Proteiny a naberanie svalovej hmoty

futbaljenaj

môžem sa opýtať môže mi niekto poslať stránku a rovno aj produkt.. potreboval by som pribrať .. jem veľa a nejde to.. mám výšku 180 55kg a 16rokov vie niekto niečo poradiť??

sa preberte

Takže, skoro všetko všetci zle :)
1) cvicit treba, ale pre zaciatocnikov je vhodny full body a komplexne cviky.. akoze mozes napisat nekomu kto o cviceni nema paru split? full body min rok a potom vymyslajte
2) protein je potrebny, nemate sancu tolko bielkovin skonzumovat v jedle..
ale proteinov je XXXXX druhov, najlepsie je HYDRO a izolat, horsie koncentrat (všetko WHEY samozrejme) a srvatka..omg z toho sa poserete
sacharidy su tak isto dolezite, jedno bez druheho nefunguje.. takze vlocky, glukozu, maltodextrin a pod s proteinom
a potom to pojde, aj priberanie aj svaly aj vsetko :D

to redman:
ja cvicim, jem, priberam svaly (mam cca 5-10% bodyfatt) aa vsetko bez priberania tuku (cca 2kg mesacne) tak netrep..
PS: nechcem robit reklamu, ale ak chcete cokolvek k tymto temam tak odporucam forum.ronnie.cz , tam je vsetko

Redman

Vidím že je tu plno mudrych aj nemudrych kulturistov alebo amaterov.Na par odpovedi zareagujem aj ja ked niekto do temy svalova hmota napise ze sa treba poriadne nazrat a sadnut na gauc a potom si ist zacvicit 1x do tyzdna je totalny amater alebo nevie co pise samozrejme naberanie svalov bez tuku nieje mozne ale pozor si treba davat.Moje skusenosti pravidelna strava,pitny rezim a disciplina v posilovni mozete si nakupit miliony proteinov ked ich vypijete lahnete si na gauc a uvarite klobasu skoda penazi,ked chces pribrat prvy mesiac cvicit a pripravit telo pojde to dost rychlo gainery som pouzil ale neucinkovali na mna vobec,kreatin NIEJE absolutne na priberanie ale lopatisticky povedane budič,rozbehne ta a da ti motivaciu cvicit,momentalne pouzivam ja BODY ATTACK EXTREME WHEY PROTEIN DELUXE a musim povedat ze splnil moje ocakavania na 120% mesacne priberiem 5-7kg pod treningovym planom WEIDER SYSTEM serie 3x12 kazdou seriou 10% vahy prilozim poslenda seria musi byt 70-75% maximalneho vykonu vrelo odporucam!Hlavne cvicit len jednu cast to znamena jeden den hrud a triceps,druhy den chrbat a biceps,treti den brucho nohy.stvrty den odpocinok(pojem chrbat su u mna aj plecia a ramena) cvicim takto stale a som spokojny partie maju dost casu na regeneraciu a rast to je moja skusenost ale kazdy je original kazdemu zaberie nieco ine a hruby sval naberie uplne kazdy ked sa nedari nieco robis zle trening alebo strava.Vela stastia!

Van

Čaute, k tejto téme mám aj ja jednu otázku. Mám doma ešte proteín, jem ho tri krát týždenne po posilke, no včera som si všimol, že doba spotreby je do Apríľa tohto roku.. Musím to rovno vyhodiť? Alebo len zoslabnú jeho účinky? Je ho tam ešte dosť a nerád by som ho len tak vyhodil. Ďakujem za radu

Feedo

Zdravím, neviem či mám povedať mám alebo mal som taký problém že strašne pomaly priberám. Mám 15 rokov a výšku 174 CM. Na svoju váhu mám mať okolo 70 Kg ako mi hovorila moja doktorka. Bohužiaľ mám len 48 Kg. Mal som trošku menší problém z počítačom, furt som sedel pri PC a asi 3 roky som stál na 46 KG váhe.. Rozhodol som sa že zmažem FB, všetky účty na všelijakých hrách.. na Bitefighte som bol top 10 v rebríčku, ale rozhodol som sa že musím dohnať tie Kg a konečne zo sebou niečo robiť, začal som brať "Maltodextrín a Sušenú srvatku" a garantujem vám že keď budete dodržiavať denný režim priberiete za týždeň aj 2 Kg.. Stačí 6x denne jesť ale nemyslím prejedať sa, ja osobne beriem gainer pred obedom a niekedy aj pred večerou. Vždy poobede doma cvičím aspoň hodinu, hodinu a pól lebo z gaineru sa chlapom nestaneš, musíš aj cvičiť.. Kebyže ho len tak beriem ta jediné čo "naberiem" je tuk a nie svalstvo..

Takže tak, ak chcete nejaké rady tak mi napíšte na Feedo@atlas.sk
Od štvtku do pondelka som dokázal pribrať 2 Kg. :))

trololo

takže dark devil vraviš že si chudučky a zaroven vysoký tak na to ti možem povedať len jedno... Je veľka hluposť že si začal hneď s proteinom ak nevieš nabrať tak tebe treba skôr Gainer ten ti nabere svalovu hmotu a ptm ked budeš vetši tak vtedy musiš začať brať proteiny na objem a aminokyseliny na rysovanie...