Poranenie menisku, operacia, pooperačný stav

sarlot9

Dobry Den, mohli by ste mi prosim odporucit vybornu sukromnu kliniku zameranu na operaciu kolena. Zijem v Londyne, ale pokial budem objednana na konzultaciu k ortopedovi bude Zima a koleno kompletne znicene. Podla GP (obvodneho lekara) je to na operaciu. Poskodena chrupavka, 6mm mi lieta v kolene . Na slovensku nemam poistenie, ale mam sukromne zivotne a urazove poistenie. Podla vasich recenzii mam u slovenskych doktorov doveru. Prosim pomozte.

xbac

zdravím mal som úraz kolena v aquaparku mám už výsledky z magnetickej rezonancii a chcem sa spýtať či je to na operáciu vychádza mi z toho že je poškodený meniskus a chrupavka
ak sa tomu niekto rozumiete tým názvom tak sa prosím vyjadrite díky

správa: MR pravého kolena PD fs tra, T2 tra, T1 cor, PD fs cor, T2 de3D we sag, PD sag:

patella Wiberg I,

pliky sú nezhrubnuté,

Hoffovo teliesko je bpn.,

šlacha m. quadriceps femor. a lig. patelae prop. je bpn.,

LCM je mierne nehomogénenho Si, v okolí je vyznačené presiaknutie, LCL je bpn.,

LCA a LCP sú bpn.,

LM je bpn., v tele MM je vyznačená menšia intramensiekálna horizont. lézia gr.I,

v later. F-T kompartmente a F-P kompartmente bez známok chondropatie, v later. F-T kompartmente pozoroať mierne povrchové defekty chrupavky kondylu femuru,

stopy tekutiny intraartikulárne,

vyznačené presiaknutie podkožia vo ventrálnej polovici kolena,

v later. kondyle femuru je vyznačený kostný edém,

Záver:

distenzia až parc. lézia LCM,

kostný edém later. kondylu femuru,

presiaknutie podkožia vo ventrálnej polovici kolena,

horizont. intrameniskeálna lézia tela MM gr.I,

mierne známky chondropatie med. kondylu femuru gr.II,

plastika LCA, áno či nie???

Dobrý deň prajem,
prosím o informáciu, či je potrebná plastika LCA ( rekreačne bicyklujem a robím turistiku, zamestnanie mám sedavého charakteru).

Koleno mám hybné, urobím aj drep-samozrejme opatrne.

Záver z popisu MR: Ruptúra gr. III v rozsahu zadného rohu MM. Edém a naznačené rozvláknenie LCA
Moje otázky:
1. absolvovať LCA plastiku - ak áno, akou metódou???
2. ak absolvovať LCA plastiku, tak súčasne s ARS menisku, či neskôr a s akým časovým odstupom?
3. momentálne mám bolesti- prejavujú sa ťahavým pocitom v stehne aj lýtku- najmä pri dlhšom sedení alebo šoférovaní, sú tieto bolesti z pretrhnutia LCA alebo MM?
Ďakujem

MichaelaS

Ja som mala ASK operáciu 9 feb 16. . Moja prvá celková anestéza a všetko bez bolesti aj po operácii koleno nebolelo robili mi pozdĺž chrupavky a jabĺčko. Nemusela som užívať ani tabletky proti bolesti iba celaskon a liek proti opuchu. Jediná vec čo mu vadí je spať na chrbte a mesiac len barle bez dostupovania a sedenia. Len ležať a cvičiť chodidlom obviazaná noha a polohovať do vrchu. Po 10 dňoch vyberané stehy a 20ml vody, ktorú som si ešte nedala vyberať verím,že sa do mesiaca vstrebe. Nepriaznivý dôsledok operácie. Inak ostatní čo mali meniskus operovaný so mnou už môžu dostupovať na barlach. Závisí od druhu poškodenia.

MartinBB

Dnes som podstupil artroskopiu laveho kolena, odtrhnuty zadny vnutorny meniskus. Zakrok mi robili v BB Shams clinic. Velka spokojnost. Priestory, vybavenie a hlavne pristup. Nie je sa coho obavat. Rano som prisiel, poobede odchadzal domov. Doktor povedal ze na druhy den uz mam posilnovat nohu roznymi cviceniami ktore mi ukazal a cvicenia aplikovat v opakovaniach az 100x a ze za par dni to pojde pomaly aj bez barli. U mna bol zakrok nevyhnutny. Neskor napisem aka bola dlha liecba.

Maja S.

Som 6 den po artroskopii kolena laparoskopicky so spinalnou anestezou. Den po operacii som bola prepustena na domacu liecbu. Od prveho dna po operacii cvicim podla pokynov, chodim pomocou barli. Dokazem chodit aj sama, ale nechcem velmi zatazovat koleno.
Velmi som sa toho bala, ale nemala som odkladat operaciu. Mala som vonkajsi aj vnutorny meniskus a tym, ze som odkladala operaciu poskodila som si chrupavky.
Netreba sa nicoho bat...neboli to....da sa to normalne zvladnut....dufam, ze budem zas normalne chodit.

monita68

Ahojte. Mna tiez caka operacia menisku ale chcela by som sa spytat kde su podla vas naj.doktor lebo citam vselico co by ste mi odporucili.dakujem

Yzidor

Ahojte, ja som po uraze kolena musel ist na operaciu menisku. Co tu citam, tak ja som mal velke stastie, operacia prebehla dobre, rekonvalescencia po operacii nebola dlha, potom som zacal postupne koleno zatazovat, cvicit s nim a teraz ma uz vobec netrapi, ani necitim, ze som s nim niekedy nieco mal. Mozno je to aj tym, ze som pocas celej doby po operacii uzival wobenzym, ktory zabranil zapalom, opuchaniu. Mozem len odporucat