Diabetes mellitus

kacena53

lilien, pozri si www.diaforum.cz, nájdeš tam veľa praktických rád, mamičky si tam vymieňajú svoje skúsenosti, je naozaj výborné.
Držím palce, aby si glymky ustrážila, čo najlepšie.

RNG

Z bylin klinicky dokazanych na cukrovku je Gymnena sylvestris,morusove listy,skorica, lagestromia speciosa,ostropestrec mariansky.
Davky ucinnych latok potrebne na klinicku ucinnost-na to je caj dost slaby.
Ked chce clovek rovnake ucinky, ako dosiahli druhi lekari, musi pouzivat davky ucinnych zloziek podobne ako oni.

Ivka 1

Milena tu je info o čajiku.
Obsahuje : Kvet aloe , pomaranč.kôru,nové korenie, klinčeky, ďumbier,kardamon, fenikel, rumanček,černicu,gymneu sylvestre.
Použitie čaju :
1. zlepšuje trávenie
2. zmierňuje bolesti a kŕče
3. zlepšuje cirkuláciu krvi – zahrieva
4. lieči zápaly rôznych orgánov
5. posilňuje a regeneruje orgány / srdce,žalúdok, pankreas,pečeň,slezinu,obličky /
6. pomáha vyplavovať z tela toxické látky
7. potláča hlad ,chuť na kávu a sladkosti
8. normalizuje hladinu cukru v krvi
9. harmonizuje nervovú sústavu
10. zabezpečuje pitný režim
11. pomáha při gynekologických ťažkostiach, impotencii
12. povzbudzuje při únave a vyčerpanosti
13. zlepšuje vykašliavanie
14. zlepšuje tvorbu a vylučovanie žlče
15. pomáha při hnačkách a aj při zápche
Čaj sa pripravuje na 1,5 – 1,7 l vriacej vody v sklenenej nádobe. Nesmie prísť do kontaktu s kovom . Nechať vyluhovať aspoň pol.hodinu , vrecúško sa môže ponechať v čaji až kým ho nevypijeme. Čaj sa pije teplý alebo studený.
Ak si ho musíme osladiť, sladíme ho medom. Môžeme ho ponechať do druhého
dňa, nepokazí sa . Vrecúško má aj ďalšie využitie,preto ho nevyhadujeme.
Môžme ho použiť napr. : nechať ešte vyluhovať spolu s iným druhom čaju,
poumývať si ním tvár , obklady na oči, pri gynekologických ťažkostiach / svrbení alebo bolestiach / použiť aj vložku,hojí zle hojace sa rany, vyrážky.

lilien

Zdravím.Nenašla by sa mamička,ktorá má dieťa diabetika a chcela by si vymienať skúsenosti?Mám dcérku s diabetom,má 6 rokov.diabetička je vyše 1 roka.Život nieje ľahký ale snažíme aby mala dobré výsledky nieje to vždy dobré aké by sme si želeli.Ste na tom rovnako?

milena

Ivka, budem vďačná za každú radu, všetko čo je dostupné a neškodí zase na niečo iné chcem zohnať. škorica mé príjemnú chuť, ale neviem či ju jesť 3 denne, s jedlom,vodou,možno je to jedno.Po neúspešnej diete mi chcú predpísať lieky,ale chcem ich ešte prehovoriť,na druhej strane stále jesť len zeleninu a celozrnné rožky dlho nevydržím, tak pošli čajík, alebo daky dobrý recept, podľa nejakých testov mám pankreas funkčný,ale cukor stále min.9

Ivka 1

Na to je výborný čajík z aloe kvetu s liečivými bylinkami a dominantná je tam
škorica. Ak chceš,pošlem Ti o ňom info.

RNG

Vela stastia aj tebe rene.
Myslim, ze aj v tejto teme som povedal vsetko, co som nasiel v literature a co som sam na sebe s uspechom vyskusal.
Kto chce, moze si s toho nieco zobrat.Mozno mu to pomoze...

rené

Prepáč, RNG, ale myslím, že ani zďaleka netušíš, čo obnáša život diabetika I. typu. Je výborné, že sa Ti darí dodržiavať pravidlá, ktoré Ti pomáhajú. Držím Ti palce.