Poranenie menisku, operacia, pooperačný stav

cucha

No tak Skier34 - meniskus ti len vyštikali namiesto aby sa ti ho pokúsili zošiť (možno sa nedal to neviem posúdiť). Takže aby som ti vysvetlil rozdiel: Vyštikanie - rýchla rehabilitácia, malá bolesť ale skrýva sa za tým riziko skoršej osteoporózy a následne totálna endoprotéza. (meniskus plní funkciu tlmenia nárazov a keď je preč kosť sa trie o kosť a z toho vzniká vyššie zmieňovaný stav).
Zošitie menisku - bolestivé pooperačné stavy, dlhá rehabilitácia (6 týždňov) ale meniskus ostáva zachovaný a stále plní svoju funkciu.

Skier34

Pri čítaní niektorých príspevkov sa cítim ako mimozemšťan. Po MR mi zistili natrhnutý a "rozstrapkaný" meniskus. Súhlasil som s operáciou v jednej súkromnej klinike v Ba. Nastúpil som ráno o 7:00 , uz o 7:30 som bol na stole. Prebrali ma o 10:30, ukázali video z operácie , dostal som inštruktáž a som išiel domov. Žiadne barle, žiadna ortéza, len stiahnuté s elastickým obväzom. Vo vrecku lieky a chladiace bandáže. Na druhý deň kontrola. Ráno som si sám odšoféroval auto do práce a na obed som išiel na kontrolu. Posadili ma stacionár a ja som krútil pedále .... Každý deň pár minút na st. bicykli. Na 7. deň vybrali stehy. Za 7 dní ani jeden ibalgin, iba anopyrin a nimesil. Marodka len v deň operácie a na druhý deň 1/2 dňa poobede. Na MR som bol v Petržalke za poplatok 2 €, takmer bez čakania.

Kongo

Ahoj, ak potrebujes este poradit ohladom toho kolena, kontaktuj ma na moj email, a opytaj sa. Mam za sebou operaciu kolena a navyse som sutazny sportovec, takze myslim, ze by som ti s mojimi skusenostami mohol pomoct.

Monča

Ahojte potrebujem tiež poradit, pred mesiacom som si čupla,zapraštalo mi v kolene a viac som sa nemohla postavid. Koleno začalo opuchat a boliet,na pohotovosti mi dali iba octanovu mast a bandaž. Koleno neodpucha a boly ešte viac,

Daniel P

Ahojte ja som 17r chalan rok po artroskopií s nálozom chondropathie III.st (poškodená vnútorná nosná čast chrupavky ). Som na tom podoben ako mišo, operáciu som mal extrémne bolestivú a zdlhavu kedže sa mi to hned po operácii zapálilo a skoro 2 týždne som sa nepohol viac ako na záchod.Po polroku som sa pomaly vracal k športu, keď som si v posilke na kruhoch natrhol šlachu medzi quadricepsom a kolenom (nie na tom operovanom). Už rok sa trápim s obomi kolenami až teraz sa to trochu zlepšuje + idem na liečenie do Kováčovej tak sa to hádam dá doporiadku, ale futbal s týmto ešte asi nebudem môcť hrávať tak si plánujem zaplatit ortophin z vlastného vrecka (600€) a ešte ma zaujal aj ten implantát chrupavky ale to len v krajnom prípade. Každopádne mi doktor zakázal futbal doživotne, no ja verím že sa na ihrisko vrátim :)

Tina14

Zdravím. Veľmi ma bolí koleno. Pred týždňom mi pri bežnej chôdzi v ňom puklo a pichlo. Bola som s tým na pohotovosti po pár dňoch pretože tá bolesť sa už nedala vydržať. Poslali ma na Rtg. Nález na kostiach negat.
A záver: Rupt.men.meg.g.1.dx. Pichli mi injekciu a mám mať nohu v kľude.Lenže aj keď ju mám v kľude bolí ma. Ani lieky proti bolesti mi nepomáhajú. Neviem čo robiť. Poraďte. Ďakujem.

Tina14

Zdravím. Veľmi ma bolí koleno. Pred týždňom mi pri bežnej chôdzi v ňom puklo a pichlo. Bola som s tým na pohotovosti po pár dňoch pretože tá bolesť sa už nedala vydržať. Poslali ma na Rtg. Nález na kostiach negat.
A záver: Rupt.men.meg.g.1.dx. Pichli mi injekciu a mám mať nohu v kľude.Lenže aj keď ju mám v kľude bolí ma. Ani lieky proti bolesti mi nepomáhajú. Neviem čo robiť. Poraďte. Ďakujem.

jamaha

Caute,citam tu prispevky,akurat mam po operacii a dnes ma prepustili.Bola som v celkovej anamneze a kto ma problem,,,chodte,,,neoddalujte to,,,,operacia trva 20 minut.Ja som sa tiez bala a mala som to potrhane na dvoch miestach.Bola som v nemocnici 2 dni aj s cestou a neboli to.

jamaha

Caute,citam tu prispevky,akurat mam po operacii a dnes ma prepustili.Bola som v celkovej anamneze a kto ma problem,,,chodte,,,neoddalujte to,,,,operacia trva 20 minut.Ja som sa tiez bala a mala som to potrhane na dvoch miestach.Bola som v nemocnici 2 dni aj s cestou a neboli to.

Katka007

dobry den,chcela by som sa poradit....maju mi robit artroskopiu kolena ale mam na vyber,bud mi ho prisiju alebo vezmu,doktor radi prisit,no rychlejsie na nohach budem po vybrati....
Ked prisiju,6 tyzdnov nestupat,orteza a kazdy drn injekcie do brucha pocas liecby,mal to uz niekto takto? Mam trochu obavy z tych injekcii,sama isto nebudem schopna si ich pichat....
Dakujem vopred za radu....:)