Morbus Perthes (Pertesova choroba)

dominikasim

Vie niekto nejaku stranku ohladom pertesovej choroby?
Moja sestra to prekonala,ale zacal krivat aj 9 rocny brat a chcela by som nejake informacie ohladom pertesu,dakujem.Ak mozte piste na dominikasim@centrum.sk

vladdko

vsetkych vas zdravim a chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s atlqanta ortezou a ake co sa vnej moze aco nemoze robit.

vlado

chcela by som sa podelit o skusenosti .Syn ma perthes v maji 2 rok.Kazdy den doma spolu cvicime cviky ktore sme sa naucili na rehabilitaciach okrem toho sme boli na lieceni v kovacovej kde sme sa naucili novy sposob cvicenia vola sa to spilodynamika. Kazdy den robim synovi masaz nohy s masaznym gelom čertov pazur ktory je dobry na prekrvovanie ciev a obcas chodime na plavaren. Cvicenie je velmi dolezite lebo zachovava hybnost klbu a lepsiu cirkulaciu ciev v jeho okoli a tak by sa mal skor dozivit a prestavat. My nemame barle ale atlantu ortezu a pred nastupom na kovacovu sa doktorovi snimok pacil a viac vam napisem po febrčuarovej kontrole.Drzim palce.

muco

Ahoj Iveta,
ja si myslím , že na to nemáš nárok. Ale máš nárok na príspevok na benzín. Je to však podľa výšky príjmu rodiny. Nám to nevyšlo, lebo máme príjem nad stanovenú hranicu na príspevok. Skús sa na to popýtať.

iveta

Ahojte aj ja mám syna ktorý sa už 3roky na tuto chorobu.Neviem ako mu mám povedať že chodenie o barlách mu pomože si ten klb trochu odľahčiť. Boli sme v kúpeloch vKováčovej 150dní,boli sme na 2operáciach v Źiline ale stále je to rovnaké,chodza je stále rovnaká.Neviem či sú neaké vitamíny ktoré by mu pomohli.Dávali sme si aj žiadosť na príspevok o kúpu auta ale nám ju zamietli pretože vraj do roka má nastať zlepšenie a už nám to píšu 3roky naše auto je už 13ročné a my vozíme každý deń do aj zo školy pora´dte mi či mám nárok si to vybaviť díky.

kido

ahojte, mam 18 rokov, a pertes mi diagostikovali ako 7 ročnému...2 roky som sa liečil v Martine nosil som potom ešte ortezu ked som znova začal chodiť do školy do 3.ročníka, kĺb sa mi celkom dobre vyliečil ale doktor povedal že nikdy nebude už ako predtým...už len horšie,nebol som ani v žiadnych kúpeloch...6 rokov hrávam futbal za moju dedinku...od TV som bol oslobodený len na základnej škole na strednej som si to nevybavil kedže som začal hrať futbal...cez zimu si zahram hokej a stale jazdim na bicykli...citim sice že moj klb je na tom stale horšie a horšie ale uživam si život športujem pokial môžem ale choru nohu mam podstatne slabšiu ako pravu...no to je asi všetko...ked pojdem na operaciu dam vam vedieť :D

mimka91

Dobry den vsetci...Mam 16rokov a prekonala som Perthes. Diagnostikovali mi ho ako 7rocnej a 2 roky som chodila o barlach. Klb sa dal dokopy, takze s tym problem nie je. Mam len stuhnute svalstvo a obmedzenu pohyblivost, najma rotaciu. Taktiez pri zmene prostredia,alebo vascej namahe ma noha boli. ale inak je vsetko v poriadku. Drzim palce vsetkym rodicom a ich detom, ktore maju tuto chorobu.