Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

george78

ahoj fobicka,ahoj katuska.fobicka:som rad ze mas lepsie obdobie.aj mna teraz caka dost dolezita zivotna etapa,mam sa zamestnat... hadam to zvladnem

fobicka

ahoj moji drahi spolutrpitelia :) ako sa vam dari? ja teraz celkom fajn, ale ide novy semester a ja sa bojim co zas na niektorych hodinach vymyslia, modlim sa, aby to nebolo nejake prezentovanie :( alenda uz si to povedala svokrovcom? a tie lieky oni zvyknu mavat aj vedlajsie ucinky vsak? citala som tu niekde, ze z niektorych boli a busi srdce..to by som teda do ust nedala..a mate tu niekto skusenosti s takymi vecami ako napr Guajacuran alebo Persen? Pomaha to vobec?

katuska.

ahojte, no chcem sa aj ja zaradit k vam, tiez mam problem s cervenanim a uz ma to vazne nebavi..je to strasne a bola som z toho psychicky na dne, teraz som sa z toho trochu dostala..musim si proste zvyknut a kaslat na tych co sa mi smeju

alenda

Ale bez liekov, by som to určite nezvládla.Už som bola dosť na tom zle, a v maturitnom ročníku, to bol pre mňa des vtedy tak existovať s ustavičným strachom. Tak dúfam, že som vás od nich týmto neodhovorila:))

alenda

Práveže mi tie lieky zabrali, lenže takým spôsobom, že kedže to bola malá dávka, takmer neúčinná, iba tak aby sa nepovedalo...vlastne som si len myslela, že mi pomáhajú, a pritom som sa liečila len tak, že v hlave som si niak uvedomovala, že sa nemusím báť. Ja som jej vďačná, že mi takéto lieky dala, lebo niektoré vyzerajú dosť silné, a teraz by som už nechcela užívať nič. Som zo sebou spokojná. Aj včera sme boli na takej väčšej rodinnej oslave u priateľa, mala som trochu divný pocit, ale ruka sa mi netriasla pri prípitku, tak som rada, a liekmi si už nechcem ničiť pečeň, lebo som mala dosť zdravotných problémov bez toho, a stále ma napchávali všelijakými antibiotikami. A nejaký účinok tie lieky od psychiatričky museli mať, lebo sa mi z nich chcelo stále spať, a keď som ich vysadila, tak sa mi točila hlava, a mala som strašne vysoký tlak.

kubka1

Psychlogička mi navrhla nejaky trening, kde pojdeme do cias, kedy to červenanie začínalo. Tak budem pripadne informovať, ake to má účinky a či vobec má. Tak sa vsetci zatiaľ majte.

xaktyx

Čaute mám 16.. napíšte mi niekto kto má tiež sociálnu fóbiu ako ja.... môžme pokecať ;) Na vzhľade ani veku mi vôbec nezáleží. a keď už tak, tu je môj E-mail spider204@azet.sk