Zapcha - babske rady proti nej

raduskaaa

ibed ani nevies aka som ostala rada, ked som si precitala, ze ti uz zacina vlaknina optifibre ucinkovat, to je super...:) tesim sa..

ibed

Životosprávu určite nemám zlú. Už vyše 5 rokov som vegetariánka, jem veľa strukovín, ovocia, v zime pomenej zeleniny, veľa bylinných čajov a čistej vody. Rozhodne od kedy je takáto situácia, tak mám aj viac pohybu, sladkosti a mlieko vrátane mliečnych výrobkov jem minimum nakoľko sa snažím schudnúť ale je pravda že pečiva sa neviem vzdať .... ale už sa Optifibre začína prejavovať .... zhruba každý druhý deň idem na vc.... možno len viac času potrebovali moje lenivé čreva, budem pokračovať s užívam aj naďalej

simranka54

tiez ma to napadlo, ze to moze byt aj zlou zivotospravou, ked ani vlaknina nepomaha na normalne fungovanie vyprazdnovania. taktiez som jeden cas neriesila moc stravu a s vyprazdnovanim som mala velke problemy :/ potom som si kupila optifibre, zacala som sa aj inak stravovat a teraz je vsetko v poriadku, tak ako ma byt :) takze z toho vyplyva, ze treba aj stravu upravit, ked nepomaha vlaknina.

La

Dobrá vláknina je napr. psyllium. Nevýhodou je, že sa ťažšie zapíja. Môžeš začať radšej postupne. Odporučená max. dávka je 20 g ráno a večer, 30 min pred alebo po jedle. Počas dňa treba dodržiavať pitný režim!

Ďalej, pomáhajú pomleté ľanové semiačka, ovocie (jablká, kivi), ovsené vločky s vysokým obsahom vlákniny.

Taktiež nezabudni na pohyb. Veľmi dobrý cvik proti zápche je stojka na ramenách - sviečka.

raduskaaa

to je zaujimave, ze ti to vobec nezabera.. ja som optifibre davala dcerke, ktora mala tiez velke problemy s kakanim a jej zabral po niekolkych dnoch..

ibed

Použitie pri zápche

1. – 3. deň 1 odmerka
4. – 6. deň 1 odmerka ráno, 1 odmerka večer
7. – 9. deň 1 odmerka ráno, 1 odmerka na obed, 1 odmerka večer
10.– 12. deň 4 odmerky v niekoľkých dávkach počas celého dňa
13.– 20. deň Pokiaľ je potrebné, postupne zvyšovať dávku až na 8 odmeriek rozdelených do niekoľkých dávok počas dňa. Pri normálnej stolici sa môže počet odmeriek individuálne znížiť. Týmto návodom som sa riadila.

Textová Inzercia

Kniha Uzemneni
VIDEJKO ako sa ZBAVIŤ VÍROV a BAKTÉRIÍ

MUDr. Andrea Steinerová - frekvenčná terapia - Liečba budúcnosti

Kniha Uzemneni
NAJLEPŠIE VIDEJKO AKO SI ZLEPŠIT ZDRAVIE

UZEMNENIE - zdraviu prospešný objav všetkých dôb. NAČERPEJTE ENERIGIU A SILU ZEME.