Diabetes mellitus

asti

naan, mozno casom vyskusam..teraz beriem pripravky z cinskej mediciny..picham si male davky, ci by to tak bolo aj bez tych pripravkov to neviem...ale verim prirodnym pripravkom to je fakt...

naan

Rada by som vám pomohla. Máme dobré skúsenosti s užívaním výrobkov z aloe vera. U niektorých sa upravili hodnoty takmer na normál, alebo si pichajú inzulín namiesto 4x len 2x. Nie je to zázrak, ale poväčšine pomáha.

asti

recept na ustalenie glykemii by sa zisiel aj mne..mam dm necely rok, a teraz zistujem aky uzasny vplyv maju naa glykemiu napr. aj take kramy..no na infarkt :o((

rené

Ahojte. Včera som natrafila na túto diskusiu a trochu som sa potešila, že som konečne našla ľudí "rovnakej krvnej skupiny". Mrzí ma, že sa tu každý objaví iba sporadicky. "Tetky depky" :-) obchádzajú občas aj mňa. Dnes idem na kontrolu na diabetológiu a som opäť smutná, pretože môj glykovaný hemoglobín neklesá pod 7! Nech sa snažím akokoľvek, nedarí sa mi to. 5 rokov mám DM1 a stále mám rozkývané glykémie. Má niekto nejaký recept na ustálenie glykémií?? :-)

andel

Zdravim Vas znovu! Teraz mam to "dobre" obdobie, kedy ma nejako "tetky depky" obchadzaju a nehlasia sa k navsteve. Cukor je stale vysoky, vcera som bola u lekara a ani nechcem vediet vysledky HbA1C (radsej pretoze potom znovu zaklopu stare zname tetky) Poradkyna, presne viem o com pises, mna strasne seru (sorry za vyraz) na letiskach, ked ma stale vezmu na bok a vytahuju z tasky ihly a pozeraju na mna ako na narkomana, taktiez v restauraciach som uplne nastvana, ked si objednam diet kolu a prinesu mi obycajnu s pohladom, ved na co, nepotrbujes schudnut a potom ako sa napijem si zavolam casnika a tu kolu mu vratim s tym, ze nie je dietna a ja inu nemozem, pohlady s vyrazom, aka si blba, ako by to nebolo jedno ma idu roztrhat od hnevu!
Ale inac za tych 6.5 rokov som si celkom zvykla, stve ma akurat moj manzel s jeho typickym "o pat rokov na nieco pridu a ty uz nebudes mat cukrovku" Nech Boh da, aby mal pravdu, ale momentalne ma to viacmenej len vytaca!
Ta nespravodlivost: ja som prvy diabetik v rodine!
.....ale ako vravim, inac sa stym da zit, niekedy na to uplne zabudnema spomeniem si len pred jedlom na inzulin a po pichnuti uz znovu nepamatam, ze mam cukrovku....ale ak poviem, ze som s tym totalne v pohode budem klamat a ja neklamem!
Moj diabetolog sa ma pri prvej navsteve opytal co neznasam na cukrovke a hned na to sa ma opytal co mam rada na cukrovke, takmer dostal facku po tejto otazke a povedal mi: Ak niekto povie, ze ma nieco na cukrovke rad, alebo, ze mu diabetes v zivote nevadi a neprekaza, vymysla, ako sa vyhnut svojej nespokojnosti. Je jedno naucit sa zit s chorobou a brat ju ako sucast svojho zivota a je nieco uplne ine tvrdit, ake je to v pohode byt diabetikom! Myslim si, ze ak to niekto povie, tak klame viac menej sam seba ;o)
Ale blizi sa nam jar, kvietocky a slniecko a radost....uzivajme si zivot, sme predsa mladi a zdravi (teda relativne zdravi) ;o)

jonny

Len v krátkosti, DM I.typu mám už 22 rokov, od roku 1984. Od začiatku som na inzulíne, rád sa podelím o moje skúsenosti.

poradkyna

Evka, ziadat sice mozeme, akurat, ze tym sa to vacsinou aj konci.Malokedy poistovna vyhovie, vacsinou len, ak ide o tehulky, inak sme "mimo zaujmu" poistovne.Bohuzial.

asti

hej, pruzky kupovat je velka financna zataz..aj pre mna, tych 50ks na mesiac je nic, ak sa chcem pravidelne kontrolovat..

EE

Ahojte "pumpari"
Som tiež jedna z Vás čo má IP.Som veľmi spokojná že ju mám. Ano tá birokracia na Slovensku.Zatiaľ nemám s poisť. žiadne problémy. Diabetológ mi predpíše poukaz, osobne beriem do poisťovne- potvrdia a hneď v ten deň posielam do Trenčína a za 3-4 dni mám doma (UPS) "súčiastky" na IP.
Problémy mám len z prúžkami, lebo 50 ks mi je málo na jeden mesiac, veru kupovať (800.- Sk) sa nedá mesačne.
Ptrajem Vám veľa šťastia.