletiek?