Diabetes mellitus

Laco1

Ahojte.Takych ako je andel je viac.Ja mam 49 nikdy som nemal DM. cuk. v poriadku.pred rokom mi namerali 10 a odvtedy uz 3 mesiace som na inz.Robim intenz selfmonitoring,vdaka Rak.zdravotnemu systemu-.Pruzky mam 300 a viac.pera samozr. gratis. Tu som poslal moju mamku (meriavam jej bezne 280mg=cca15).Doktori,dvaja, ju poslali domov ze to je nic v jej veku.pred rokom som sa z celou rodinou vystahoval do rak.preto si DOVOLIM porovnavat,o tom mozno inokedy

poradkyna

Andel, ja mam podobne pocity.Neviem, ako to chodi v USA, ale myslim, ze aj v SR sa najdu kvalitni diabetologovia (nemusi to vyjst na "prvy"krat, potom treba hladat), ale fakt je, ze poistovne na nas dost kaslu...hlavna vec, ako vsade zdoraznuju selfmonitoring a meranie cukru aspon 4x denne...a neviem, ako sa to da s 50ks pruzkov na mesiac, asi niekto nevie ratat :-(. Takisto sa trapim s rannymi hyperglykemiami, ktorym absolutne neviem dojst na koren...a takisto ma otravuje furt pri sebe nosit inzulin, predpovedat si, ci nahodou nevyviniem nejaky vacsi pohyb alebo ci vecer pridem dojst domov do 22.00 hodiny, aby som si pichla bazalny, pichat si inz. po zachodoch a pod...a v restike sediet pri mineralke...neznasam to podobne ako ty.

andel

Vsetkych Vas zdravim, dnes som prvy krat objavila tuto stranku. DM mam od 21 rokov (6 rokoov) a vseho vsudy som mala cukor v norme asi pol roka, stale to skace alebo nizko, alebo vysoko. Co je horsie ze mi to moje \"stastie\" objavili kym som bola ako au pair v USA a tak som tu uz aj ostala. Teraz sa bojim vratit do zivota na SK pretoze nepoznam co je to mat cukrovku doma, co je to byt limitovany co sa tyka stripov do glukometra ap. HbA1c som mala asi tri mesiace 6.4 a normalne mi lieta 7 a viac. Stres z cukrovky? Pravidelny!!! Aspon raz za mesiac. Hyperglykemia? Stalo sa vam uz, ze ste sa rano zobudili a nevedeli ste kto ste, kde ste, kam mate ist? Ak nie tak vam to ani neprajem, je to totiz najneprijemnejsie co ma kedy s cukrovkou stretlo. Strach z tehotenstva, materstva a strach z toho, ze prenesiem tu prekliatu chorobu na svoju dalsiu generaciu mi nejako nedovoluje mat babo. Je to strasne, vlastne modlim sa kazdy den o to, aby som bola nervovo v pohode. Je tu niekto taky magor ako ja ze ma pocit ze cele okolie nevie ani SHIT o tom co je cukrovka? Neznasam inzulin ktory si niekedy picham aj 6-7 krat denne (analogovy), neznasam svoj glukometer, nenavidim svojho diabetologa, nenavidim celu DIABATES MELLITUS som sama alebo je nas viac?

karola

Denna,aj môj syn má DM,už od 7.r.veku.Tiež berie 4x denne inzulín,zatiaľ neviem o žiadnych následkoch.V detstve mával často hypo..nie je ľahké dieťa ustrážiť,aby si nedalo colu,alebo sladkosť zo stromčeka,či niečo iné..Teraz už má nad 30r.Už je pár rokov ženatý a manželka sa o neho vzorne stará - je zdravotná sestra.Dodržuje životosprávu,tak dúfam,že veda pokročí a niečo ešte vynájdu na udržanie kvalitného dlhého života.

asti

no podla mna tie prirodne preparaty maju urcite dobre vlastnosti..myslim si ze trochu mozu napravit glykemie k lepsiemu...
to je len moj osobny nazor, ze priroda je skvelaa..

utajena

Mily maik, Tvoja viera v ten Tvoj zazrak je sice obdivuhodna, ale nam nepomoze nic, jedine ak kmenove bunky :-), ale aj na tie je vyskum zakazany...takze plati to prve, ze nam pomoci nieto..Maj sa.

maik

Ahoj denna, na tejto stránke som prvykrát, prečital som si Vaše rozpravy. Musim sa priznať, že som relatívne zdravý, ale mojim cieľom je pomôcť každemu, akosa len dá. Mám totiž doma doplnok výživy - prírodný produkt, ktorý obsahuje vyše 200 bioaktívnych látok, čim v organizme robia veľke "upratovanie". Samozrejme, že uživanim ide aj hladina cukru viacej do normálu - aj ďalšie choroby s tým spojené postupne sa dávajú do poriadku. Je to beh na dlšie trate, same pišete koľko rokov sa liečite, ale s veľmi malými zlepšeniami.
Budem rad ak sa ozvete - napíšete, môžem Vám podať bližie informácie - potvrdené aj z lekárskeho hadiska.
Majte sa pekne.

maik

denna

Ty asi nerozumieš mňa, ja som si písala len s jednou, neviem o akých tu píšeš, že "na všetkých som agresívna" A tá dokonca, som mala pocit, ako by ma vodila za nos, ale až na konci som pochopila, o čo ide. Nikomu neprajem nič zlé, neviem, prečo si to tak vysvetľuješ, ale ja sa neteším z cudzieho nešťastia, len som si chcela pokecať s ľuďmi,čo majú podobný osud ako ja. Chápem, ako ti je, hlavne, keď má človek psychické problémy, je to horšie, ako keď nedrží diétu. Poznám to, mám syna 19-ročného, ten keď ma vytočí, tak cukor skáče ako besný. HBALC som mala vždy okolo 6-7, no teraz som mala 8 a 9, čo je dosť zlé. To ty si môžeš gratulovať, veď to máš výborné, takmer ako zdravý človek. Takže ešte raz, nikoho som nechcela napádať, možno je to tým, že som práve po malej hypo, ale mám pred menzes, tak ešte ich zopár bude, možno aj preto tá agresivita vo mne, sorry!!! Niekedy by som ten glukomer vyhodila z okna, ale čo už, ako si povedala, nie som jediná, čo mám tento problém, len som sa nejako stále nenaučila s tým žiť, lebo mám ešte "spústu" ďalších zdravotných problémov, ale o nich radšej nebudem hovoriť, nie sú to problémy z cukrovky, ale nastali spolu s ňou, bohužiaľ musím s tým žiť.

utajena

Ahoj denna, vazne nerozumiem, o co Ti tu ide...ked tak agresivne na vsetkych reagujes.Myslis, ze mna tesi, ze mam tazku cukrovku?Myslis, ze neviem o sekundarnych komplikaciach? A to mam teraz vsetkych zdravych "napadat" ?Ja som chcela len trochu odlahcit temu, lebo z Tvojho prispevku naozaj nebolo zrejme, ci a o com ohladne diabetu chces vobec komunikovat.Takze sorry, ak som sa Ta dotkla.A moj posledny glykovany hemoglobin bol 6,04. Byval aj lepsi, ale v poslednom case som mala trochu citove problemy a tie mi zrejme rozhadzali aj hormony a celkovy fyzicky stav.Takze tolko, naozaj som moj prvy prispevok nemyslela v zlom.