Diabetes mellitus

rené

"pride nato", rozhodla som sa, že na budúci víkend hladovku vyskúšam. Cez pracovný týždeň to radšej nebudem riskovať, pretože by to bolo zložitejšie reagovať na výkyvy. Skúsim trochu upraviť LANTUS, hoci zmena dávkovania sa prejaví až o deň-dva. Možno sa budem musieť viackrát pohrať s dávkami. Hladovku, ako očistu organizmu som voľakedy robila na VŠ (asi raz alebo dvakrát:-) a vtedy som celý deň pila minerálku, nie čistú vodu. Nemyslel si aj Ty minerálku?

pepi

Zdravim vsetkych, chcel by som sa spytat ako zvladate cukrovku pri sexe, lepsie povedane po nom, pretoze mne strasne skacu hodnoty cukru, napr. na nasladujuci den, ale potom dalsi den je to ok, ale len pokial zas nesexujem, myslim ze cukrovka mi nerobi problem co sa tyka diety, celkom sa drzim povacsine do 10 mmol, ale ako je to so sexom? je normalne ze my takto mozu skakat hodnoty po nom? ma niekto podobny problem?

pride nato

pre rené,jednodnovu hladovku v rôznych variaciach(len voda či len zelenina alebo len ovocie.....) doporučuju dnes už aj lekari zdravim ludom(kto je dnes zdravy?)na celom svete a to dokonca raz tyždenne.Pri hladovani ako vieme prve dni trav.aparat oddychuje,nabera sil a regeneruje sa,lebo nie je prave zaťažovany,je to velmi užitočne pre telo,zvlašť v dnešnej dobe,ked ludia maju "prebytok"ale pohybu menej,pre cukrovkarov oboch typov je to doslova balzam,ide len o to že pri pichani inzulinu je to trochu riskantne,kedže neexistuje navod na presnu davku inz.pri tom.Každy na to musi prisť sam,kolko si pichnuť pri jednodnovej hladovke,z ktorej možno jeho doktor(ktory ako) nebude nadšeny,lebo ak su glymky rozkolisane,tak sa to automaticky pripiše tomu.Mne to pomaha tak,že celkovo sa par dni po hladovke citim ovela vitalnejši...a kolko si picham v ten deň? iba okolo 6j Lantusu(inač picham 16j rano a 8j večer) par krat si odmeriam glyk.a podla potreby ak treba dokorigujem len humalogom,večernu davku bazalu si už vetšinou nemusim davať,až rano na druhy den začinam klasicky zo 16j.Mne to stoji za to,dať aspon raz za čas oddychnuť traktu(popijam vtedy len čistu vodu),ktory dostava zabrať pri hypach a tak.Niekto tomu vravi že je to iba trend...tak či tak,myslim si že je to buducnosť a nadej...samozrejme da sa preživať aj bez toho :)

rené

Hmm... pride nato, som šiesty rok na inzulíne, čo v porovnaní s Tebou znamená, že som pionierka v diabete:-). Mám diabetes I.typu a inzulín si pichám 6x denne. 2x bazál - LANTUS a 4x bolus - HUMALOG. Čo si tým myslel jednodňovú hladovku? Pomohlo Ti to? Priznám sa, že som o tom ešte nepočula. Neviem ako by som také niečo zvládla, pravdepodobne by ma to stiahlo do hypo, kedže ja si bazál pichám 2x denne. Napíš o tom niečo viac, ako to pomohlo Tebe.

diabetik

ktosi tu pomazal niektore prispevky...zrejme administr.aj ked neviem aky meter mal na to,kedže to nenadvezuje na seba.Ale je to jeho piesoček,beriem to.

pride nato

ahoj rené,ako dlho si na inzuline?,ja 17 rokov,tiež tužim zrejme po nemožnom - dostať sa z toho.Zatial sa mi najviac osvedčila zdrava strava,pri ktorej sa citim dobre...no ked to porusim,čo sa stava(ved nie som robot),tak celkovo sa citim horšie.Pokusila si sa už o jednodnovu hladovku? len o vode.Samozrejme treba sa trafiť z inzulinom,nie vždy to vyjde aby nebolo hypo,či hyper...

rené

Ahoj pride nato :-), súhlasím s Tebou. Mne viac vyhovuje prírodná strava ako drahé doplnky, o ktorých účinnosti sa akurát veľa polemizuje.

lilien

Milá kacena dakujem, idem si to pozrieť,dufamze sa nám bude dariť,budem sa snažiť,určite hlavnou prioritou je veľa informácii.tak pá

kosa

Vazeny RNG,
novy pacient, dlhodobo ''lieceny''na diabetes melitus-pichaju mu denne insulin. Teraz do toho ''prisla'' aj rakovina...
takze znovu robota...