Bazalnej teplota v tehotenstve

jablonka

jaja, merias si BT spravne? hned rano po prebudeni? ak si mala bezprostredne po tom jednodnovom krvacani zvysenu BT, a dodrzala si podmienky merania, je pravdepodobne, ze si tehotna. ak ti bude pretrvavat takato teplota, urob si tehotensky test.

jaja1909

mala som svoje dni len jeden den a moja teplota je stale okolo 37.4 som tehotna ? mate s tym niektora skusenost.prosi odp,mi vdaka.

wendy

BT sa ti môže znížiť aj 1 deň deň pred menzesom. 3 dni pred môžeš mať kľudne ešte vyššiu, ale aj tak nie je nejaká vysoká. Pred ovuláciou si ju teoreticky mala mať nižšiu a od ovulácie do menzesu vyššiu.

jablonka

katka, zrejme si nemerias teplotu spravne. urcite mas totiz BT v skutocnosti vyssiu. tak popis, ako si ju merias. nie je podmienkou, ze ju musis merat v rovnakom case.

katka84

AHojte:-)
Ked som mala ovuláciu,potvrdil mi to ovulačný test.Dnes mám 25deň cyklu(za 3dni by som mala dostatť menzes) a BT sa mi pohybuje stále okolo 36,6 -36,7 .može to byť tehotenstvo?Čo ma dosť znervoznuje,že celý cyklus som nemala teplotu vyššiu ako 36,8,meriam prvý mesaic,možno to nerobím správne a ani nedodržujem rovnaku dobu merania..ale test mi ovuláciu potvrdil..
Ďakujem Vám za odpovede:-)

nadovka

Ja neviem lebo ja som mala 36.9 a niekto mi tu povedal že som určite tehotná. Ale mne minule doktor odpovedal, že ak mám aj nad 37, nemusím byť tehotná...

retty

skoda, ze ta janka nenapisala ako to dopadlo, pretoze mam rovnaky problem ako ona. Menstr. nikde ale BT nízka. Myslíte, ze v ziadnom pripade nemoze byt v pripade otehotnenia teplota okolo 36,6 - 36,8?

jablonka

nadovka, mas zvysenu BT, jednoznacne.
jednoznacne sa vsak neda povedat, ci si tehotna alebo nie. zvysena BT znaci, ze prebehla ovulacia, ci uz bolo vajicko oplodnene alebo nie. ak sa v najblizsich dnoch nedostavi menstruacia a zvysena BT bude pretrvavat, si tehotna.

nadovka

Ahojte. Dnes ráno som mala teplotu v pošve 36.9. Mohla by som byť tehotná? Pred 3 dˇami bola teplota 37.1, stále ma bolia prsia a je mi divno..

imnbtr

Ahoj, ak chces vediet viac o bazalnej teplote a tvojom menstruacnom cykle, klikni na www.lpp.sk. Rada by som ti to vysvetlila, ale je to na dlhsie a moje babätko mi neda tolko casu. je tam aj kapitola o takom probleme ako mas ty. Prajem ti, aby sa to aj s touto pomocou vyriesilo.