Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

kousek9

ja mam zase problem že sa vždy každe ráno červenám aj ked som doma , vždy poobede to prejde , a neviem z čoho to je

nexus

..SF liekom sa vyhybaj na sto honov...
ries to pokial sa da hocijako inac...
pilule ber, len ako poslednu moznost..

petka19

will51
ja nechodim ani ku psychologovi ani psychiatrovi...chcela som len vediet ze ci niekomu pomahaju na SF lieky.

mnamka257

ako som si precitala tie priznaky tak viacere z nich na mna sedia, ale nie vsetky tak teraz neviem ze co si o tom mam mysliet.u mna to zavisi casto od mojho momentalneho vzhladu.asi som divna...

will51

heej vysadila mi jedny ale tie druhe mi nechala aj ked som jej hovorila ze mi nezaberaju..a ty chodis ku psychiatrovi alebo psychologovi??