Proteiny a naberanie svalovej hmoty

mackousko

Na svaly je potrebna najme pestra strava na bielkoviny a vitaminy. A vela sacharidov najme ak mas problem pribrat. Riadil by som sa tym ako pisal martin02. Ja sa tym riadim a vahou idem hore len casom sa to uz priberanie spomaly tak este pridam na zradle a vaha sa znova pohne o cosi vyzsie. Ak by ste sa poriadne nestravovali tak by ste museli gainere a proteiny zrat na kila.

RNG

plixtik
Vela je vela pri comkolvek.

Spravne svalstvo je jedna vec, privelka svalova hmota zatazuje vnutorne organy(treba ju udrzovat a zivit) a telo sa skor opotrebuje.

Bielkoviny sa s vekom coraz tazsie stravuju, lebo nasa schopnost vylucovat enzymi vekom klesa.

Ak chces nasilu nabrat extra svalovej hmoty, ber s bielkovinami extra enzymi.

Enzym s jedlom pomoze stravit jedlo, enzym na prazdny zaludok vycisti telo.
Na bielkoviny treba proteolyticke(bielkovinne ) enzymi, napr enzymi s papaje, enzymi z ananasu(bromelain), serropeptazu/serrozyme a ine z kvasnych a bakterialnych kultur(proteazy), alebo zo zivocisnych zdrojov, ako pankreatin.

V mojich doplnkovych obchodoch ale aj v plno inych najdes potrebne.
Davkovanie sa lahko odhadne, zacnes s mensou davkou a ked plynnatost zmizne, si na spravnej davke.
Vacsia davka pomoze cistit telo, nielen stravit potraviny.
Je to dobra prevencia =udrzba zdravia. Ciste telo pracuje lepsie na celej ciare.
Kyslost tela sa da vyvazit zasadotvornymi doplnkami.Teda do urcitej miery.
Takze vsetko s mierou, prosim.

plixtik

Dobry den prajem! Mam 31 rokov a zacal som dost pravidelne cvicit kazdy druhy den s velkou vahou. Zatial na mne svaly moc nehraju, cvicim poldruha mesiaca. Ale aspon sub. pocit mam z toho dobry, ze robim nieco pre svoje telo. Prvy mesiac som zjedol 4,5kg GAINER a teraz som nacal 4kg PROTEIN.Za tu dobu, co cvicim sa mi zda moj prisrastok na vahe o 4kg, len neviem, ci to nie je len do bruska! ;o)
Ale co je podstatne a co by som sa chcel dozvediet v tomto fore!Proteiny ako take su vlaste bielkoviny, na vznik,tvorbu a regeneraciu svalovej hmoty nevyhnutne. Pred nedavmo sa mi dostala do ruk knizka o spravnej vyzive, o ocisteni tela, o prekysleni tela, a o tom, co by sa malo jest a co je pre telo prospesne a co sebaznicujuce. Boli tam spomenute najma bielkoviny, ktore by sa prave v starsom veku nemali prijimat, prave naopak postupne obmedzit. Pricinuju sa k prekysleniu organizmu a k rakovinotvornej cinnosti. Prave preto ma zaujma nazor a rada nejakeho odbornika, ktory by mi k tejto veci vedel viac povedat. Je konzumacia GAINEROV, PROTEINOV a bielkovin nielen v mojom pripade zdraviu nebezpecna?...dakujem! S pozdravom Plixtik

DJ HiDe

Tazko povedat, znacka nie je vsetko, dolezitejsie je zlozenie...
Co sa tyka konkretnych vyrobkov, tak na naberanie odporucam ATP maxi giant mass, ktory avsak obsahuje anabolicku aminokyselinu l-glutamin a steroidny saponin diosgenin, preto tento vyrobok neodporucam uzivat dlhodobejsie...
podla jeho zlozenia by som odhadoval takych 5-7kg v prvej faze (t.j nejake 2 tyzdne), potom by to malo ist uz pomalsim tempom...a aby som nezabudol, pre lepsi ucinok to kombinuj s hmb alebo kazeinom, ktory obsahuje vysoky podiel cistzch proteinov (cca. 95)...

edo5

Ahoj,na internete je toho neuuurekom, len sa treba pozriet, alebo si kup magazin Muscle and Fitness- tam je vzdy vela informacii o vyzive a proteinoch.Inak KREATIN je na priberanie svalovej hmoty!
skus tieto stranky. dozvies sa viac:
nezabudaj pravidelne cvicit-kazdy druhy den v posilovni a nastuduj si cviky, aby si si neznicil chrbticu..atd...!!!

www.bodyzone.net-fun.net

www.muscle-fitness.cz

-odkaz odstránený-

www.bodyworld.sk

KREATIN:
www.powerfactory.sk