anketa pre TEBA:)

Príspevok v téme: anketa pre TEBA:)
niekto

rada by som vedela niekolko odpovedi od vas (nas) anorekticiek/bulimiciek, mozno aj preto aby som vedela chapat viac ine dievcata s PPP alebo mozno aj seba a pre porovnanie, ci sa bojime toho isteho vsetky z liecby alebo ako to vlastne je:)

1. coho sa najviac bojis keby si sa odhodlala ist liecit?
2. co si myslis co sa zmeni ked nebudes mat PPP?
3. myslis si ze bez PPP budes stastnejsia? alebo prave naopak?
4. ake mas pocity/myslienky ked ti niekto z okolia povie: "vyzeras dobre"

tentokrát bez mena

tak naša milá "barbinka", sa pohádala aj v tejto téme. Dievča, povedz, že kedy si konečne uvedomíš, že si nezhltla všetok rozum sveta.

evcca

vrr, nie su z ba, su z nz a nejde o to, ze nie su vychvaleni odbornici na terapiu ppp, ale su ozajski, kreslo a vychvalenost v mediach este z nikoho nespravili dobreho terapeuta. mam ppp uz vyse desat rokov a nie som este celkom okey ale teraz konecne zacinam zit a hlavne som si uvedomila, ze sa chcem z toho dstat, hoci vcera som si pripadala ako nakladak.
ano, aj ja som bola v pk, ale podvadzala som a oni na to neprisli,odkedy odisla z oddelenia janoskova, uz tam nebol poriadok.
tie lieky, baby ak vas prijmu na psychiatriu, tak vam daju lieky, lebo sa ppp ako diagnozy desia, vraj sme pre ne nocne mory, ale nerobia to vsetci lekari.

mis.

vrr, ahoj. Preto som písala, že záleží od nemocnice. Tiež som bola v Ba- podpísala som reverz, tiež ma dopovali liekami, chcelo sa mi cez deň strašne spať, neudržala som oči otvorené, ale nemohla som! Tam neboli terapie takmer žiadne... A čo viem o elektrošokoch, pacient musí s nimi súhlasiť!!!! Ak je teda svojprávny...

vrr

misha este som chcela ze moja kamoska bola zavreta medzi bulicmickami a anorektickami tu v blave, a pritom mala depresie, chuda bola vzdy to maju v rodine, a dopovali ju srackami, a bez hocijakeho povolenia ju jebli na elektrosoky bez toho aby vobec mali na to nejaky dvovod, jednoducho asi sa im zdalo ze lieky nezabrali.

vrr

evcca..opisujes to tak idylicky, asi si mala stastie na dorbych lekarov, su v bratislave? a vyliecili ta? prestala si s bulimiou?

vrr

misha ale ved to co opisujes je hrozne..terapia terapia terapia, tak nazyvaju bezne cinnosti, a este k tomu ta nutia ich robit aj ked ty prave nechces. ten rezim to je na mna moc krute. vychadzky len ked si zasluzim, aj to na zahradku cvokarne:) fakt uzasne

Bennissa

1.ze ked ma viliecia budem tucna ze furt budem tucna...preto sa nechcem liecit chcem byt chuda...asi sa neodhodlam ist na liecenie..
2.ja neviem..momentalne si ani neviem predstavit ze by som mohla nieco normalne zjest bez vycitiek a bez toho aby som hned neletela na wc...
3.radcej budem s bulimiou nestastna a chuda ako bez nej stastna a tucna...lebo viem ze tucna stastna nikdy nebudem...
4.myslim si ze klamu...predstavujem si co si myslia ze aka som tucna,skareda...

obcas ked sa pozriem do zrkadla aj si mysilm ze som uz dost chuda ale hned nato ze som najtucnejsia na svete

evcca

vrr, to s tym psychologom a psychiatrom myslis vazne? ja mam oboch, su fajn a nikdy ma do nicoho nenutia, nie som ani pod liekmi, len mam od psychiatra barlicku v podobe magrilanu- je na potlacenie chute pri bulimickych zachvatoch, inak to nevplyva, neslinim, nemam tiky, nie som ospala, ak myslis toto.
obom mozem povedat cokolvek a akceptuju to, vies mne moc nemocnice nepomohli, ale oni dvaja ano a snad mi este aj pomozu. zazitky s nimi stoja za to, dopracovavam sa k lepsiemu poznaniu seba samej.
a vies, co mi pomohlo, ked mi bolo najhorsie, tak ma psycholog objal a povedal, ze mi veri- to objatie nie je moc v sulade s etikou terapie, ale mna postavilo na nohy. su aj dobri lekari, len im daj sancu.

misha

Vrr, tam si zamestnaná od 6:45 po 21h!!!! Nečumíš do blba, na strop... na to tam nemáš čas. Veľakrát nemáš čas ani odpísať na sms.