Bazalnej teplota v tehotenstve

nevermind

no vidím, že ešte mi nikto neodpovedal :(
dnes som merala o hodinu neskor ako vcera, vcera 6:00 dnes pred siedmou. na ortutaku 36,8, digital o nieco viac. 10 minut merania. ked som vsak citala, co moze meranie znepresnit tak dost zle som spala, este o 1:30 som nemohla dobre spat, aj potom som sa iba prehadzovala o 4 som sa pozerala, ze kolko je hodin, lebo som sa prebrala.a este tam bol spominany alkohol tak som vypila dve piva vecer asi do osmej.
ps:keby cosi bolo bol by to uz 6 tyzden

nevermind

ahojte kočky, vy ste tu také múdre. mešká mi MS nejaké dni, aj keď nemámam úplne pravidelne viac ako týždeň to zvyčajne nie je. dokonca sa mi v poslednej dobe spravidelnila.
takze moj pribeh :) zucastnila som sa "urcitej aktivity" s kondomom, ale clovek nikdy nevie ze, potom som o 7 dní dostala MS na čas, normálna intenzita. teraz som ale nedostala. našla som túto tému a dnes som si skúsila odmerať BT, v pošve, po prebudení, nachystaný teplomer, digitálny, nemám ho rada, ale ortuťák som nenašla. namerala som dva krat po sebe 36,5 stupňa. Ak som dobre pochopila s takou teplotou tehotná byť nemôžem však? teraz by bol na to ten úplne najhorší čas, tak dúfam, že nie som. merala som asi 7 minút, potom som zmerala aj pod pazuchou tam mi ukázalo 36,4, myslím, takže som merala dosť dlho.to iba kvôli testu teplomera.
nalievam sa uz ženským čajom aj kôprovým čajom a nič. tá teplota je dosť nízka, môže to znamenať, že mám ešte pred MS, alebo dokonca že ten cyklus bol nejak narušený a nemusím ju ani dostať?
budem si merať asi aj naďalej, celkom ma to zaujalo a z jedného merania žiadne vedecké závery môjho experimentu robiť nemôžem.
poraďte čo za tým môže byť a či sa teda nemám strachovať z otehotnenia.
ďakujem

sara

dobry kolko musi byt bazalna teplota aby som zistila ci som tehotna ja som si namerala 37.6 posledny cilkus som mala 29.3 dakujem

meggy.ou

Ahojte babenky,,chcela by som sa spytat ci som tehotna? Menstruacia mi meskala 2dni robila som si teh.test a vysiel negatyvni .. potom som dostala MS bola dost bolestiva ale trvala len 1den a teraz spinim merala som si bazalnu teplotu a mam 37,2,Byva mi zle bolesti v krizoch strasnu zahu mam a nechut do jedla a zavraty..prsia ma bolia ale len trosku pred menstruaciou ma boleli velmi moc a hlavne palili a svrbeli teraz je to lepsie..babenky co si otom myslite? zajtra sa planujem odtestovat..

isabella

v takom veku lekari dokonca odporucaju paru prist skor ako po roku neuspesneho snazenia, bo v takom veku uz ide aj o cas, ak chcete zdrave babatko, mali ste k lekarom naklusat uz davno... alebo aspon ty... manzela musis nejako zlomit, alebo sa potom zmierit s tym, ze ked nechce on tomu pomoct, tak mozno ani babo nebude, je to na vas, drzim palce, daj za par dni vediet ako si dopadla

ale

ahoj.mne je 36r a manz.40r..muz ako iny,ziadny doktory atd...mame 2 velke baby,on tvrdi ze ked sa ma stat sa stane.
lenze zabuda ze starneme...vravim typicky muz...a teraz mam ani nie vytok-zle som to odhadla ale spinenie velmi malo...kuknem sa na tie stranky...dkujem

ale

ahoj.mne je 36r a manz.40r..muz ako iny,ziadny doktory atd...mame 2 velke baby,on tvrdi ze ked sa ma stat sa stane.
lenze zabuda ze starneme...vravim typicky muz...a teraz mam ani nie vytok-zle som to odhadla ale spinenie velmi malo...kuknem sa na tie stranky...dkujem

isabella

troska ta opravim, bazalka moze byt kludne nad 37°C aj ked tehotna nie si... ja som mala po ovulacii taku teplotu bezne aj pocas cyklov v ktorych som neotehotnela, tak sa z toho neda nic vyvodzovat, preto ti vravim, ze teraz si robit nadeje je este skoro, hlavne ked si ovulaciu zistovala len pomocou kalendarnej metody, ktora je nespolahliva, hlavne pokial ide o presny den urcenia ovulacie... nezostava ti nic ine len cakat, ked ti bude menstruacia meskat a teplota nebude klesat pod 37, tak mozes skusit test, no skor neodporucam, su to potom len sklamania...
na tvojom mieste by som si metodu symptotermalnej metody nastudovala najskor z odbornej literatury, na stranke www.lpp.sk (nejdem tu robit reklamu a okrem toho je to krestanska stranka-co ja osobne velmi nemusim, ale prirucku, ktoru maju k tejto metode mam aj ja a velmi si ju chvalim), dalej ti odporucam k tomu este www.fertilityfriend.com tam sa nemusis zapodievat kreslenim grafov, ale ich tvoris priamo na pc jednoducho a aj to pomaha odhalit ovulaciu, no a ako posledne www.modrykonik.sk tam je vela bab co ti s tym taktiez pomozu, treba sa len spytat ;-)
inak ked uz tak dlho nemozes otehotniet, riesis to aj s nejakym lekarom? a kolko mas rokov?
a ten vytok, to neviem teraz povedat, moze to byt niecoho znak, no aj nemusi...

ale

ahoj isabel,dik ze sa bojis o mna :-)
som ok hahaha...niesom ani stresovana..len smutna ze zasa nic..no takmer 3r som si uz aj zvykla...ale ISTO VIES ZE KAZDY DUFA ,CAKA,ZEBY PREDSA...vytok mam malo 1 intimka od rana minimum na nej...
ja len som citala clanky ze na 11-12 den od ovu by zena mohla pinit(nieco ako ja),lebo u mna 3dni skor MN nikdy nebola za 20r co ju mam..aj som citala za tu bazalku ze az je vecsia ako 37...niekolko dni je tam pravdepodobnost na tehu...ale to vsetko som len cita,zato sa aj pytam,lebo si mobec ale vobec nic nepametam-ved je to uz 18 a 16 co som mala moje baby....
tak cakame :-)tak dik a pa