Poranenie menisku, operacia, pooperačný stav

kubo1972

emuška - LCA plastiku krížneho väzu som mal v r.1999, bolo to celkom ok.
teraz mi to ruplo zase takže väz už nemám, mesiac po úraze som fungoval normálne takže sa dá bez toho žiť, ale je to neskutočná bolesť, po operácii - vyčistili mi koleno a vybrali skrutku od r.1999, najviac bolí kosť, kde bola skrutka

steiny

caute, mne robili meniskus na pravej nohe. tri dni op operacii som uz chodil ako tak...po tyzdni som uz slapal na stacionarnom bicykli...a mesiac po operacii som sa uz venoval svojej laske...futbalu :D len netreba to prehanat zase...som styri mesiace po operacii co neje tak dlha doba takze sa mi obcas koleno naplni...ale ono sa to vstrebe..neboli to akurat citim trosku tlak..

Zuzka707

Ahojte. Chcem sa spytať....... V stredu 27.02.2013 som podstupila operaciu laveho kolena z ktoreho mi vybrali prasknutu kosticku.Z nemocnice som doma 3 dni. Vraveli mi, ze mam dosstupovat na nohu poriadne, ale neda sa. Presne pod druhou dierkou mam asi krvnu zrazeninu a ked rozchodzujem, priserne to stipe. Tesne nad koleno sa mi dostala voda. Tahali mi ju aj v nemocnici.Nemozem poriadne zohnut nohu ani doslapnut ako sa patri.Chcem sa spytat, kolko priblizne bude trvat kym to prejde?

COUNTER-323

Zdravim.11.2.2012 ma operovali v Košiciach - šaci robili mi artroskopiu meniskov + LCA menisku (plastiku skiženeho vazu).Prešlo 6 dni od operacii a nejako sa to nezlepšuje.Koleno je stale opuchnute nol som už raz na punkcii stale ma boli beriem vkuse tabletky novagin doreta a ine a picham si injekcie...použivam fancuzke arle snažim sa opatrne cvičit no akonahle by somvysadil tabletky prejavi sa neskutočna bolest.v nohe ma picha najviac v stehne v zadu neviem ale je to divna bolest taktiež pocitujem bolest v pyštaleje to podla vas normalne? 21.2.2013 Mam ist na rehabku no skor nič som necvičil koli bolestiam a opuchu taktiež mi maju vyerat vten den aj stehy skuuste mi popisat či je priebeh hojenia a clekov či to je normlane ako sa to koleno sprava.Dakujem. Ps: najviac boli rano a večer.

ewka

Ahojte. Ja som po operacii menisku a ani neviem co mi tam robili ... ale ze vraj este potrebujem ist na dalsiu operaciu a neviem ani to ze naco .... no ale operaciu som uz mala pred polrokom cca a bolo dobre doteraz ... vcera som bola na treningu floobalu a ako som vybehla hrat tak sa mi to koleno akobi ,,posunulo,, ... a mam mierny edem ale bolesty mam take ze mi nepomaha ani dva tbl. Ibalginu 400. ,....... pohiblivost je dost cca 70 % ale neviem co robit .... som na strednej zdrav.skole a musim chodit na prax .... poradte mi ....

klempic

ahoj, mne robili meniskus 2x na pravej nohe + predny skrizeny vaz a na lavej nohe minuly tyzden meniskus...ciborg :)

co sa tyka menisku, tak zatia som doma tyzden, museli mi ho vybrat, lebo som ho mal ulomeny a prehnuty do vnutra kolena..nohu zatazuje ma 90% od druheho dna po operacii..atroskopia je pohodicka, robia to ambulantne, v jeden den dojdes a aj odides..pohodka...

plastika, to uz je ina sranda...ale ja som mal stastie na uzasneho lekara, ziadna bolest, ale rehabka bola maso, to bol tak mesiac ucit sa chodit..

drzim palce a skore uzdravenie, keby neco kludne sa ozvi vklempa@gmail.com

PS: uzi si naladovku :))

isoda

ahojte, tak ja som bola na operáciu menisku 26.11.2012, doteraz nemám dovolené ani len našlapovať. Pri operácii mi zistili, že musia urobiť plastiku menisku, dali mi tam nejaku vstrebateľnú kotvu, za ktoru som platila 300 Euro. 4 týždne nemám vôbec zaťažovať nohu a musím mať ortézu. Myslím, že nie každá operácia menisku je rovnaká. Vie mi niekto povedať laicky čo mi dali do nohy a prečo nemôžem teda vôbec 4 týždne našlapovať?? to by ma zaujímalo.viete poradiť?

marek7

prosim vas chcem sa spytat na futbale som vyskocil a prasklo mi v kolene jak keby som zlomil konar alebo take nieco podobne a koleno mi zaplavalo alebo ja neviem co to bolo bol som v šoku ale strasna bolesť a z hruba za 10 dni som to nemal ani opuchnute a v pohode chodim ale citim ze to neni ok bol som na magnetickej a napisany je tam nejaky nalez a wiberg3,mierny edém medial palety neviem co to može byt.skuste byt niekto ochotny a poradit mi dakujem

PauCa

ahojte, caka ma 30.11.´12 artroskopia kolena /"darcek k narodeninam 27.11/, mam z toho trochu strach, neviem co ma caka. na snimku lekar nasiel nejake poskodenie chrupavky ale bojim sa toho. myslite ze dostanem aj barle ??? dakujem za kazdu odpoved :)

anjelik25520

Mna v pondelok 22.10.2012.operovali.Robili mi lave koleno.Mala som poskodeny meniskus a po operacii mi lekar povedal,ze mi tam pocas operacie nasiel niejaky vyrastok,ktory nebolo vidno na ziadnych vysetreniach predchadzajucich pred operaciou.To mi vraj najviac tahalo slachy a vazy.V utorok rano mi vybrali redon (hadicku na konci s flaskou,kde mi vytekala krv z kolena) a isla som domov.Dostala som dve barle a pokyny na cvicenie a ladovanie kolena.Zajtra 30.10.2012.idem na kontrolu a vyber stehov.Uvidim,co mi povie lekar,bolesti su stale a aj opuch.Dufam,ze je vsetko v poriadku.Po vylieceni laveho ma caka este to iste s pravym kolenom.Kto to ma pred sebou,nemate sa coho bate.