Poranenie menisku, operacia, pooperačný stav

nikky black

Ahojte mam 21r pred rokom som si roztrhla predny skrizeny väz nesla som hned na operaciu cakala som pol roka uz bola noha uplne ok no aj tak ma presviedcali aby som isla na artroskopiu ked som ju teda podstupila doktor mi povedal ze ten predny väz sa prirastol o zadny co je super no mala som aj zlomenu chrupavku relativne rychlo som sa stoho dala dokopy no povedali mi ze mala by som este ist na dalsiu kde mi daju umely väz ale odmietla som a aj tak cely rok bola noha super no pred 3 dnami som spadla z bicyka vyvrtla sa mi noha a naplnila krvov asi v utorok ma caka znovu artroskopia no zrejme mam poskodeny meniskus teraz sa toho bojim netusim kto ma bude operovat ale bude to v Lučenci ziadna vyhra ale musim verit ze to vsetko super dopadne uz vela bolesti som si vytrpela stouto nohou a este ma to caka :(

Tatiana27

Ahojte, aj ja som musela ist na operaciu menisku, pred operaciou som mala velke problemy a bolesti. Som rada, ze som na nej bola. Zo zaciatku to bolo narocne, lebo mi koleno opuchalo, ale odporucili mi wobennzym, ktory mi pomohol pri doliecovani,.

Nia88

Zdravin tiez by som chcela prisiet.. zacalo to tym ze som robila ako casnicka,10hodinovky denne,koleno ma zacalo pobolievat este viac a castejsie. Isla som k lekarke,ze co s tym je,k bolestiam kolena aj opuch ruk a noh,ta mi povedala ze to bude reuma,ale mam si ist spravit rentgen,dalsia kontrola u obvodnej lekarky,zistenie ze reuma to nieje,ok poslala ma za ortopedom,tam som cakala takmer 2 tyzdne na termin a po viac ako hodine cakania v cakarni(termin o 16:40 a dovnutra ma zobrali o 17:50) mi lekar po vysetreni oznamil ze je to pravdepodobne natrhnuty meniskus,ale ze lepsie by bolo spravit MR,to to bud potvrdi alebo vyvrati. Obvolala som vsetky diagnostocke centra vo Viedni kde robia MR a najblizsi termin asi o mesiac,tak cakam uz 2 tyzdne,bolesti su cim dalej tym castejsie a silnejsie. Potom sa vam ozvem ako to dopadlo a ak to bude na op jednoznacne si to dam operovat tu vo viedni.( preco vieden?zijem tu uz 5 rokov,mam aj poistenie a za op nemusim platit)

Simona1108

Zdravím , mám 15 a vo svojich 14tich mi operovali meniskus . Mala som ho roztrieštený ... najskor si mysleli že s tým nič nieje , dali ma rehabilitovať mesiac a pol , pretože na rotengene mi nič nezistili , neskor som išla na magnetickú rezonanciu a tam sa zistilo že to bolo vážne . Keď som chodila , hocikedy ma pichlo v kolene a musela som si to rozmasírovať vždy ..... Operácia bola vykonaná na súkromnej klinike Avelane v Nitre . Musím pochváliť , že bol o mňa dobre postarané , zákrok trval 20 minút , pospala som si potom ešte dalšie dve hodinky , preniesli ma na izbu a dali mi flector .... Nič som necítila , bolo mi skvelo ... Ale treba sa pripraviť na jednu jedinú vec ... keď ti budú z kolena vyberať hadičku , ktorou ti po operácií odteká krv .. To je taká najväčšia bolesť ale pár sekundová ... Nejdem Ťa plašiť :) Vskutku by si mala ísť na operáciu ... A radím Avelane clinic

tarp

Zdravim, mám 46 rokov a som operacii menisku 10 den, musim povedat že zatial je všetko v poriadku, operovali ma v nemocnici Košice-Šaci kde som bol som maximalne spokojny s pristupom doktorov aj sestričky, išiel som do celkovej anestezii a na druhy den po vytiahnuti hadičky ma pustili domov. Snažím sa cvičiť podľa rozpisu ktorý som dostal a je to stale lepšie, chodim s barlami aby som koleno čo najmenej zaťažoval. Tiež som dlhšie odkladal operaciu, ale ked je poškodený v mojom prípade bol rotrhnutý meniskus nieje dôvod odkladať operáciu poškodzuje sa aj chrupavka

Dada 1111

Ahoj,ja som mala artroskopiu kolena/roztrhnutý meniskus,poškodenie chrupavky/operovaný 11.4.2016-,6 týždńov s barlami,po 3týždńoch som nastúpila ambulantne na rehabilitáciu,ale poctivo som cvičila aj doma 4-krát denne -rotoped+posiľovanie DK,zo začiatku to bolo ťažke,ale bez cvičenia to nejde,teraz ešte rehabilitujem a pridala som fitnesko s obmedzeniami a so súhlasom MUDR.Mám ešte opuch nad kolenom ,ale dúfam,že sa to časom vstrebe a pocit stuhnutého kolena,ale cvičením sa to zlepšuje,tak dúfam,že od júla nastúpim do práce,ale som 12h na nohách,tak uvidíme.Mne to operovali v ĆR,ale na Slovensku má dobré meni ARTHROMED v Martine,je to súkr.zariadenie,robia aj na poisťovne,ale je tam pomerne dlhá čakacia doba.

issQoO

No tak podelím sa aj ja o svoje skúsenosti, keďže vyhľadávač mi toto vlákno odkzauje najčastejšie k danej téme.
Som 11 deň po artroskopii kolena, ktorú som podstúpil v piešťanskej nemocnici. Odstraňovali mi pattelárnu pliku v narkóze od pása dole. Chcel som dianie vidieť tak prečo nie. Samotný zákrok nebolel ale to potom už je iná pesnička. Deň po operácii ma prepustili o barlách domov. Dva dni ma koleno neskutočne bolelo, potom to už bolo znesiteľné ale 6 dní po operácii znova bolesti. Navštívil som opäť nemocnicu. Koleno opuchnuté začervenané aj keď nie moc ale už z pohľadu bolo jasné, že je v ňom zápal. Vybrali mi z kolena nejaký bordel. Mix tekutiny, hnis, krv, voda. Predpísali antibiotiká. Následujúce dva dni som nevedel čo od "radosti" pretože bolesť nešla utlmiť žiadnymi tabletkami ani flectorom aj keď ten ich aspoň trošku zmiernil. Dnes 11 deň po operácii koleno stále pobolieva je to znesiteľné ale ťažko sa zaspáva. Takže asi tak. Myslel som si ešte pred operáciou, že to jednoducho rozchodím ako väčšina všade píše ale na nohe som ešte nestál a teraz viem, že rekonvalescencia bude hovadsky dlhá. Najhoršie na tom je, že koleno ma nebolelo iba pri dlhšom behu a teraz už strácam nádej, že bude niekedy 100% funkčné, pretože ako som sa na zahraničných fórach dočítal tak plika a jej odstránenie nie je sranda a väčšina ľudí cíti to koleno aj roky po operácii. Ďaľšia z vecí, ktorá ma zarazila je, že artroskopia kolena v takomto prípade je až posledné riešenie a pred tým sa robí rada rehabilitačných cvičení ledy sa tá plika dá rozchodiť, roztiahnuť jednoducho to koleno sa dá zfunkčniť. To som sa však dočítal len pred pár dňami takže ak má niekto podobný problém či diagnózu bol by som rád keby sa so mnou podelil o svoje skúsenosti ďakujem.
Inak dám neskór vedieť čo a ako to prebieha ďáej. Čuz

alenocka aja

ahojte ,mne robili art kolena 17.3.2016-prasknuta chrupavka,vazy a obidva menisky,dva mesiace som bola na barlach,taktiez som mala v kolene vodu za dva mesiace,,teraz uz postupne zatazujem nohu,chodim na rehabilitacie a noha stale boli,hlavne pri zohynani kolena,kazali mi bicikl.na stacionari a ked som skusila 1,den 2 krat po 5 minut,na druhy den som sa nemohla ani postavit na nohu,bola som pri lekarovi a ten povedal ze som si ju pretazila a dostala som obstrek do kolena,trocha pomohlo ale uz mi to ide na nervy,tak dlho po oper.a stale to boli krivam

miso711

Zdravím, mam poškodenú chrupavku v kolene tím pádom je koleno nestabilne a nemôžem ho naplno využívať bol tu aj poškodený meniskus a šľachy a naše múdre zdravotníctvo mi nahovorilo že chrupavka sa zregenerovať nijak nedá a že mi budu musieť v budúcnosti meniť cely kĺb lenže som sa dočítal že v nemecku, rakusku a švajčiarsku robia implantát chrupavky, samozrejme naše múdre zdravotníctvo mi to neporadilo. Tak preto som sa rozhodol že by som si to dal spraviť v Rakúsku alebo Nemecku lenže ako nato ? Preto potrebujem poradiť že či nemáte nejake skúsenosti ako mam postupovať. Dočítal som sa aj to že treba požiadať poisťovňu aj kvôli tomu aby mi to preplatili aj aby požiadala krajinu o tento zákrok.