Kto by mi vedel poradit s dcerou.

Príspevok v téme: Kto by mi vedel poradit s dcerou.
vizi

Mam 20rocnu dceru ktora velmi malo je.vysoka je asi 172cm a vazi asi 52-53kg.Ked aj je,tak moc nevladze zjest.ma za sebou maturitu a je nezamestnana.Nic ju nebavi,nevladze.Je psychicky labilna.Mam druha s ktorym si nerozumie.Pritom viem,ze ju ma rad.Ale je to tak ci tak pre nu cudzi clovek.Ku psychiatricke ju nedostanem.Bojim sa co bude dalej.Chcela by ist do cudziny s kamaratkou.Je moc nesamostatna,musi ju niekto drzat a dirigovat.Pani doktorka povedela ze ma nabeh na anorexiu.Treba to podchytit co najskor.Som z Martina.Kto by mi mohol a vedel poradit.Dakujem.

vizi

Myis-vobec som necakala,ze bude kazdy na mojej strane,ale nebyvas s nami,nevies ake to bolo,nikdy som nechcela ublizit ani jednej,ale aj ona mi ublizila.Len tolko,ja mam pred mamou respekt este teraz a nedovolim si.

myis

Vizi, ja som sa do teba nenavazala, chcela si vediet nazor druhych a to bol moj nazor. Mozno som ti to povedala tvrdsie, ale bohuzial, raz ti to niekto musi povedat, ako to je. Nie kazdy ti tu bude prikyvovat a suhlasit s tebou. A ty mas na vsetko svoje "ale" a ospravedlnenie a je mi luto, ze rozpravas o svojej vlastnej dcere bez toho, aby si vazila slova.. Potom povies, ze si to myslela tak a tak, vidis, slova dokazu zranit a moje zranili teba. Takisto mozu tvoje slova zranit tvoju dceru..

vizi

Mamca-detska dr,jej to povedala asi pred rokom.Do 19 este patrila k nej.Povedala ze ju da do nemocnice ak nezacne jest,naozaj neni to moj vymysel.Ako je to teraz?ani neviem ako je to vahovo,mne nepovie,ale vyzera asi zatil rovnako.To co som povedala,ze je nesamostatna,tak asi v takom pripade,ze ked aj nieco mala vybavit,vzdy musel ist niekto s nou,ci pas,bola som s nou,na urad sla kamoska...To zas nehovorim,za je mantak,ale myslela som to v tomto.Aby to zas nepochopila zle.Vies,v niektorych pripadoch to utok bol.Zvlast myis sa do mna navazala,Ale ja naozaj hladam riesenie.Je mi z toho nanic.Obraciam to z kazdej strany.A dievcata so mnou do smrti nebudu,ani ti mali.

mamca

Tak tomu nerozumiem-detská lekárka? Kedy to bolo? Nemalo sa to teda riešiť už dávnejšie? A je ten stav taký aj teraz?
Vizi,prosím ťa,skús to,čo sa tu píše nebrať ako útok,ale ako podnety pre zamyslenie..Ak ti z toho niečo môže pomôcť,sama na to prídeš,ak nie,nič sa nedeje... Len skús prečítať príspevky svojej dcéry nie ako výčitku,ale nájdi,čo jej chýbalo a možno ešte chýba...? Porozmýšľaj...alebo nie,je to tvoja voľba. Keďže pôvodný príspevok si písala ty,myslela som,že ty hľadáš riešenie.Alebo radu,ako naučiť dcéru robiť to,čo si predstavuješ ty,že by mala robiť..? Možno som to celé zle pochopila.:)

vizi

A to na akej skole su obidve,tak asi len tolko.Neucili sa neviem ako.V 8 a9 triede som mala co robit s nimi.A hlavne v 9 rocniku ,aby sme vytiahli ,co sa dalo.Ucila som sa s nimi,skusala aj orodovat za nich,aby ich este vyvolali,ze si opravia co sa da ,lenze nato sa zabuda.Aj doucovania som platila a druh suhlasil.Taka vdaka.Ja som mojej mame nikdy nic nevykricala ani si to dodnes nedovolim,pretoze mam k nej uctu.Ved je to moja mama.A mala som horsie detstvo ako oni.Viem,ze mame kazda pravdu a kazda si stojime za svojou.Tak by som velmi chcela, aby sa to medzi nimi urovnalo.A hlavne aby sme my dve nasli k sebe cestu.

sonka

ja mam kolegynu v praci, ta bola raz na lieceni kvoli ppp, no po dvoch mesiacoch odisla. ma kombinovanu ppp anorexiu a bulimiu, strieda sa to u nej. teraz je na tom asi tiez zle, je bleda, slaba, ospala, jej porcie jedla su miniporcie. opat sa jej viac kazia zuby,... nechcem ju stratit, je to super kolegyna a sikovna baba, nechapem, preco to robi, chcem jej pomoc, no ako, dohovaranie nepomaha, ona si stale mysli len svoje, ja viem, ze sa hrozne trapi. som zdravotna sestricka a neviem si poradit.

vizi

A este by som chcela len tolko,ze som sa ju snazila prehovorit ,aby este studovala 3 roky odbor socialno-pravna cinnost.Aj bola z toho cela hepy,ze ide.Aj ziadost si vypisala,poslala aj na pohovor mala ist.Ked uz tak mohla byt na intraku.Bola som ochotna a cela rada,ze bude mat este skolu,no nakoniec sa zatala a nesla ani na pohovor.Vraj ona nato nema a bolo.Ani neskusila.Aspon pohovor mohla skusit a vediet o com to je.

vizi

Mamca-z coho asi by bola usudila detska dr ,ktorej sa to uz vtedy nezdalo?Bola a je stale az biela v tvari,a velmi schudla.Ja som si to nevymyslela.A za dalsie,ma dceru este v horsom stave,ma len 35 kg ,tak asi vie o com hovori,ked to ma doma.

vizi

Ano, hlavnou predstavitelkou som bola v rodine ja.Prave som sa snazila im vo vsetkom vychadzat,hlavne nie zakazovat ako moja mama.Vsetko som si odskakala ja,a je to tak stale,pretoze ked sa tu nieco stane kazdy nadava len mne.Za vsetko mozem ja.Zato,ze sa velke baby flakali,ze nic nepomozu,ked sa nieco pokazi,zato ze druh pije a nerozumeju si...Proste uz ma to nebavi donekonecna sa to neda.Do roboty chodim,varim ,perem, riadim ,s detmi sa ucim.Nic som od nej nechcela ,len aby mi trosku pomohla.Uz mi tiez rocky utekaju a nevladzem tak, ako ked som mala 20.Jaja22222-este trocha problem.viem,ze alkohol je svina.Pokial nepije je to vsetko ok.Aj si spolu pofajcili,pokecali.Pokial si vypil,vykrikoval blbe veci,zaco som neraz do neho skocila a potom skakal do mna.Mozno je to divne,ale mam ho este rada,nie sice tak ,ako ked sme zacali. Mame spolu 9r.dvojicky.Viem ,ze aj na nich je tvrdy ,ale opakujem ,ked je triezvy je ok.A maju ho radi.Mam im otca vyhodit?Co potom?Budu trpiet dalsie,teraz povies ved trpia aj tak.Vies,nemam to jednoduche, ako si mozno niekto mysli.Ked aj pochybi korunka,tak ide na fusku,aj aka taka koruna pomoze.A mali z toho aj baby velke.Ved zaco by mali knihy ,oblecko...