Morbus Perthes (Pertesova choroba)

RNG

Blizsie pisanie o jednotlivych zlozkach vyrobkov, ktore poznam a niektore mam v predajni by sa mohlo chapat ako reklama, takze je to v tomto fore nepripustne.
Ak chcete vediet viac, napiste mi svoj E-mail

mucko

V tomto máte RNG pravdu. Ortopéd povedal, že sa klb slabo prekrvuje preto liečba trvá dlho /už 1,5 roka je syn o barliach/ a navrhol operáciu, s ktorou som nesúhlasila. Tak sa trápime ďalej.
A ktoré konkrétne minerály by boli dobré ?

RNG

Na kosti treba rozne mineraly v spravnom pomere, nielen vapnik(kalcium).Ked nie su pritomne naraz v tele, nemoze sa kost budovat.
Preto je dolezite brat dobru zmes na kosti, kde su vsetky pritomne.
Material na kosti a klbovu hmotu sa nemoze dostat ku klbu bez zlepsenia cirkulacie, ktora je tu vlastne hlavnou pricinou.
Takze to sa musi adresovat v prvom rade.
Termin zahranicna doplnky dnes uz nic neznamena, kedze hranice su otvorene a domaci vyrobcovia doplnkov su proti zahranicnym v minorite.
V mojich obchodoch je zatial len dovoz z USA, kde vyroba potravinovych doplnkov ma znacny naskok pred Slovenskom.
Len vyrobca, od ktoreho priamo kupujem (NBTY) ma vyse 22 000 vyrobkov.
Medzi nimi som nasiel niekolkosto vybornych, ktore by som postupne vsetky chcel mat na Slovenskom trhu.
Vcitane spominanych enzymov.

mucko

RNG, veľmi pekne ďakujem za príspevok. Syn berie zahraničné lieky obsahujúce žraločiu chrupavku a taktiež Biomin H obsahujúci vápnik. Môžem mu k tomu ešte aj tak pridávať minerály ?

RNG

Z anglickej literatury som nasiel, ze Perthes decease(Legg-Calvé-Perthes syndrome) je sposobene nedostatocnym privodom krvi do bederneho klbu a nasledujucou osteoporozou klbu.
Nuz kedze lekari velmi nesuhlasia medzi sebou ako na to, odvazim sa tu nadhodit svoje domnienky.
Kedze sa jedna o nedokrvenie klbu, pokusil by som sa zlepsit cirkulaciu.
Zriedenie krvi rybacim olejom(v tomto pripade tresci olej s mnozstvom vitaminu D, 3x3gramy), enzymami(na lacny zaludok), hlavne tymi, co odstranuju fibriny a tromboidy(odblokovat cievy do klbu) ako bromelain(1300 gdu), pankreatin a najme nattokinazu(2x2000 fu) a serrapeptazu2x20 000 units).Tiez by mohli pomoct aj nattozyme a serrazyme, kedze ich akcia je podobna.

A tiez by som pridal extra mineraly-dobru zmes na kosti.
Uvedene davky su pre dospeleho, pre deti to treba prepocitat podla vahy(napr stvrtina vahy=stvrtina davky)

smutná mama

Môj syn má túto chorobu už rok. Lekár ma v piatok upozornil na možnosť operácie. Má s tým niekto skúsenosti ?

moto

Práve som si prečítali všetky príspevky,moj syn prekonal tuto chorobu a teraz má 27 rokov a cíti sa dobre aspon mi on tak tvrdí.Mal 9 rokov, keď sme to zistili, vždy večer ho pobolievalo lavé stehno, vyšetrenia potvrdili o čo ide. Je to dlhodoba liečba, sebadisciplína, polohovanie., barle.Bol 3 krát v kúpeloch, v Kováčovej, Darkove pri Karvinej a v Číži 1/2 roka. Trvalo to 6 rokov. Má to vyliečené na 95%, prajem všetkým pisateľom s podobnou diagnozou veľa trpezlivosti a nádeje, že raz sa vyliečite treba dodržiavať všetky pokyny lekárov.