Proteiny a naberanie svalovej hmoty

matus ke

no ja osobne som si dal poradit cez bicpes.sk a tam mi poslali presne info o sviceni aj strave a tak, cize odporucam ist rovno cez poradenstvo

aer

Na nete máš x špecial. stránok a fór o posilovaní, tak sa to nepýtaj preboha tu, lebo 90% týchto "rád" sú neskutočné bludy - napr.:forum.ronnie.cz, www.posilnovanie.sk ........, venuj tomu nejaký ten deň a potom budeš vedieť o čo ide.

LLLOOO

caute mam 20 a pri vyske 174cm mam 91 kil ako cvic uz asi pol roka ale stale som taky ako keby rozliaty neviete mi poradit co mam vyskusat ??

sasanka-tb

nielen muži sa zaoberaju svalovou hmotou maš pravdu sú tam dôležité proteiny a velmi dobre sojové moja rada je obráť sa na www.abczdravie.tym.sk pomohli už mnohým ludom a športovcom

martin02

Este jednu vec som zabudol doplnit, po treningu trebe ihned prijat jednoduche sacharidy 1g na kg vahy, napr. hroznovy cukor, aby svaly ktore su vycerpane sa nezacali proces rozkladania na energiu

martin02

Na priberanie niesu az potrebne ziadne sracky typu Gainer,produkty,
Aplodan,Anator,
atd., su to len produkty vytazene z beznych prirodnych potravin, az na ten kreatin, co je potrebne je toto:
trening, cvicit maximalnymi vahami od 3-6 opakovani, intenzivne do vycerpania s dopomocou sparinga, medzi seriami
odpocivat 1.minutu,ak s danou vahou zvladnete viac ako 6 opakovani pridajte na vahe, co sa tyka stravy prijem 3g bielkovin na kilo vahy, uvediem priklad
muz 180cm, 70kg chce pribrat 10kg hmoty
jeho vydaj moze byt niekde 2700kcal, svoj prijem zvysi na 3500kcal
bielkoviny 70KG x 3g = 210g = 840kcal
tuky 100g = 900kcal
sacharidy 440 = 1760kcal
dokopy to mame 3500kcal
bude sa tymto riadit, treningove vahy by sa mu mali zvysit, ak napriklad zaznamena ze sa priberanie spomali alebo naopak zastavi prida denny prijem energie navysenim sacharidov, a co sa tyka doplnkov vyzivy jedine na co by som stavil je creatin, mesiac ho brat a mesiac vysadit aby telo na creatin neadaptovalo, a este jedna vec pokial zacinate kaloriami neprehanat, lebo velky nadbytok kalorii by znamenal
aj znacny prirastok tuku.
Kulturistike sa venujem dlhsi cas tak viem o com pisem.

RNG

tato tema mi pripomina muzsku verziu ana.
Zeny chcu byt nasilu vychrtle(oni tomu hovoria stihle) a niektorim muzi neprirodzene svalnati.
A zrejme je to dost rozsireny chory trend, lebo sa na tom udrzia aj obchody, ako tu tlaci tomi(absurdne ceny, podotykam).
Neprirodzene zvysena svalova hmota je extra zataz pre vsetku vnutorne organy, ktore sa skor opotrebuju, cize skor zlyhaju.
Tj je to cesta ku skrateniu zivota.
To nema vsakze so zdravim nic spolocne, vsakze...

dark devil1

cau netusim jak zacat a co jest akorat zacinam a som chuducki.skusal som nejake protejny a cvicil jak blazon ale nejak my to nezaberalo.som tiez dost vysoki,ale to snad nic nemeni natom ze nemozem nabrat.

matias

tak ja mam 75 kíl a potrebujem pribrat na 85 až 90 ne koli tomu že cem ale potrebujem nabriat riadne hmuty koli treningom a jedlo nepomaha jem strašne vela ale nič nepribuda skor chudnem viac rozmýšlam o nejakych protejnoch neviete mi pomoct ?