Diabetes mellitus

denna

Tak to je gól!!! Ja som si myslela, že tu sa ozývajú iba tí, ktorí majú podobný problém ako ja, ale to tak asi nieje. Druhýkrát budem múdrejšia, konverzáciu nezačnem skôr, kým nebudem mať v tom jasno. Buď šťastná, že máš zdravie v poriadku, aspoň z tejto oblasti, kto nevie o čom hovorím, je šťastný človek, nech to nikdy ani nespozná, čo to je! Čau a pevné zdravie!!!

ifka

aaa ja nemam cukrovku to sme sa asi zle pochopili :)ja som ti len odpisala na tie komplikacie, samozrejme ze sa zaujimam o to aku mam glukozu a ine hodnoty ked mi beru krv, ale doktorka mi len povie ze mam dobre vysledky...ak by nieco nebolo ok tak by ma poslala na nejake vysetrenie...mam zopar kamaratov co maju DM I. ale oni su dost mlady a komplikacie este ziadne nemaju...

denna

Takže ty nemávaš ani hypoglykémie, keď cukor máš vždy v norme!Inak by ti po hypo vyletel hore a riadne. Nemyslíš, že to je blbosť?.Každý diabetik máva hypo a viackrát do týždňa, aj keď malé, ale predsa ten výkyv glykémie tam je.Pokiaľ si na inzulíne, tak neexistuje to, čo si napísala.To mi chceš tvrdiť, že ešte tvoj glukomer neukázal hodnotu nad 8mmol? Alebo nevidel ešte glykémiu nad 20 mmol?

denna

To nemyslíš vážne!Ty sa nezaujímaš o svoje výsledky? Ja nemávam vysoký glykovaný hemoglobín,ale vždy sa spýtam, dokonca doktorka mi povie aj sama.Smiem sa spýtať niečo?Koľko rokov máš cukrovku, ak ju vôbec máš!???

ifka

Ano ano to mas pravdu spravna zivotosprava, pravidelne kontroly, to je urcite to najlepsie ako tom upredchadzat.No ja neviem ake mavam hodnoty HbAlc, hadam by mi doktor povedal keby som mala zvyseny nie? :( ale ziadne priznaky som nespozorovala na sebe, aj glukozu mavam v norme...

denna

Nemusí to vždy tak byť, pokiaľ dodržuje životosprávu tie problémy sa nemusia dostaviť takmer vôbec. Keď sme už pritom, tak aký mávaš HBALC?

ifka

No kedze DM je chronicke ochorenie aj jeho komplikácie sa vyvíjajú typicky po 10 – 15 rokoch od diagnostikovania ochorenia. Najcastejsie postihujú oci, nervy, oblicky a krvny najcastejsie...ale to vies ty urcite lepsie ako ja...na nete su urcite fora kde si diabetici radia navzajom

denna

Tak mi napíš, či po 13-tich rokoch diabetu má niekto komplikácie, ktoré vznikajú z cukrovky, keď bol od začiatku na intenzifikovanom režime ako ja.

ifka

mila denna, ale ty si nenapisala ci potrebujes pomoct alebo poradit...prave utajena by ti mohla poradit, lebo ma zrejme tie iste problemy ako ty...papa