Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

Hope10MC

Len tak trosku odveci teraz, citam tu vase prispevky a cudujem sa ked mate SF, ste introverti a tak - ako ste si potom nasli priatela/priatelku ??? Nemyslim to v zlom, skor v tom zmysle ze mne to zatial pripada ako nieco nerealne v mojom sucasnom stave :/ Este raz, ako ste to dokazali ?

Hope10MC

Nuz na mna to sedi vsetko tiez. Bohuzial ... ALE chcem s tym nieco robit !! Choroba sa da vyliecit takze prosim niekoho kto pozna z Kosic dobreho psychoterapeuta. Budem velmi vdacny.

WSDKDJFHDK

ahoj LKK,no to mame nieco spolocneho,napriklad to ze doma sme uplne iny,a ked ideme von sa zmenime na nicotu....zacala som koli tomu chlastat...a dost drsne...uz neviem ako dalej...

LKK

Ja mam tiez vsetky priznaky. Do spolocnosti nechodim vobec len ked musim cervenam sa tak ze mi aj nos chyta :D vobec zivot nezijem ale len prezivam mam 22 rokov priatelku som nikdy nemal s mojimi stavmi ani nikdy mat nebudem D: sebavedomie 0 bodov. Najhorsie je na tom ze doma som uplne iny vesely vtipny ale inde som z toho hanbenia az arogantny a chcem aby ma kazdy nechal na pokoji. Dievca ktore som lubil 10 rokov sa uz vydalo a ja som jej to nikdy nepovedal mam z toho depku bude ma to stvat cely zivot a najlepsie na tom je este to ze som cerveny aj ked sa nehanbim ked je zima alebo teplejsie ked je ina ako izbova teplota uz mi to je normalne smeisne az :D

t333

kika44,
uvedom si co su lieky - antidepresiva.
tie v podstate utlmuju urcite tvoje pocity. nepopieram, ze to niekomu v tomot moze pomoct, ale problem to neriesi. problem je v mysleni - v hlave. bez zmeny v mysleni (to sa ale neda zo dna na den) to nepojde, pokial samozrejme nechces brat tie utlmovaky donekonecna.

marshmelos

Ahojte,
ze mam socialnu fobiu som zistila asi pred 2 mesiacmi a dost ma sokovalo, ze take nieco existuje... Myslela som si , ze som len prilis hambliva, ked sa mi triasli ruky a citila som sa bezradna pri komunikacii...teraz viem, ze je to choroba..ale to je asi vsetko..liecit som sa nezacala, ale uvazujem o navsteve psychologa.mozno mi pomoze.lieky vsak uzviat nechcem, lebo sa bojim,ze sa to po vysadeni vrati.mate niekto skusenost s liekmi alebo bachovymi kvapkami??
inak sasa a cica tu uz nechodia? :(