Diabetes mellitus

luboš

Laco1,asi si špatně přeložil tu zprávu z němčiny.Pacienti s DM IaII patří do rizikové skupiny na onemocnění štítné žlázy,neznamená to teda,že po 5-ti letech máme po št.žláze!Pravda je ta,že by si ji měli nechat vyšetřit.
Když máš DM I,jsi bytostně závislý na inzulínu po celý zbytek života.Aktivním způsobem života můžeš snížit potřebu dodávaného inzulínu,ne se ho zbavit.Je to porucha imunity,tělo si svůj inz.nedokáže vyrobit.Jak potom bys vysvětlil,že známí mají 18-ti letého syna,diabetika I.typu,který byl do objevení cukrovky v 12-ti nadějným sportovcem a i teď má dost pohybu?Akorát měl tu smůlu,že byl tenkrát dost fyzicky vztížený a přechodil chřipku-pobláznil tím svoji imunitu.

luboš

něco o Stevii:množí se řízkovaním(jako pelargonie)nejlépe v předjaří(skorá jar).Je háklivá na chladné počasí a proto ji zasaďte doma do květináče(črepníku).Zem má být hlinitopísčitá,propustná,bohatá na živiny.Přes léto může být venku,na zimu schovat ve světlé místnosti do 15°c.Pozor na přelévání.Průběžně se používají listy-na slazení,ale doporučuje se ji celou usušit(před kvetením!)a rozdrtit na drobný prášek.Pak používat jako sladidlo.Je zdrav.nezávadná,zjistily se u ní antibakteriální účinky,zejm. proti bakt.zubního plaku.V ČR je dobře k dostání u zahradníků,myslím,že u vás vychází časopis Záhradkár,tam budou určitě kontakty.Taky lze požít plodiny Jakon a Topinambury,ale jak je použít,až příště,dnes se loučím.

asti

Laci nesranduj, este dalsie komplikacie??? :o(((((((((((( mam 25...a chcela by som vratit cas...ale zial nejde to...

Laco1

Ahojte všetci.Asti nenapisala kolko ma rokov.Ja mám tiež len pár mesiacov DM1.Som športoval teraz už nie /49 rokov/.Bol som z tohio prekvapený,že ma niečo takého chytilo.Prúžky mam neobmedzene z rakuska.Meriam 5-6xdenne.teraz už sa pohybujem tak 80-200 mg./terba nasobiť 0,056cca/norma je 80-120-mg/ml.pre diabetikov ešte menej.mávam aj hypo 50-60,ale to sa dá zvládnuť.Hlavný je pohyb.keby si športovala ani inzulín by netrebalo.pre ASTI kúp si ten apimanu ako som už uviedol je to super.Mne už ani štítnam žlaža nepracuje a to už dávno a teraz DM.Inač na Nemeckom chate píišu,že po DM-diagnostikovaní po cca5 rokoch odíde aj štítna žlaza,preto prosím kontrolu u endokrinologa.V podstate to má veľa ľudí,len o tom ani netušia. Ahoj

asti

skorica pomaha, takisto ako aj kurkuma v kari koreni..ako aj caj rooibos, a kopa inych prirodnych preparatov, dokonca aj orechy vraj..
LUBOS mas pravdu ,treba sa k tomu postavit pozitivne, inak to nejde..zial..

pipa

Skorica tiez znizuje hladinu cukru v krvi. Dokonca sa vyrabaju aj skoricove tabletky.
www.diabetes-world.net
Je vela prirodnych, pre telo prirodzenych metod ako bojovat o svoje zdravie. Ja cukrovku nemam, ale kopec inych zdravotnych problemov.

pipa

Poculi ste uz nieco o rastline Stevia rebaudiana. Pochadza z Paraguaya. Je to glykosid alebo presne povedane Steviosid, ktory ovsahuje alkohol Steviol und 3 molekuly glukozy. Steviosid ma 300-nasobny ucinok sacharozy a neobsahuje dusik. Niektori ju pestuju v crepniku. Dostat ju aj na Slovensku?

luboš

ahoj,vespolek!doufám,že vám nebude vadit příspěvek z Moravy-vždyť cukr nás spojuje.Mám cukrovku už 18let.I.typu-na inzulínu.Když jsem začínal začátkem roku 1989,vyfasoval jsem v nemocnici 2 stříkačky na vyvařování.Roky jsem se vypracoval k inzulínové pumpě,mám ji už 8let a stala se součástí mého těla.Přesto i mně nemíjejí hypo a hyper stavy.Mám smůlu,že u mne vymizely příznaky hypošek.Nic negativního nepociťuji,kdybych se nezměřil,ani o ní nevím.Takže můj "rekord"je míň než 1,1mmol(bohužel můj glukometr neumí změřit nižší hodnoty).Skutečně po hypo téměř ihned následuje hyper-zatím nejvíc kolem 26mmol.Je to jak na houpačce.Co se týče raních hyper,doporučuju se změřit tak o půl3 ráno,možná tě překvapí,že budeš mít hypo.Já jsem zjistil,že pro mne je nejlepší je mít večer tak kolem10mmol a ještě něco malého sníst bez připichování inzulinu,pak mám ráno kolem 5mmol.A nemá cenu nenávidět cukrovku,inzulin,sebe.Byl jsem 8.11. v Praze na předávání cen diabetikům.Bylo tam i 8 lidí,co si píchají už 50 let!A jsou v pohodě!Kdyby ne-už tu dávno nejsou.Proto je pro člověka lepší(i když je to těžké,uznávám)udělat si ze svého handycapu přednost a nestresovat se blbinama.

asti

ja mam DM1 len par mesiacov, zatial mi pankreas pracuje, ale stve ma ze nikto nic nerobi preto aby sa zachranil..preco sa nevynasiel liek na opatovnu zmenu cinnosti imunitneho systemu, aby nenapadal moje vlastne bunky? mam strach, ked mi prestane ucinkovat, a budem si musiet pichat stale vacsie mnozstva inzulinu..mam strach z tych hyperglykemii, ktore su pre mna zatial neznamou..a je pravda, ze som za kratku dobu uz u tretej diabetologicky,s ktorou uz dufam budem spokojna..k selfmonitoringu sa nebudem vyjadrovat, tiez si myslim ze je to svinstvo, davat nam mesacne len 50 pruzkov..ved je to na tyzden ak sa pravidelne meriam a ja sa meriam, lebo som v tom nova a nechcem prusery-hypo ci hyper...ako vas citam, zrejme v zahranici je to lepsie, co sa preplacania zdrav. pomocok tyka..a potom v diabetiku napisu, aka "cool" je slovenska zdrav. starostlivost :o///