Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

neodvažlivko

la femme...tak napisal som :) prepac ak som sa moc rozpisal mozno ta to ani nebude zaujimat, ale napisal som co som chcel

neodvažlivko

la femme...a ako si s nim dlho on nic nespozoroval na tebe predtym. Si sa nezacervenala tak silno niekedy v obycajnej veci alebo ked ta niekam volal stale si vsade sla? Mna praveze to obmedzuje, ze ja tak rad by som siel aj tam aj tam aj priatelku vzal niekam ved ja mam problem ju vziat aj do kina a chapes :( sak to je ake blbe ja praveze toto chcem aby som bol volny a nebal sa ist do obycajneho kina. Nejdeme na maili?

la femme

ahoj, tak to je super, som rada aj za teba :) a na kedy si objednany?
mojmu drahemu som to povedala asi len pred mesiacom..chcela som sa mu vykecat uz davnejsie, ale nikdy som nenasla odvahu.no tak samozrejme, ze som revala cely cas co som sa mu spovedala. zobral to v pohode, povedal, ze to spolu zvladneme.potom sme to uz nejak nespominali az na jeden raz a moc sa o tom nechcel bavit.povedal mi, ze si niektore veci namyslam a ze nemam tolko o tom citat na internete.on si mysli, ze ja si nieco aj namyslam a ze mozno to ani nie je take hrozne ako vravim.jednoducho bude tomu uplne verit az ked pojdem k psychiatrovi a ten urci diagnozu. takze uz sa s nim o tom asi velmi bavit radsej nebudem.mrzi ma to, lebo je to jediny clovek, ktory to o mne vie a myslela som, ze sa konecne mozem niekomu vykecat a vyventilovat.ale to je tazko, ked pre neho su to banality a pre mna nocne mory, takze on to tazko pochopi. uvidim ako bude reagovat, ked budem po vysetreni..esteze existuje toto forum a viem, ze nie som blazon a mozem dostat zo seba von tu tarchu.

neodvažlivko

la femme...ahoj no tak teraz som tam volal a som uz objednany :) normalne taka radost az vo mne je trosku pozdravujem Ta a ukaz sa tu dnes

neodvažlivko

la femme...a on o tvojom probleme vie? Ako si mu to povedala? A ako to zobral? Nepozeral sa na Teba uz potom inym okom? Povedz nieco o vztahu ty on a SF zaujima ma to :) dakujem

la femme

skusaj jej dalej volat, aj viackrat za den. a mozno ma dovolenku, musis to zistit no..ved jasne, naco by si chodil dalej, ked to mas pod nosom ;) hej mam priatela, preco sa pytas? ty mas niekoho?

neodvažlivko

la femme...zas som tam teraz volal a zas mi nedviha ma to odradza a k inej nechcem ist lebo tu to mam fajne blizko na par krokov :( by mi to vela ulahcilo uz len ten pocit, ze niekam dalej cestovat. Neviem bud je tak zaneprazdnena alebo praveze nema robotu a odbieha na kavicky :D ale la femme mas priatela?