Poranenie menisku, operacia, pooperačný stav

emka emka

Dobrý deň čo sa tyka menisku ,operovali ma asuž 5 rokov v Prešove ,možno neaký amater,len viem že to nebol prímar....koleno ma boli ,chodim za vlastne peniaze do kupelov a to mi pomaha ..no niekomu je dobre po tyždni,počula som že ako organizmus...imunita to prijme...tj.nie každy sme jednako sylný...Prosím o prepačenie chyb amaterskýhcx...mám 63r......dakujem emka

N-ika

laasop- nie, po artroskopii nemas narok na kupenu liecbu hradenu zo zdravot.poistenia...narok by ti vznikol jedine po tazkom uraze alebo po vymene klbu...

pe84

prosím vás, nemá niekto skúsenosť s operáciou kolena v medissime, mám ísť tam a chcem vedieť nejaké info bližšie k tomu... ako ste boli spokojný, alebo nejaké nepríjemnosti...???

Laasop

AHOJTE,
ja som už po operácii kolena robili my (AS) pravého kolena meniskus 3 stupňa a úlomky my vyberali mala som komplikácie po operácii mno do papierov to nenapísali ale potom po prepusteny co bola záchranka mám už papier ale už je týždeň čo som po operácii ja som sa zajtra idem na vyberanie stehov a kontrolu mno a ja som sa chcela opýtať či mam nárok na kúpeľnú liečbu ?
ĎAKUJEM.

LAAASOP

AHOJTE,
ja som už po operácii kolena robili my (AS) pravého kolena meniskus 3 stupňa a úlomky my vyberali mala som komplikácie po operácii mno do papierov to nenapísali ale potom po prepusteny co bola záchranka mám už papier ale už je týždeň čo som po operácii ja som sa zajtra idem na vyberanie stehov a kontrolu mno a ja som sa chcela opýtať či mam nárok na kúpeľnú liečbu ?
ĎAKUJEM.

LAAASOP

AHOJTE,
ja som už po operácii kolena robili my (AS) pravého kolena meniskus 3 stupňa a úlomky my vyberali mala som komplikácie po operácii mno do papierov to nenapísali ale potom po prepusteny co bola záchranka mám už papier ale už je týždeň čo som po operácii ja som sa zajtra idem na vyberanie stehov a kontrolu mno a ja som sa chcela opýtať či mam nárok na kúpeľnú liečbu ?
ĎAKUJEM.

paka

bol som na AS menisku praveho kolena,robili mi obidve strany.lpol hodiny po operacii prisla sestricka a povzbudzovala ma aby som sa presiel po izbe ale vraj pomaly aby sa mi nezatocila hlava. Odvtedy chodim bez problemov aj hore dole schodmi.Oplatilo sa ist na zakrok.

martina37

Ahojte mam porenanenie vnútorného menisku na pravej nohe...a doktoru mi povedali že to neni v štadiu aby to muselo ísť na operáciu aj keď podľa mna to je hluposť lebo keďto je raz meniskus ma sa to operovať hneď...strašne ma to bolí.neviete mi niekto porafiť nejake lieky proti bolesti??

knaja

Miloš PD, presne aj ja podobne, ziadne komplikacie, aj v rovnakom case na operaciu a v rovnakom domov, sranda, ze?? Mozno prave preto, ze nas pustili po par hodinach, sa to lepsie hojilo. Tiez som hned Wobenzym brala asi 3x15tbl na zaciatok. Lad som si vymienala v kuse asi 3 dni, cvicila ako kazali od 3. dna uz 200x a super.

Miloš PD

Ahoj. Absolvoval som laparoskopickú operáciu vnútorného menisku ľavého kolena. Mám 34 rokov a aktívne športujem. Mal som obavy, ako aj ty, ale ver mi, že sa nemáš čoho obávať. Áno, rekonvalescencia môže byť u každého individuálna a závisí od rozsahu poškodenia ( ja som ho mal na 30% odtrhnutý ) a čo všetko máš poškodené. Operácia bola o 8:00 hod ráno, 11:30 hod som odišiel po svojich opierajúc sa o barlu domov, poobede som už s nohou cvičil ( dvíhanie vystretej nohy v sede, aby neochabol stehenný sval ), na druhý deň som krívajúc behal, o sedem dní som bicykloval, na 9 deň som hral staticky tenis a po necelom mesiaci som odohral ligový zápas v tenise ( cca 3,5 hodiny hry v plnej záťaži ). Odporúčam kúpiť si Wobenzym ( super na urýchlenie hojenia ), cvičiť intenzívne čím skôr ( aj s pocitom bolesti )a bude to super. Nemáš sa čoho báť. Samozrejme musia ti to odborne urobiť. Týmto sa chcem poďakovať p. doktorovi MUDr. Radoslav Strapko - Cibamed Prievidza, za odvedenú skvelú prácu a prístup. Ďakujem.