Diabetes mellitus

rené

Hmm... Myslím, že u nás sa asi ťažko dostaneme k informáciám od lekárov, ktorí používajú alternatívne metódy v USA. V každom prípade by bolo dobré vedieť o tom ako dlho používajú jednotlivé metódy a aké majú výsledky. Možno by boli ochotní aj naši lekári s niečím podobným začať. Alebo to funguje aj na Slovensku, len o tom verejnosť nevie?

RNG

Ked hovorim o alternativnych lekaroch, myslim tym absolventov prestiznych lekarskych fakult ktori sa zaoberaju inymi liecebnymi metodami, nez ostatni lekari.
V USA je cca 700 000 lekarov a z toho len 15 000 pouziva niektore alternativne metody.
Moje zdroje informacii su ti najznamejsi z nich,svetove kapacity, co maju vlastne kliniky a osetruju tisice pacientov rocne.Z ich lekarskych periodik(predplatene mesacniky) sa dozvedam o klinicky osvecenych metodach a prostriedkoch na rozne problemy.
Doplnkovy priemysel citlivo reaguje na ich nove poznatky a snazi sa na trh dat prostriedky, s ktorymi mali klinicke uspechy. Teda niektori svedomiti v doplnkovom priemysle. Zialbohu vacsina s kludom predavaju neucinne male davky alebo slubuju ucinky, ktore neboli nijako dostatocne dokazane.

rené

Milý RNG, neviem akých alternatívnych lekárov si mal na mysli - napr. ľudových liečiteľov? Trochu sa toho obávam, pretože môj pankreas, bohužiaľ, doslúžil. Glykémie sa mi znormalizujú, keď športujem. Teraz je obdobie bicyklovania - glykémie mám okolo 5 :-) a v zime je to lyžovanie. Milujem tento šport a vychutnávam si hory.

RNG

Pre diabetikov nahrada cukru:
Su aj sladidla bez cukru.Specificky pre diabetikov 2 je na trhu erythritol, "cukrovy alkohol" C4H10O4

en.wikipedia.org, ktory sa absorbuje v tenkom creve a vzapati vyluci mocom.
Sladkost je 50-70% normalneho cukru, da sa s nim piect aj varit.
Inaksie sladidlo, 300 krat sladsie ako cukor je vytazok z rastliny stevia rebaudiana.
Spravne vytazeny (ciastocne fermentovany na odstranenie pachuti pendreku)nahradi chut cukru vyborne. Co tu treba spomenut pre cukrovkarov je, ze stevesidy su zaroven regeneratorom pankreasu. Takze je to nielen sladidlo pre cukrovkarov, ale aj liek zaroven.

RNG

Rene, mal som 30 len raz!.Odvtedy sa vystriham takych pokusov a drzim sa aspon ciastocne diety.
Prevcera som ale kompletne pustil uzdy(chlieb, ryza, zakusok, dzus) na vybehol som na 13 na par hodin.
To je dokaz toho, ze sa tam nieco v tele zregenerovalo.
Nahla cukrovka(typ 1) je z poskodenej funkcie pankreasu(toxiny, bakterie, virusy,farmaceutika...), ale kedze sa tam stale nachadzaju aj zdrave bunky, zrejme stimulaciou delenia sa da aspon ciastocne zregenerovat. A to zatial adresuju len alternativni lekari.

rené

Milý RNG :-), podľa toho, čo píšeš som vydedukovala, že máš DM II.typu a bez inzulínu. Ja mám DM I.typu a pichám si inzulín 6x denne. To, že necítiš nič pri glykémii 30 je zvláštne. Ja pri takej glykémii behám niekoľkokrát na toaletu, mám sucho v ústach, často pijem a napriek tomu ma veľmi suší. Čo sa týka nízkej hladiny cukru-hypoglykémie, mala som už aj 1,5! a neomdlela som. To je tiež individuálne. Ale aj vtedy mám typické signály-potenie,trasenie rúk,zlé videnie,tŕpnutie pier a pod.Keď zacítim tieto príznaky, preliečim to sladkým džúsom a o 5minút som fit. Hoci telo je akoby ho prešiel parný valec.Mám diabetes 5 rokov.

RNG

Kosa, ked vies ako na diabetes, napis,prosim, alebo daj na to link. Ja sa o to eminentne zaujimam, kedze sa jedna aj o moju vlastnu kozu!

RNG

Co do certa ten pocitac robi.
Omluvam sa. Ja som tam dal len jednu verziu, ono to tam svojvolne pridalo dalsie tri kopie. Nechapem to .A s inym casom(!?!)
Dufam, ze ich administrator vymaze.