Poranenie menisku, operacia, pooperačný stav

ivanm

Ahoj. Odporucam si pozriet tuto stranku - infomedica.sk . Je tam dobre rozpisana problematika artroskopie menisku, rehabilitacia po operacii a aj ponuka klinik.

lentil0805

ahojte, viaceri ste pisali, ze ste mali po op aj tazkosti. Preslo to? Som 6t po artroskopii, koleno stale opucha, robena uz 4x punkcia a boli ma viac ako pred zakrokom.

sebovec5

mam, roky futbalu spravai svoje.. tiez som sa tomu ranil zubamy nechtamy, ale potom sa inak nedalo. zaplatil som si sukromneho doktorka od znameho, inak by som do toho urcite nesiel, kamos to spravil a problemy ma doteraz. ja som dostal komplet vsetko vysvetlene a postarane, a zatial vsetko uplne v pohode, bral som aj wobenzym na opuch na odporucanie toho doktorka a fakt nelutuje, ze som do toho siel..

Fero11

Dobrý deň.Dnes som sa vratil z kontroly po operácii kolena,kde mám tri skrutky.Konečne som dostal ortézu po mesiaci.Vyberali mi vodu z kolena, čo nie je to vôbec bolestivé.Moja otázka smeruje k členku.Po návrate domov som prišiel na to,že ho mám neskutočne opuchnutý.Neviem,či je to prirodzená reakcia alebo ísť na pohotovosť?Ranu po výbere vody z kolena mi obviazali elastickým obväzom.Má prosím niekto skúsenosť?Ďakujem.

Exot77

@swistica súhlasím s Tebou no osobne si myslím,že človek sa toho viac dozvie takto od ludí,ktorý to majú už za sebou ako od Dr.a ďalšia vec je tá,že tu Ti to človek napíše po lopate tak ako to je a bolo,ale Dr. Ti to tak nepovie.áno je to smutné,ale na SVK je smutné celé naše zdravotníctvo.ak mám pravdu povedať,čakal som že na druhý deň po operácii ma navštívi Dr.ktorý ma operoval,no nedočkal som sa.príčina bola asi že tých operácii má velmi veľa,no pár minút by si mal každý Dr.na svojho pacienta nájsť

swistica

@exot Smutne na celom tomto systeme, je ze vsetky tieto informacie ma clovek dostat od zdravotnikov. Na jednej strane su lekari podrazdeni , ze pacienti maju info z ,,modrehokonika,, no od lekara sa clovek dozvie fakt malo. Ak by som necitala fora, a nasledne sa u lekara nedomahala liecby, tak by som dopadla zrejme dost zle.

Exot77

Dobrý deň...8.4.2019 mi operovali na pravej nohe menisky.Musím sa priznať,že mávam neskutočný strach z ihiel a celkovo z doktorov..bola to moja prvá operácia v doterajšom živote..zvládol som ju nad svoje očakávania.velmi mi pomohlo,že som si pred operáciou naštudoval na internete všetko to čo ma čaká ako predoperačné vyšetrenia,hospitalizácia,príprava na operáciu,operácia a pooperačné stavy atď.toto všetko prispelo k tomu,že pred operáciou som bol max.kludný či ešte doma alebo už po príchode do nemocnici..žiadny stres,nervozita proste nič.preto každému to odporúčam koho to čaká a má strach - ČÍTAJTE vela o tom čo Vás čaká.Ďalšia rada nad zlato je,že NEVERTE všetkému čo ludia na fórach atď.popíšu..každý má pooperačné stavy iné..ludia velakrát popíšu ake bolesti strašné človek má atď..samozrejme že je to individuálne ale no nieje to nič čo sa nedá vydržať..ja som mal minimálne bolesti už hneď po operácii..viacmenej ma málinko trhalo v tých ranách od artroskopie to bolo všetko..tak isto som cez noc spal a to bez liekov a injekcii..priznám sa ze najväčší strach som mal ráno na druhý prepúšťací deň keď mi mali vyberat z kolena drenážnu hadičku...po prečítaní fór na internete o tom aká to je bolesť som mal skutočne strach no znovu sa mi potvrdilo to že som mal pocit ako keby ludia chceli len strašiť,lebo to vôbec nebolí..je to akurát len hnusný pocit ked sa to vyťahuje..je to taký tlak a postupne úlava..to vytiahnutie trva pár sekúnd.takže netreba sa naozaj báť.nieje to nič strašné.mňa bolel viac chrbát z toho ležania ako samotne koleno po operácii..dúfam že tento príspevok niekomu pomôže ako príprava na operáciu menisku/kov..skutočne nieje sa čoho báť.

dana343

Inac co ine mi ostava . A fakt neverte vsetkemu co sa docitate na internete . U nas zdravotnictvo funguje ako cisty marketing. Inac mam VS a nie som ani ciastcny invalid pretoze MuDr Hjaneckova v SNV je uzasna a cela socialnmna postovna nie som rom inac by som uz bola. a vypocitali by mi dochodok s priemeru ako im.. oni nemusia ani robit a ani nic. HNus je mi s toho na grc. Sice znova skusim podat ziadost kedze mam 3 x operovanu nohu/ prac.uraz , 3x ruku a teraz tu zdravu nohu som mala stastie dorazit. Doma som spadla do sachty . mam ochorenie chrupavok 3 a 2 stupna na oboch nohach a ruu LR palec fuc asi sa budem musiet obratit na pravnika abz mi pomohol. Neviem v SNV a Poprade najst prace kde by mi to nerobilo problem lebo sak viem sa teleportovat a poyriem na veci a oni sa sami urobia vsak pani dioktorka nech raz aj vy vyskusate ake je to uzasne mat take sprostosti a nevediet sa uzivit a chciet robit cokolvek ale.... jedine este tak slapku . Ruka strasne boli palec sustavne je uplne poskedenz a uvelnenie slachz sa minulo ucinku mam ho pakypt ohnuty a s tym iba problemz a este teraz aj obe nohy. Ale uzasneho ortopeda ponam opravi aj co iny zbabru aspon ako tak MuDr Fabian. Len vdaka nemu este fungujem dakujem pan doktor vam verim a vy skutocne pomahate dakujem

dana343

18.10som mala prvu operaciu lavej nohy pravu mam uy 3 x. Co sa tyka pichania injekcii je to marketing, co sa tyka artrozy je to blud. Vacsinou mate chrupavku poskodenu od prasknuteho mesniku a nechanim to tak sa iba zvacsuje poskedenie mam to odskusane . Co sa tyka zatazovania zatazujem naplno, Beriem zaldiar a vobec nemam pocas nedopovania bolest... Injekcie su taktiez iba marketing, nahrada chruipavkz sa da ak je na jednom mieste do priemeru 2 cm a inac nieje chrupavka poskodena co sa v reali ani nestava bud mate ako ja vela mikrotrhlin a velke odbitie chrupavky .... Nic si s toho nerobim ved MuDr janeckova mma aj tak neuyna invalidom aj ked nemozem skoro nic s nohami a tie potrebujete vsade a mam aj ruku na prd nie som rom a nedam jej do vrecka . Takze prdim na to , ze ma nohy velmi bolia mam vela ortez a barli a liekov od bolesti tak co som slovak a hambim sa za slovensko ...