Bazalnej teplota v tehotenstve

age44

janka, bohuzial, ak mas nizku bazalnu teplotu, nemala si ani ovulaciu, a teda nemozes byt tehotna. bazalna teplota sa zvysi, ked nastane ovulacia, a potom ostava zvysena az do dalsej menstruacie, resp. ak dojde k oplodneniu, tak pocas tehotenstva.
nestracaj nadej - v kratkosti moj pribeh - ja mavam menstruaciu parkrat do roka a kvoli tuzbe otehotniet som si sledovala bazalnu teplotu, takze som sa uz dobre vyznala v svojom nevyspytatelnom cykle. kedze som v lete 2003 nemala menstruaciu a stale som mala znizenu BT, prestala som to sledovat. iba obcas, namatkovo. az v septembri, ked som raz robila kontrolu - hop, zvysila sa. tak som len tak zo zartu vravela manzelovi, ze bud cakame menstruaciu alebo cakame babo. (zabudla som uviest, ze pol roka predtym som mala potret a straaaaasne som tuzila po babatku). no a BT sa neznizovala, kupili sme test a s radostou zistili vysledok. o den ne to sme isli na pohotovost, pretoze som mala strasne bolesti v podbrusku vlavo s vystrelovanim do nohy. lekari mi neverili ze som tehotna, v maternici nebolo nic vidiet a ked som povedala datum poslednej menstruacie.... darmo som vysvetlovala, ze som musela otehotniet pri prvej ovulacii po pauze. az ked mi na druhe rano vzali krv a presvedcili sa o pozitivite HCG. lenze to som uz bola brana ako pacientka s mimomaternicovym tehotenstvom - kedze v maternici nic nebolo a ta bolest bola s mimoriadne zvacseneho vajecnika. styri dni som tam lezala a trapila sa so svojim neprajnym osudom... az ma isli operovat. urobili mi este usg a hla - pani, mate normalne vnutromaternicove tehotenstvo, ten vajecnik, to je zlte teliesko! krajsiu vetu som nepocula. teraz mi tu to moje "mimomaternicove" hrmoti s riadom a robi neporiadok. bude mat v lete 4 roky a ma uz aj malinku sestricku.
na zaver - u mna velmi pomohlo, ze kym predtym som sa strasne sustredila na "vyrobu babatka" pri kazdom milovani, po zisteni, ze neovulujem som bola ovela uvolnenejsia a vlastne to prislo necakane.
nestracajte hlavu, poznam vela parov, ktore si mysleli, ze nebudu mat deticky, tak velmi sa snazili a uz sa stretavame s kociarikmi v parku.

jana12345

ninna na tvoju otazku odpoved neviem, ale trapi ma podobny problem, tak ak by niekto mal skusenosti, nech napise...mne meska MS 10 dni, zvycajne mavam pravidelnu, predpoklad byt tehotna mam, sice sa snazime uz viac ako rok, ale nepravidelne, nie nasilu a bez stresov (ak sa podari, budeme radi, ak nie, nic sa nedeje), co ma vsak prekvapuje je, ze uz asi 6 dni mam bazalnu teplotu klesnutu na 36,6 - 36,5 aj brusko ma pobolieva tak ako ked mam dostat MS, ale MS stale nikde, tehotenske testy som si za tych 10 dni robila 3x a vsetky negativne, posledny negativny vcera...je mozne, aby som bola konecne tehotna, aj ked mam taku nizku bazalnu teplotu a negativne teh.testy? dodavam, ze chora nie som, stres nemam, zmenu prostredia tiez nie, vsetko v beznom normale a MS mi 10 dni meska...

ninna

Ahojte, chcela by som sa vas opytat, mam 10 dni po ovulacii a dnes som mala dostat MS, moja bazalna teplota je stale 37,3 robila som si uz 3 tehotenske testy a vsetky vysli negativne. Je mozne, ze som si robila testy prilis skoro.

drahomira

ahojte vsetci,chcem sa spytat ako viem ci mam plodne dni,alebo nie? mam nepravidelnu menstruaciu a zacala som s meranim bazalnej teploty,len neviem ci mam plodne dni pri klesnuti,alebo stupnuti teploty,popripade kolko dni pred tym alebo potom plodne dni trvaju..Meriam si teplotu pod jazykom a doteraz mam rovnaku 36,7 stupnov a som v 9 dni cyklu,teplotu meriam od prveho dna cyklu to je 16.10..Poslednu menstruaciu som mala na 39 den a tu pred tym na 36 den..Niekedy som mala menzes pravidelnejsi napr.v priemere na 31 den..moze za tu nepravidelnost aj zmena prostredia a zmena jedalnicku? drzim totiz to kvasinkovu dietu..Poradi mi niekto?? dakujem pekne..

age44

v prvej polovici cyklu je bazalna teplota - merana v posve hned po prebudeni - nizka, t.j. asi 36,5°C, pri ovulacii sa zvysi na cca 37°C a taka ostava az do menstruacie. ak dojde po ovulacii k oplodneniu, teplota je stale vyssia, okolo 37 stupnov. to, ze si otehotnela tak zistis, az ked ti vynecha menzes a teplota je stale zvysena.
ja osobne som si niekedy viedla menstr. kalendar, je to dobra vec na to, aby si spoznala svoj cyklus a plodne dni.

zdenka

ahoj evusa2001 citala som ze vies zistit plodne dni ja mam 27 dnovy cyklus kedy ovulujem posledna menzes 26.9.{ teraz 22 by som mala dostat} dakujem za radu

zdenka

ahojte chcela by som sa opytat nejakej skusenej zienky aka bazalna teplota je pri tehotenstve amoze byt priznak tehotenstva aj svrbenie a bolenie prsnikov nikdyma neboleli a bolia ma uz zo tyzden a menzes mam mat 22.10 nikdy som pred menzesom nemala taketo bolesti dakujem za radu ahojte

tesorino

ahojte da sa merat bazalna teplota aj ked nemam pravidelmu menstruaciu??niekedy mam 35 a niekedy 40dnovy cyklus, poradte mi prosim. dakujem