Zapcha - babske rady proti nej

kamilla

To fakt do polievky? Takže neovplyvní chuťovo žiadne jedlo? No tak to by bolo niečo pre mňa. Prosím vás, to si ho niekde objednávate?

tymra

sybyla prasok optifibre nema ziadnu chut, je bez prichute a mozes si ho zamiesat do ovocneho caju, do nejakeho sirupu a dokonca som citala, ze niekto si to zamiesava aj do polievky. kedze to nema ziadnu chut, tak to tam ani necitis.

sybyla

baby ma to aj nejaku prichut? lebo mne prasky celkovo robia problem, no zaroven mam aj tazkosti so stolicou. uz davnejsie mi doktor povedal, ze by som pravidelne mala brat nejaku vlakninu, no este doposial som ziadnu nezacala uzivat:-/

tymra

vies co ja som ju aj nadalej pila, vyuzivala som cele balenie a druhe som si uz nekupovala, kedze mi bolo fajn. citala som, ze sa to moze aj dlhsie pit, tak preto som to douzivala, aby sa to nepokazilo. ale ak ma clovek pravidelne problemy so zapchami alebo hnackami, tak podla mna vlakninu moze aj dlhodobo pit, nemalo by to nicomu skodit.

marcka_64

A to si ju potom prestala piť tymra alebo si ju ďalej pila? Ako sa to má užívať aby sa to človeku nevrátilo?

tymra

tiez mam take iste skusenosti ako pise aj ibed, po 4 dnoch pravidelneho pitia podla davkovania som s hnackami mala pokoj. takze nieco na tej vlaknine bude, ked takto dobre zabera.

darrianna

Omen máš pravdu overím si ich a overuje sa najlepšie tak, že si produkt zakúpim a budem ho užívať. Iba tak zistím, či píšu pravdu alebo nie!

Ibed ďakujem za správu. Už ho mám objednaný, potom budem písať, keď ho začnem užívať, že ako zaberá.

ibed

darrianna, mamka mala tiež problém s hnačkami a spolu sme užívali OptiFibre. Ona na hnačku a ja na zápchu. Jej sa to upravilo ani nie do troch dní, pri mne sa učínok dostavil trošku neskôr ale dostavil.

Pripájam info o produkte Optifibre:
Dietetická potravina na osobitné medicínske účely, výživovo nekompletná potravina, plne rozpustná vláknina. Určené pre diétny režim pacientov na podporu s poruchami činnosti čriev (motility - zápchy alebo hnačky).

Za mňa odporúčam aj na zápchu aj na hnačku.

Omen

A čo ti bráni, aby si si rady, ktoré tu dostávaš, aj overila??? : o)
Ak nemáš všetky info o hnačke a vláknine, môžeš si to naštudovať z internetu a použiť aj vlastný rozum! Alebo si myslíš, že tie tri "expertky" budú na vlastnej koži znášať následky, ktoré ti vláknina spôsobí: dehydratácia, väčší počet stolíc, podráždené črevá, bolesti...???
Je to tvoje zdravie, tvoje rozhodnutie a len ty ponesieš zaň následky. Ľudská hlúposť je nekonečná... Amen!