Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

preco

George, ano mas pravdu, ale potom bola zalozena nova tema o SF, a nejako vsetci zacali pisat tam, tato nie je taka aktivna. Len preto. Ale ak chces pis tu, my si to vsimneme a odpiseme.

preco

no ved tam, a hore je FORUM, potom je ZOZNAM TEM, a v tom zozname je aj tema SOCIALNA FOBIA, ale asi je uz na druhej strane.
alebo klikni na toto: www.zdravie.sk

preco

George78,Ved sa pridaj k tej druhej teme co sme tu pisali, ze sme asi vsetci uz tam presunuti. Tam urcite pokecas. Nechces?

george78

ahojte priatelia.je zaujimave ze vo svojom okoli poznam aspon 3 ludi ktori maju SF.nejaka zoznamka tu neni?ja mam partnerku a rad by som nasiel aj svojmu dobremu kamaratovi,ktory ma tiez SF.