Piercing v jazyku

Hysterka

moja spoluziacka ma piercing v jazyku a vyzera to hrozne... to je môj nazor. co vas na tom tak laka? co je na tom pekneho, ked si to davate robit? odpoviete mi? resp. ze preco...

katiyka

:) ahoj.. strasne moc chcem pirsing do jazyka uz fest dlho ale mamina furt ziape koli tomu na mna... skusim to este u ocina. teta mi povedalaze sa skusi porozpravat s maminou ale cakat tak dlho omg ... heeelp.. co mam robit mam ist do toho a byt ticho ci coo

katiyka

:) ahoj.. strasne moc chcem pirsing do jazyka uz fest dlho ale mamina furt ziape koli tomu na mna... skusim to este u ocina. teta mi povedalaze sa skusi porozpravat s maminou ale cakat tak dlho omg ... heeelp.. co mam robit mam ist do toho a byt ticho ci coo

katiyka

:) ahoj.. strasne moc chcem pirsing do jazyka uz fest dlho ale mamina furt ziape koli tomu na mna... skusim to este u ocina. teta mi povedalaze sa skusi porozpravat s maminou ale cakat tak dlho omg ... heeelp.. co mam robit mam ist do toho a byt ticho ci coo

lesslie

anjelik: daj si ju vymenit skor, ja som ju mala 2 tyzdne uplne zbytocne taku dlhu, mne stacil tyzden, ale uvidis podla seba...moj mus si to ani nevsimol ze ho mam ked som rozpravala az ked som mu dala pusu...da sa schovat

anjelik6192

zdravim...potrebujem poradit co sa tyka skryvania piercingu pred rodicmi....este ho sice nemam ale uz planujem a bojim sa co mi na to otec povie ked to uvidi...prvy tyzden ked sa to hoji domov nepojdem ale potom kym si vymenim tycku za mensiu to asi nevykryjem....poradte prosim co mam robit...dakujem....

sasaaaaaaaaa

Obzvlášť nebezpečný je piercing jazyka. Ten môže spôsobiť mozgové abscesy s následkom smrti. Dôkazom je nedávny prípad 22-ročného mladíka, ktorý zomrel niekoľko týždňov po tom, čo si dal prepichnúť jazyk.

Lekári varujú, že infekcia, ktorá môže vzniknúť v okolí piercingu, sa dokáže krvou preniesť až do mozgu. Tam spôsobí ohraničený hnisavý zápal s rozpadnutím odumretého tkaniva, známy pod názvom absces. Takýto zápal môže mať smrteľné následky. Okrem tohto rizika môže piercing jazyka spôsobiť taktiež ústne infekcie, prasknutie alebo zlomenie zubov a niekedy aj srdcové problémy. Napriek tomu zostáva tento druh piercingu i naďalej populárny.

xtina

Kikusss, ja mam piercing v jazyku cca 5 rokov, no ziadne negativne vplyvy som nezaregistrovala...samozrejme zalezi od toho ci sa s tym piercingom budes hrat a schvalne šuchat o zuby, ako to tak vela lusi robi, tym samozrejme obije zubnu sklovinu.
co sa tyka cistenia, ja ju nikdy nevyberám, jedine ak idem na rentgen, no a sem tam precistim gulku zo spodnej casti so zubnou kefkou, kde sa mozu vytvorit povlaky z jedla...

tinusska

este otazocka, ako si konkretne cistite ten piercing? staci ho vybrat a oplachnut v slanej vode, alebo ho aj nejak napr. kefkou drhnut? citala som, ze niekto pouziva aj protex mydlo? s nim sa to robi ako?