stacionarny bicykel

Príspevok v téme: stacionarny bicykel
ataeb

ahojte,
chcem sa opytat, ze nakolko je stacionarny bicykel efektivny pri chudnuti? da sa pomocou neho vobec schudnut? a ked tak tak aj celkovo na tele alebo len na nohach? a kolko denne by som na nom mala cvicit, ak by som chcela, aby to bolo skutocne efektivene? momentalne cvicim tak 10km.
dakujem

latrinka

nesuhlasim,ja na bicykli striedam max. tepovu s minimalnou a sice sa spotim ako prasa, ale je to trenovani kondicie,nie o chudnuti..viacej schudnem z tuku-pravidelne si ho meriam v tele,ked bicyklujem s kludom a dlho.

aniccha

je to uplne super, ja som pri tom mrtne schudla....ale musis pravidelne...najlepsie je vraj striedat tepovu frekvenciu...maximum s minimom...ze vraj staci 15 minut takto, ze je top efektivnejsie ako ked slapes hodinu v kuse...aj ked pre mna je lepsiaa ta druha alternativa:)

mysurienka

a este- chudne sa vzdy celkovo, cize schudnes bikovanim vsade. ale pozor na ovisanie..ak chces predist ovisnutiu bruska-lebo z neho schudnes, nespevnis- tak pridaj 3krat do tyzdna nejake skracovacky, nemusi byt super vela,lepsie je menej,precizne,popripade este s nejakym zavazim na hrudi:)a tak...

mysurienka

ahoj, stacionarny bike je skvela pomocky pri chudnuti,lebo sa venujes tzv. kardiocviceniu, pri ktorom sa najviac chudne. Avsak! palis nielen tuky,ale aj svaly, preto je vhodne aposn raz do tyzdna zaradit nejake posilnovanie,aby si sa nepripravila o svaly a vladal daco-nevravim,ze musis cvicit s vahami ako ja:D hehe:) stacia male,vezmi hoci flasky s vodou a doma si zacvic. Dam ti nejake tipy,ak chces. Najprv sa velmi volnym tempom prvych 10-15 minut zahrej, na najlahsej zatazi. Potom mozes pridat, aj zataz mierne zvysit,ale na palenie tukov stale mavaj lahku zataz, pretoze ak ju zvysis, bude sa Ti formovat svalstvo,cize spevnies a mozno aj zhrubnes. Dalej, aby si uspesne na kardiu palila tuky, mala by si si udrzat tepovu frekvenciu tych..u kazdeho je to individualne, u nesportovcov-to asi si- by som Ti odporucila tych 60-70% Tvojho tepoveho maxima. Tepove maximum vyratas podla vzorca: 220 - Tvoj vek :) to ams 100%:)hadam Ti matika ide, zvysok vyratas sama..ja som si to este dala na sekundy, kontrolujem si tep za 10s. Ak mas na biku merac tepovej frekvencie,mas vystarane.Alebo uplne laicky by si mala bikovat tak, ze pri rozpravani sa velmi nezadychas. Pokial by si makala viac a rychlejsie, zacnu sa miesto tukov palit viac cukry v Tvojom tele, co laicky znamena, ze si budes miesto tuku v tele nicit svaly a hlavne, moze Ta potom prepadnut vlci hlad pre prudky pokles cukru v krvi a to malokto vydrzi,taky zachvat. Tuky sa zacnu palit po tych 20 minutach najskor... aspon tych 45 minut denne odporucam,aj ked staci aj obden,ak sa striehnes aj v jedle, svaly potrebuju regeneraciu.Mozes kludne dat hodku, hodku a pol, kolko budes vladat, ved kondicka sa zvysuje:)sportu zdar:)