Zapcha - babske rady proti nej

darrianna

Christa poviem ti tak, že už som z toho zmätená, lebo každý píše niečo iné. No rozhodla som sa a už som si optifibre včera aj objednala. Užívať ho začnem a uvidím aké to bude mať účinky.

Omen

NIE, vláknina NIE je "dobrá" na hnačku!!!

Pri hnačke dochádza o. i. k nadmerným stratám tekutín a vláknina tie straty zvyšuje, čím si môžete privodiť dehydratáciu, stratu minerálov, rozvrat vnútorného prostredia organizmu , kolaps...

darrianna

Ďakujem Vám za odpoveď, rozhodla som sa, že vyskúšam tú vlákninu, ktorú si mi poradila aj ty Lienerka a ak nezaberie, tak potom vyskúšam tú druhú vlákninu.

lienerka55

aj OptiFibre je vlaknina, ktora taktiez vie absorbovat vodu a preto je urcena aj pre ludi, ktori maju problemy s hnackami. sama som tento produkt uzivala, ked som mala hnacky a pomohol mi. darrianna ak mas problem, tak vyskusaj, za to predsa nic nedas a verim, ze ti pomoze.

La

ibed, psyllium vo forme tabletiek je neúčinné. Podľa vlastnej skúsenosti môžem napísať, že tabletky nemali žiadny efekt. Keď som kapsulu roztvorila a rozmiešala s vodou, tak som zistila prečo to neúčinkuje. V tej tabletke máš doslova len prach, v pohári to poriadne ani nenapučnie. Kúpila som si psyllium v prášku, a to účinkuje ako má.

darrianna, na hnačku by mohlo pomôcť práve psyllium, pretože je to vláknina, ktorá má vlastnosť absorbovať vodu.

Omen

Nie, nie je to tak! Vláknina o.i. zrýchľuje pohyb čriev (ten treba naopak spomaliť), a preto sa jej, ako aj potravinám bohatým na vlákninu, treba vyhýbať.

Záleží o aký typ hnačky sa jedná, koľko dní trvá a čo ju vyvoláva. Vo všeobecnosti však platí, že treba dopĺňať tekutiny, konzumovať potraviny s vysokým obsahom škrobu, nasadiť probiotiká...

darrianna

Čítala som, že táto vláknina pomáha aj na hnačky, je to tak? Pomohlo to niekomu z Vás? Viem, že táto téma je o zápche ale keďže sa tu bavíte o tom produkte, tak nechcem zakladať novú a radšej sa to tu pýtam. Ďakujem krásne za odpoveď.

zuzimulka

lupienok niee, tento prasok o ktorom sa tu bavime vobec nic take nerobi. je to cisto len prasok, ktory si zarobis do caju, malinovky, vody alebo aj do polievky a vobec nic necitis, kedze je absolutne bez chuti. nemusis sa nicoho takeho obavat!

Lupienok554

A môžem sa ťa opýtať, ja som raz užívala vlákninu ale inú a tá ti vedela tak povediac naboptnať a tá konzistencia to veru nebolo nič pre mňa. AJ tento prášok to prosím ťa robí?