Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

slavka_

Alenda
To ta psychiatrička takto oklamala? Aby si si myslela, že ti tie lieky pomahajú? No teeeda. A aj tak si sa nedala nachytať, že? Šak ty si vedela najlepšie ako sa po nich cítiš a že ti nezaberajú.

alexis___

alenda: takze tie lieky od psychologicky su len docane? Neda sa pomocou nich uplne vyliecit? Ja sa z toho asi zblaznim. Podla mna neexistuje nikto kto sa z toho VYLIECIL. Uz som tolko zistovala po nete a na nikoho som nemala stastie :(

alenda

Ahojte ja idem vyskúšať jednu značku aloe vera, pomáha to vraj psychike, som zvedavá či to lieči:)) Už som raz brala jednu výživu a cítila som sa ak v eufórii, bolo to celkom fajn, lepšie ako lieky od psychiatričky. Ja keď som dobrala lieky od psychiatričky tak mi povedala, že to bol len taký odžub, aby som si myslela, že to pomáha, a že preto som sa nebála...

alenda

Eduard: poznám jedného lekára po telefóne, veľmi dobrý odborník. Mohol by ti poradiť, čo by to mohlo byť,a ako to liečiť, ak by si mal záujem...Myslím, že tvoj problém psychológ nevyrieši, keby si mal SF tak by si to pociťoval úplne inak a mal by si strach, a tvoj prípad vyzerá inak. Ozvi sa.