Zapcha - babske rady proti nej

lenkaaaaaaaa

uz tri tyzdne som nemala normalnu stolicu :/ mam ju bud uplne minimalnu alebo ziadnu :/ neviete mi nieco poriadne poradit? ovsene vlocky zaberaju ale nevyprazdnim sa celkom len je to mensia stolica.. myslite ze prehanadlo z lekarne pomoze?

kaciatko7

mne pomaha na upravu stolice psyllium, kokosova mucka, pijem vela zihlavoveho a cakankoveho caju, do vlociek si davam pomlete lanove semiacka, hned po prebudeni vypijem cca 3dcl cistej nebublinkovej vody...inac zapcha moze vznikat napr. aj z nedostatku vlaknin, ale aj z nedostatocneho prijmu tekutin. takze treba pocas dna vela pit, cistu vodu, nie mineralky, rozne bylinkove caje...nie vsak pit zas prlis, aby sa nezatazovali oblicky. tie 2l denne su v poriadku.

caro

uz mesiac pijem CARO s mliekom a mozem povedat, ze je to vyborne proti zapche. kazdy den chodim pravidelne na velku aj 3krat denne.

mmim

mne mlieko a mliečne výrobky spôsobili ešte väčšiu zápchu , skoro som zošalela. Teraz sa mi osvedčili pomleté lanové semienka, lyžička zapiť vodou, ráno a večer , niekedy nestíham tak len raz za deň. Vyskúšala som už snád všetko, ale tieto semnienka boli pre mna najpriateľnejšie a najúčinejšie riešenie. A to aj v prípade , že do seba nevylejem liter tekutín na ex ako to odporúčajú. Ale tvrdo si sledujem príjem tekutín aby som nozaj cez deň vypila aspoň ten liter, ak toľko nevypijem tak to cítim .... ide to ťahšie ...

nuggetka

každý deň aspoň jeden jogurtik a kakanie bude okej :) ...a s tou kávou to tiež funguje, ale musí obsahovať mlieko

gregor

Ráno, večer 25ml magnézia vo forme koncentrátu z prírodnej liečivej vody Zaječická horká a splachuješ každé ráno. Užíva sa dlhodobo nie je návyková. Kúpiš v lekárni. S pozdravom Gregor.

lizanka

na mne zarucene ucinkuje zjest nejake ovocie-napr. niekolko jablk, alebo hrusiek ci slivak, a zaliat kyslym mliekom. do hodiny najneskor frnim na WC a to je uz co povedat, lebo na mna neplati ani niekolko salok senneho caju.